Mati190200

Zetor Forterra 110 HSX Problemy/Usterki

Polecane posty

Mati190200    0
Witam wszystkich. Od prawie 4 lat jestem użytkownikiem Zetora Forterry 110 HSX z 2015r. Dbam o oleje , ciągnik jest zalany fuchsem od przedniego mostu po tylni (oczywiście parametry z instrukcji)... Z jakimi usterkami się zmagam ? Otóż pierwszą rzeczą którą mi się nie podoba to stukanie/szarpanie podczas zmiany półbiegu podczas jazdy gdy zmieniam półbieg ciągnik szarpie i słychać stuknięcie , na rozgrzanym nawet wycie , gdy zredukuje z H na M słychać , a odwrotnie już nie. Następną rzeczą jest spalanie... Ogromne spalanie wydaje mi się , że ciągnik jak miał 400mth zrobione palił zdecydowanie mniej... Teraz spalanie z 4 obrotowa rozstawiana na 150 cm spala 22l na hektar , z resztą w transporcie też bardzo dużo pali. Kolejną rzeczą są dziwne dźwięki z przedniego mostu , otóż znalazłem informację o tym , że mechanizm różnicowy nie pracuje tak jak należy niech wypowie się ktoś kto miał podobny problem. Ciągnik bierze olej , lecz wydaje mi się że olej ucieka przez sprężarkę powietrza której nie da się wyłączyć. Dodam jeszcze mam wkład serwisowy DPF. Ciągnik podobno ma 107km często wydaje się , że ma z 80km i kopci. Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Matko Bosko, 22na hektar? To ja ma Fortschritt 323 i 4ce obrotowej na 3klasie 12-13max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

takie gdybanie na forum to trudna rzecz tu potrzebny porządny przegląd ,co skrzyni jak szarpie to synchronizatory jak PDF to zapchany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Olej w silniku zmień bo u mnie też fuscha pociągał i sprawdź wtryski i ewentualnie pompę wtryskową 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Wróciłem na Aral, zaślepienie EGR raczej nie rozwiąże Twoich problemów ale napewno pomoże 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
24 minuty temu, Mati190200 napisał:

Trochę słabo , ponieważ ciągnik ma ok.1700mth

o Boże ,stara renówka co pewnie sama nie wie ile ma nalotu nie bierze oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    432

Co do wkładu serwisowego: Jak to jest z wtedy z trybem wypalania DPFa? W komputerze też sie grzebie przy jego wstawieniu? ( aby nie wypalał niepotrzebnoe filtra?) Moze coś sie sknociło i komputer dolewa cały czas paliwa aby próbować wypalić DPF? 

Jaki jest tam sterownik silnika? Jakis Bosch EDC16 ?

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Steyerek8100    50
marcin19071980 napisał:

Matko Bosko, 22na hektar? To ja ma Fortschritt 323 i 4ce obrotowej na 3klasie 12-13max.

Wierzysz w to co piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak najbardziej. Mam ten ciągnik od 2004 roku. I w pełni jestem świadomy tego co pisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

ja mam forszaja to jak się za mocno nie deptało to 10 litrów na godzinę brał teraz mam inny silnik to 15 bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    883

nie napisał na jaką głębokość i na jakiej glebie ;) Mam pola że 15 jest git a są że 20 jak wyjdzie to się człowiek cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    432

Do diagnostyki elektroniki w tym zetorze jest jakis przystepny interfejs? 

Można wtedy zapewne podejrzeć, jak bardzo silnik jest obciążony przy jeździe na pusto ( będzie widać czy to czasami nie hamuje coś w skrzyni i napędach) jak mocno obciążony jest silnik na postoju, czy nie próbuje sterownik wypalać DPF itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati190200    0

Jutro napiszę , jest ich kilka

lukaszo10144 napisał:

Aaa sprawdzałeś jakie błędy ci wyskakują lub jakie zapisały się w histori 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj