Aklik

Skup królików- Gdzie? Wymagania, cena.

Polecane posty

Aklik    5

Witam!

Interesuje mnie hodowla królików na większą skale ( około 20 samic), koło Włoszczowy (miasto) jest skup królików dzwoniłem i mówi że kupi bez żadnych papierów z weterynarii.

Lecz chciałbym wiedzieć czy to będzie legalne? Słyszałem że trzeba mieć łańcuch żywieniowy od weterynarza czy coś takiego. Ale ten gość z tego skupu powiedział że nie trzeba i nie wiem w końcu czy muszę mieć jakiś papier czy nie? Ogólnie czy są jakieś wymagania?

Ktoś może wie gdzie jeszcze jest skup królików Najlepiej Powiat Radomszczański i Włoszczowski. A może ktoś z was chce skupywać króliki?

Jakby kogoś interesowała cena to mi mówił około 8zł/kg

Za odpowiedzi dziękuję. 

 

 

Edytowano przez Aklik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za 8 zł to nie warto koło tego deptać. Ja tuszki po 25zł/kg sprzedaję i chyba trzeba będzie podnieść cenę na 30zł bo żadne pieniądze z tego. W zaokrągleniu te 5-6 miesięcy trzeba przy tym deptać a i zje to nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Ile byś nie miał lat to za 8 zł to się nie opłaci. Policz pasze witamy, szczepionki itd, już nie mówiąc o tym ile się przy tym nachodzisz. A do tego jeżeli nie masz jeszcze tego stada podstawowego to dolicz sobie klatki poidła i inne koszta. Jak lubisz króliki to lepiej idź w czyste rasy i sprzedawaj na olx itp to weźmiesz 4razy tyle co na skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

8zł kilogram to jest takie minimum przy hodowli przemysłowej tj. ilości cało samochodowe aby koszty transportu do ubojni były jak najmniejsze, zakupy paszy także cało samochodowe, leki  w cenach hurtowych itp. Ale wtedy stada podstawowego trzeba mieć ok. 800 samic. Wtedy na kilogramie zostaje ok 1-1,5zł. Przy takiej cenie i hodowli kilku-kilkunastu szt zostaną dosłownie grosze(o ile w ogóle zostaną). Jeśli chcesz coś zarobić to musisz wziąć min 10zł za kilogram

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomyśl, jeśli chcesz hodować tylko "przemysłowo" to pasza pełnoporcjowa wyjdzie pewnie z 1600zł/t. Jeśli chcesz hodować "tradycyjnie" to musisz suszyć lub kupować siano, mieć swoje albo kupować zboże a i wtedy jakieś warzywka typu marchewka, buraki nie zaszkodzą. To wszystko koszty albo dużo pracy. Jeszcze do tego obornik i kupa roboty przy sprzątaniu jeśli nie masz budynku przystosowanego do hodowli na "rusztach" bez ścielenia. W mojej okolicy było sporo hodowców pokroju takiego jak ja czyli te kilkadziesiąt- czasem 100 sztuk rocznie się odchowywało, karmienie tradycyjne. Teraz nie został już prawie nikt, ja już chowam tylko dla siebie i dla znajomych czasem. Szkoda zachodu i roboty, niektórzy to już nosem kręcą jak się powie cenę 25zł/kg a niedługo trzeba będzie chyba na 30zł podnieść. Lepiej poszukaj zbytu na jajka i kup trochę kur, lepiej na tym wyjdziesz i mniej się urobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aklik    5

Pasze mam swoje trawy bardzo dużo, warzywa własne, zboża również.

Nie chodzi mi o rodzaj utrzymania fermowego tylko przydomowego. 

Nie wiecie czy są jakieś wymagania do sprzedaży królików do skupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Jak sprzedajesz na fakturę to łańcuch pokarmowy jest koniecznością, a jak bez papieru to i żadnych papierów nie będą wymagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki0319    0

Orientuje się ktoś czy w woj. Podlaskim lub mazowieckim jest jakas ubojnia królików? Ewentualnie skup 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama30    0

Ja chętnie kupię króliki do uboju:) proszę pisać na priv.


www.czubatka-dworska.pl <--- moja mała hodowla kur ozdobnych i www.jajkazagrodowe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyderka    0

Czy ktoś się orientuje czy jest jakiś skup krolikow w łódzkim . Z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj