panmino

Jak przedmuchać chłodnicę na łące?

Polecane posty

panmino    26

Jak ogarniacie czyszczenie chłodnicy w terenie? Macie jakieś patenty na sprężone powietrze? Widziałem na jakimś filmie, że ktoś używał spalinowej dmuchawy do liści... Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Nie masz sprężarki w ciągniku?

Widziałem, że ktoś używał spalinowej dmuchawy do liści do czyszczenia kombajnu na polu.

Teraz można kupić akumulatorowe dmuchawy do liści.

Można kupić małą sprężakę powietrza zasilaną z gniazd zapalniczki. Z wydajnością szału nie ma ale zawsze coś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

A podłączenie sie pod czerwone gniazdo hamulców ciśnienie byloby dobre wydaje sie dobry patent, sam chce cos takiego zrobić sobie i tak wymyśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Nie wiem jakie macie instalacje pneumatyczne ale najprościej to chyba kupić kawałek przewodu, z jednej strony w kruciec do pompowania kół, z drugiej szybkozłączka z pistoletem i działa jak kompresor -nabijasz powietrze do instalacji i dmuchasz.

P.S. jak zobaczyłem tytuł tematu to pomyślałem że nie znam żadnej Chłodnicy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26
4 godziny temu, bergman31 napisał:

Nie masz sprężarki w ciągniku?

Widziałem, że ktoś używał spalinowej dmuchawy do liści do czyszczenia kombajnu na polu.

Teraz można kupić akumulatorowe dmuchawy do liści.

Można kupić małą sprężakę powietrza zasilaną z gniazd zapalniczki. Z wydajnością szału nie ma ale zawsze coś. 

No mam sprężarkę, ale powietrze dmucha tylko, kiedy silnik pracuje. Jaki to pożytek, kiedy trzeba dmuchać od strony wiatraka???

Można dołożyć trójnik i dodatkowe złącze do korzystania z powietrza z butli, ale trzeba co chwile pompować i gasić silnik.

Jak Ty to dokładnie robisz, wytłumacz, bo u mnie nie widzę zastosowania w obecnym układzie, jaki mam.

2 godziny temu, karbex napisał:

Nie wiem jakie macie instalacje pneumatyczne ale najprościej to chyba kupić kawałek przewodu, z jednej strony w kruciec do pompowania kół, z drugiej szybkozłączka z pistoletem i działa jak kompresor -nabijasz powietrze do instalacji i dmuchasz.

P.S. jak zobaczyłem tytuł tematu to pomyślałem że nie znam żadnej Chłodnicy 😉

To u Ciebie, rozumiem, masz wyjście do korzystania z powietrza z butli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
27 minut temu, panmino napisał:

No mam sprężarkę, ale powietrze dmucha tylko, kiedy silnik pracuje. Jaki to pożytek, kiedy trzeba dmuchać od strony wiatraka???

Można dołożyć trójnik i dodatkowe złącze do korzystania z powietrza z butli, ale trzeba co chwile pompować i gasić silnik.

Jak Ty to dokładnie robisz, wytłumacz, bo u mnie nie widzę zastosowania w obecnym układzie, jaki mam.

To u Ciebie, rozumiem, masz wyjście do korzystania z powietrza z butli?

No zdaje sie że każde wyjście do pompowania kół jest połączone ze zbiornikiem powietrza - jak nabijesz ciśnienie w instalacji to po podpięciu przewodu pod kruciec powinno normalnie zadziałać jak przy standardowym kompresorze

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Złacza do "pompowania kół" w odolejaczach takie jak stosowane w C330 czy C360 podają sprężone powietrze do pompowania kół, a po zakręceniu nakrętki powietrze trafia do instalacji hamulcowej. Do czyszczenia chłodnicy w warunkach polowych to o ile jest możliwość zakręcił bym w miejscu korka w zbiorniku złączkę taką jak używa się do węży w kompresorze warsztatowym. Jesma takiej opcji to do przygotował bym sobie złącze takie jak do gniazda hamulców pneumatycznych wraz ze złączką kompresorową i z 10m węża zakończonego pistoletem do przedmuchiwania z długą końcówką nawet 50 cm. 

Co do innych metod wymienionych powyżej typu dmuchawa spalinowa to raczej nadaje się do czyszczenia kombajnów i pras a szczególnie tych na duże kostki. Są jeszcze dmuchawy akumulatorowe, które w czyszczeniu chłodnicy raczej się nie sprawdzą, chodzi tu o dostęp i przedmuchanie przestrzeni pomiędzy żebrami chłodnicy. Pomysł ze sprężarką podpinaną do gniazda zapalniczki się nie sprawdzi ze względu na bardzo niską wydajność takiego"kompresora".    

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
24 minuty temu, agrofix224 napisał:

Złacza do "pompowania kół" w odolejaczach takie jak stosowane w C330 czy C360 podają sprężone powietrze do pompowania kół, a po zakręceniu nakrętki powietrze trafia do instalacji hamulcowej. Do czyszczenia chłodnicy w warunkach polowych to o ile jest możliwość zakręcił bym w miejscu korka w zbiorniku złączkę taką jak używa się do węży w kompresorze warsztatowym. Jesma takiej opcji to do przygotował bym sobie złącze takie jak do gniazda hamulców pneumatycznych wraz ze złączką kompresorową i z 10m węża zakończonego pistoletem do przedmuchiwania z długą końcówką nawet 50 cm. 

Co do innych metod wymienionych powyżej typu dmuchawa spalinowa to raczej nadaje się do czyszczenia kombajnów i pras a szczególnie tych na duże kostki. Są jeszcze dmuchawy akumulatorowe, które w czyszczeniu chłodnicy raczej się nie sprawdzą, chodzi tu o dostęp i przedmuchanie przestrzeni pomiędzy żebrami chłodnicy. Pomysł ze sprężarką podpinaną do gniazda zapalniczki się nie sprawdzi ze względu na bardzo niską wydajność takiego"kompresora".    

No właśnie jest tak jak napisałeś tj. po wpięciu przewodu z pistoletem w odolejacz przy zamkniętym pistolecie kompresor normalnie nabije zbiornik (tak jakby była założona nakrętka zaślepiająca). Po uruchomieniu pistoletu będzie normalnie dmuchało powietrze ze zbiornika - o to mi chodziło. Kwestia tylko przygotowania końcówek węża i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj