Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommot003    0

Witam

Mam zamiar przerobić budynek gospodarczy na oborę budynek ma wymiary 7x25 wys.2,5 (jest zalany strop) w tym samym budynku ma być pomieszczenie na mleko. ma być to obora uwięziowa

moje pytania:

 

Ile wejdzie do niej krów?

Jeden rząd krów i szerszy korytarz czy może wejdą dwa rzędy ale z węższym korytarzem?

 

Co wy o tym myślicie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin222    1

Jak dla mnie to dwa rzędy krów to wjedzie ci po jednej stronie gdzieś 19 i po drugiej 19 czyli razem 38 (licząc że stanowisko krowy będzie miało 1,30 metra). Nie brałem uwagi pomieszczenia na mleko bo nie wiem o jakich wymiarach chcesz to pomieszczenie. Przy wymiarach pomieszczenia 5x7 to odejdzie ci jakieś 6 lub 7 krów, zależy jak postawisz ścianki. Czyli razem z pomieszczeniem na mleko obora będzie mogła wejść 31-32. Jeszcze podaj jak będziesz podawał pasze dla krów?? I czy korytarz ma być jeden po środku czy dwa po bokach ścian, a pasze byś podawał po przez taki nowoczesny podajnik do pasz, i krowy jadły by ze środka, a obornik od krów byś usuwał przy korytarzu za pomocą wyciągu. Napisz to ci może jeszcze podpowiem.

Edytowano przez andrzej2110
ort

########## Brak ##########

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

No ciekawe jak to jeszcze jest z przepisami UE. Ja akurat nie jestem w nie zbyt zagłębiony, ale żebyś nie miał tak, że będą się ciebie czepiać, że masz za wąski korytarz lub coś w ten deseń. Jakbyś wywoził gnój np. turem ładował no to lepiej jakbyś miał po jednej stronie rząd krów, a po drugiej coś zagrodzonego, aby je przeganiać i git...


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak chcesz zadawać paszę i usuwać obornik, czy masz możliwość przejazdu przez całą oborę, czy jak dojedziesz do końca musisz cofać itp. Będzie wszystkim łatwiej coś powiedzieć.

 

Jak na razie mogę powiedzieć, że jak odchów cieląt, miejsce na narzędzia i pasze i pomieszczenie na mleko będzie w tym samym budynku to jeden rząd i będzie bez problemów- szeroko i przestronnie. Chyba, że zmienisz zdanie i będą w niej same krowy, to można pokombinować z dwoma rzędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Racja...

Jakby same krowy i tylko pomieszczenie na mleko to można by się w 2 rzędy bawić, no ale jak jeszcze miejsce na paszę itd. no to ciężko. Z resztą przedstaw nam może wizję jak Ty sobie to marzysz. W tedy Ci pomożemy co i jak :D

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Usuwanie obornika odbędzie się wyciągiem. Pomieszczenie na mleko myślę że wystarczy 4x7 i jeszcze przydałoby się pomieszczenie na pasze i krowy będą stały łubami do siebie czyli korytarz paszowy na środku ale obawiam się że będzie za wąsko i ciasna w tymi dwoma rzędami. Zamierzam trzymać same krowy, jeszcze przydałaby się miejsce na krowę która ma się cielić czyli tak zwana porodówka co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Na 7 m to zrób jeden rząd to będziesz miał miejsce i na korytarz paszowy i gnojowy bo na 2 rzędy to jest za mało miejsca i o korytarzu paszowym z 2 rzędami możesz zapomnieć po prostu będzie ciasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Na 7 m to zrób jeden rząd to będziesz miał miejsce i na korytarz paszowy i gnojowy bo na 2 rzędy to jest za mało miejsca i o korytarzu paszowym z 2 rzędami możesz zapomnieć po prostu będzie ciasno.

Jeśli zrobię jeden rząd to wtedy wejdzie ok 15 szt bydła a jeśli zrobię dwa to może być ciasno. Sam już nie wiem :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja na 14 m mam dwa rzędy na długości 31 m i jest w sam raz choć gnojowy korytarz mógł by być jeszcze szerszy. Stanowiska mam 1.75 czyli jak byś robił 2 rzędy to daje 3.5 m i zostaje ci 3,5 z tego kanały gnojowe skromnie po 0.5m raz 2 to zostaje ci 2.5 m do zagospodarowania na korytarze a więc niewiele. Ja bym zrobił 1 rząd ale to ty decydujesz jak zrobisz tak będzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

7 metrów to zdecydowanie za mało na 2 rzędy. My chcieliśmy dobudować z boku obory jeszcze jeden rząd ale to musi być co najmniej 5-6 metrów a trochę szkoda podwórka bo to jego kosztem by było to jak na 7 metrach zmieścić 2 rzędy?

 

Albo wolnostanowiskowa, na środku płot i do dojenia byś je przeganiał do innego pomieszczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj