prorok

Porównanie Sadzarek

Polecane posty

prorok    2050

Witam Panowie jak w temacie która sadzarka jest lepsza i dlaczego? Tarczowo Chwytakowa czy przenośnikowa?

 

Kilka aspektów które można ( a nawet trzeba wziąć pod uwagę):

 

1.Dokładność sadzenia (która mniej przepuszcza sadzeniaki)

2.Uszkadzanie sadzeniaków

3.Dostępność części i ich cena

4.Awaryjność

 

Liczę na wasze spostrzeżenia. Nie koniecznie muszą one dotyczyć moich punktówwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

to tak awaryjność tam się nie ma co popsuć sam mam akpila a co do uszkodzeń ziemniaka to przede wszystkim zależy od wielkości ziemniaka chodzi o łańcuchowa jak coś to pisz na gg


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Więc tak decyzja padła na przenośnikową teraz są trzy opcje albo używana-pod warunkiem że się trafi w rozsądnej cenie.Jeśli nie to pewnie trzeba będzie kupić nową...Wolę nową za powiedzmy 1600zł(Bomet) czy 1800zł (Akpil) niż używkę za 1200zł...

 

Tylko pytanie którą wybrać? Czy warto dołożyć te 200zł czy nie warto przepłacać? Sadzarka będzie pracować na małym areale więc powinna na chwilę wystarczyć...


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Za 1200 to ja bym ci swoją sprzedał. Stoi w garażu gotowa do wyjazdu w pole.

W tle jo trochę widać http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/155883-drapacz/


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przecież kolega chyba napisał że woli kupić nową za 1600 czy 1800 niż starą za 1200zl a Ty andrzej wyskakujesz mu z ofertą sprzedazy. pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Chłopaki spokojnie...wink.gif

 

Właśnie jest ten problem że jak patrzyłem na allegro to za używki cenią sobie jak za nowe....a po co ja mam kupować np 8 letnia czy jeszcze starszą za powiedzmy 1200 zł jak mogę dołoży 400 i mam nową...

 

Moim zdaniem używki nie powinny kosztować więcej jak 800 no góra 1000zł ....Na razie szukam używki-czasem lubią się trafić tańsze jak wszystkie..ale przy moim szczęściu taka się trafi jak ja już będę miał kupionąbiggrin.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na tako powierzchnie to nie warto nowej.

Poza tym warto ci tyle sadzić?? Ja zrezygnowałem bo to szkoda pola.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Opłaca nie opłaca. Mam swoją to jadę kiedy chcę i nie jestem od nikogo zależny. Dla mnie to jest bardzo ważnewink.gifCzasu mam dużo więc będę szukał używanej za nie duże pieniądze...nówka to już będzie ostateczność jak nic ciekawego z używek nie znajdę...

 

Jak bym miał wszystko do wszystkiego po kolei wynająć od orki aż po zbiór to by się nie opłacało ale że sprzęt mam (obsypnik i wszystko co potrzebne) tylko właśnie sadzarki brakuje.... to inna sytuacja. U mnie idzie sporo ziemniaków...frytki na okrągło...biggrin.gif Poza tym nie wyobrażam sobie jak bym mógł nie pójść sobie w pole i ukopać sobie świeżutkich młodziutkich ziemniaczków....ze swoim koperkiem i cebulkąlaugh.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj