vitara

Kupowanie ciągnika używanego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vitara    0

Witam

 

Mam ochotę kupić ciągnik używany kwota do 10 tys zł.

Będzie on używany do

a) odśnieżania - sam sobie dorobię pług

:) przewożenia różnych rzeczy wokół domu

c) małego gospodarstwa na potrzeby własne 2 ha kiedyś było 20 ale ponieważ nie widzę możliwości rozwoju rolnictwa poniżej 100 hektarów więc poszedłem do pracy i skończyłem z rolnictwem

 

Niestety nawet produkując na własne potrzeby 100 kur i 100 królików potrzebny jest ciągnik. W chwili obecnej mam ciągnik Sam z silnikiem Andoria 15 Km ale to trochę mało poza tym jak by to powiedzieć kończy się i ciężko o części ze starych ziłów.

 

NA mechanice trochę się znam naprawiam samochody w rodzinie ale z ciągnikami nie bardzo miałem do czynienia.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej C-360 C-330 Wiadomo luzy wycieki ale na pewno podpowiecie coś jeszcze.

 

Stwórzmy taką listę punktów do sprawdzenia przy zakupie takiej używanej 20 letniej maszyny

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w ciągniku do 10k nie ma za bardzo co sprawdzać, ważne aby silnik był na chodzie i nie miał oznak nadmiernego zużycia, najlepiej sprawdzić ciśnienie oleju i ogólne oględziny jak pracuje czy nie dymi z z innych miejsc jak komin i czy nie dmucha do chłodnicy, oraz sprawdzić czy nie ma wody w oleju (najlepiej jakby było widać że olej już trochę pochodził a nie przed sprzedażą wymieniony), co do skrzyni to pojeździć na wszystkich biegach i ogólnie po włączać wszystko i sprawdzić czy działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Podnośnik to najmniejsza sprawa, napewno skrzynia, silnik, luzy w przodzie, ale za tą cene to 20 letniej maszyny nie kupisz, chyba że 30 letnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Ja kupiłem na wiosne Kubote L1501Dt, tez właśnie do odśnieżania i jestem bardzo zadowolony, w końcu japoński sprzęt. Ciągniczek ma 15km, przedni napęd i naprawdę fajnie chodzi, w polu kultywatorem czy zabronować nie ma najmniejszego problemu. Dorobiłem pług do odśnieżania, w zimie super sprawa bo pali bez najmniejszego problemu, jest zalany płynem, ma przedni napęd, pali 1,5 l/h. A wez odpal c330 na 20 stopniowym mrozie raz na tydzień :) Ciągniczki te są bardzo dobrze wykonane i pomyślane ale przy zakupie trzeba uważać żeby nie kupić wyjechaneggo egzemplarza bo części są BARDZO drogie. Dodam ze dalem 8500 zl, a za tyle to ursusa nie kupi chyba ze caly do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ja kupięm niedawno c-385 za 8tys zł. ilnik pracuje bez problemu, skrzynia tak samo. nad elektryką muszę trochę popracować i będzie bardzo dobry ciągnik


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

kupi kupi za 10 tys ludziom to się wydaje że 20 tys wezmą. Daj im Panie Boże życzę im z całego serca by drogo sprzedali, ale widać po allegro jak długo stoją ciągniki. Z ciągnikami podobnie jak z autkami niby są a ciezko kupić , niby można sprzedać ale tak naprawdę też jest ciężko.

 

Nad Kubotą też się zastanawiałem ale skoro piszesz że części drogie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289

kupując c360 to mozna sprawdzic silnik, podnoisnik i skrzynie, silnik- sprubuj ruszyc z 4 nie z duzych obrotów zobaczysz czy ten silnik ma cos jeszcze siły...(mozna i z 5), podnosnik czy n ie opada czy nie szarpie..., skrzynia- jak wchodzą biegi, na terenowych-czy nie tłucze sie nic podczas jazdy, totak z bardzo grubsza...,

do 10 tys nie spodziewaj sie ideału, ale cos kupisz...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

Dzięki to już dużo mi podpowiedzieliście z tym ruszeniem z 4 tego nie wiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

po mojemu to chyba lepiej było by sie rozglądnąć za jakimś władimircem... do 10 tys spokojnie znajdziesz jakiś nie wytłuczony egzemplarz a na Twoje potrzeby spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

nie :) mam uraz do rosyjskiej motoryzacji :) z dzieciństwa i młodzieńczych bojów ze starą ładą .....która przy przesiadce do opla Omegi A ....stała się wyspą nienawiści na oceanie rupieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Tak teraz się zrobił mały zastój na maszyny rolnicze. Mój wujek kupił Zetora 8111 i miał go na sprzedarz za 19 tys. i nikt sie nie trafił wiec zmienił opony i zostawił go do siebie. A przed zetorem sprzedał Ursusa c-360 za 20tys. :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Szkoda że jesteś z Tarnowa bo ja za niedługo będę miał swoją C360 do sprzedania cenie ją tak 14 tyś więc tez więcej niż chcesz dać :)

A z tymi japońskimi ciągnikami to niegłupi pomysł małe zwinne i z tego co widziałem to większość z napędem na 4 koła :)

 

A i ktoś pisał wcześniej patrz na tylni podnośnik czy nie ma wycieków i jak podnosi (wycieki pewnie będą, to będzie argument do targowania), obowiązkowo się przejedź i sprawdź jak biegi chodzą czy się nie zakleszczają itp. (nie wiem czy jeździłeś wcześniej c360 ale spróbuj np. jechać do przodu, zatrzymać się i wrzucić bieg wsteczny u mnie tak czasem potrafi się bieg zaciąć :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj