Jasio88

Masz z wózka widłowego

Polecane posty

Jasio88    75
Posiadam nasz z wózka widłowego przystosowany do ciągnika, mam pytanie do posiadaczy podobnych ustrojstw jakie ciężary targacie nimi? Bo swoim tak do 700kg podnosi normalnie ale np z dwoma biegami już sobie nie radzi tak samo 1000l też już nie podniesie. Nie wiem czy szukać przyczyny w samym naszycie czy pompa nie radzi sobie, czepiam go do 1014 ale kolega przy 360 jak pożyczył mówił że też z większym ciężarem miał problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

w tej chwili ci nie powiem ale do najgrubszych nie należy na oko 70-80 i długi bo podnosi na 4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Ja moim masztem podnoszę nawet jakieś 2 t miałem podpięty do zetora forterra i woziłem bloki betunu różnej wielkości aż ciągnik stawał dęba. Wszystko zależy od pompy w ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Jak kupowałem go 2 lata temu to nie zapytałem sprzedawcy z jakiego to wózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

to jeśli hydraulika sprawna to raczej kwestia siłowników ich wielkości, to trzeba nie szaleć i nie dźwigać wielkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Czasem zachodzi potrzeba podnieść mazera z RSM żeby nalać do spryskiwacza a masz odmawia posłuszeństwa a 1300 na taki maszt to nie wydaje mi się jakiś ogromy ciężar, myślałem że to może kwestia węża czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Pewnie maszt pochodzi od jakiegoś elektrycznego wózka widłowego o udźwigu do 1 tony. Polskie widlaki GPW dźwigały bez problemu ponad 1 tonę. Z Raka też nie jest, bo ten miał krótki maszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Na każdym maszcie powinna być tabliczka  z dopuszczalnym udźwigiem , poszukaj może gdzieś jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

udźwig masztu zależy wyłącznie od średnicy siłownika i ciśnienia oleju wtłaczanego przez pompę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

No nie do końca , ważna jest też wytrzymałość konstrukcji  , po to producent montuje zawór ciśnieniowy  po to robi się UDT żeby ktoś tonowym wózkiem nie podnosić dwie tony

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj