Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SamaPrawda    412
witam, chciałbym się zapytać czy istnieją jakieś fajne zamienniki żarówek h3 jakiś Led lub podobne, niestety wymiana całego halogenu na Led jest zbyt kosztowna i szukam tańszego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest tego sporo w internecie, wpisz h3 led i możesz przebierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokuj kiepsko to świeci niby jest barwa i wogole ale kawałek i zanika albo jak lepsze to swoje kosztują a Ledy niestety są mało trwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

wiem że efekt może nie być oszałamiający ale narazie chciałbym spróbować takiego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Ferie są to dzieciaki się nudzą.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

O co ci chodzi??


raczej aż takiej tragedii niema, z tymi najtańszymi ledami tez tak mówili, a u mnie nic takiego się nie dzieje, zawsze można swoją muzykę puścić 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Chodzi o to że szukasz miodu w d... Sorki ale inaczej się nie da tego napisać. Chcesz mieć sporo światła to kup lampę roboczą led a jak spaliła Ci się żarówka halogenowa H3 to wymień ją na żarówkę halogenową H3. Tu nie o szpan chodzi a o ilość światła jaką emituje źródło. Wiesz dlaczego w tańszych lampie led jest dużo diod? Bo są małej mocy, 3 W to przeciętna moc takiej diody od której trzeba odprowadzać ciepło. Mocniejsze diody są droższe i bardziej się grzeją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

ja założyłem w zastępstwie h4 ledowe h4 ale za dwie żarówki na próbę zapłaciłem 120zl ale świecą fajnie i radia nie zakłócają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Zadałem tylko pytanie czy istnieje jakiś mądry zamiennik do zwykłych żarówek h3 aby lepiej świeciły, oczywiście kupił bym sobie lampy Led tylko, że lampa zbliżona wyglądem i kształtem do orginału kosztuje około 170 zł razy 6 lamp daje to ponad 1000zł aż tak nie potrzebuje tych ledów żeby wydawać na nie tyle kasy, dlatego szukam alternatywy w innych żarówkach.


Te twoje żarówki z radiatorem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

tak mają duży radiator i wiatraczek z tyłu ze w obudowie lampy musi być sporo miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

No właśnie w tych moich lampach radiator nie wszedł by chyba w gumę zabezpieczającą przed kurzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Coś koloryzujesz, lampa led o podobnym strumieniu jaki emituje halogen z żarówką H3 mocy porównywalnej to ok 20W, no może z 30 W chińskich. Lampa led o mocy 30 W akceptowalnej jakości to 1/3 ceny jaką podałeś. Podaj moc tej lampy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Wiem że można kupić taniej, bo takie mam ma drugim ciągniku ale tam jest inny sposób mocowania. Chcąc założyć chińskie przednie halogeny MF 6180 lub markowe ale o innym kształcie będzie dziura lub po prostu nie wejdą, cena która podałem wyżej jest ceną za lampę taką jak orginalny halogen tylko tyle że Led, wtedy wszystko wygląda jak w orginale bez rzeźby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Aby mieć jakiś efekt musisz kupić led o strumieniu powyżej 1500 lm bo do tej granicy będzie zwykła żarówka halogenowa ( tu zależy od producenta ). Tanie ledy to moc kliku do kilkunastu wat więc nie ma się co spodziewać cudów. Wg. mnie takie diody muszą mieć ok 30 W lub mniej ale tylko w przypadku makrowych produktów. Ledy o mocy 30 - 40 W potrzebują dobrego chłodzenia, w lampach roboczych rozwiązane jest to poprzez obudowę wykonaną ze stopów Al, wiec tego problemu nie ma. Ty nie masz gdzie tego ciepła odprowadzać więc dobrze aby taki zamiennik H3 miał na tyle duży radiator jaki możesz zamontować ( chłodzenie pasywne bez wentylatora ). Tu już tanio nie będzie, taki led w takiej technologi za 50 zł to odpowiednik H3 więc po co przepłacać? Te z aledrogo za ok 70-100 zł mają podane sporo mocy ale jakieś wynalazki do chłodzenia i nie wiem czy jesteś w stanie to wcisnąć.

A może zestaw typu H3 XENON? 

 

Odradzam stosowanie ledów z chłodzeniem aktywnym ( tzw. wiatraczkiem ) w przypadku jego awarii temperatura radiatora może znacznie przekroczyć 100 stopni C i pół biedy jak się szybko spali. Temperatura pracy takich ledów to ok 100 stopni na radiatorze ( oczywiście zależy od mocy ale pisze tu o takich abyś miał jakiś efekt ), dlatego producenci kombinują z chłodzeniem ( np. radiator + plecionka aluminiowa ).

 

Z przodu masz jak masz ale nie sądzę aby 4 lampy w dachu + 2 przednie niewystarczająco oświetlały Ci drogę. Z tyłu masz an zewnątrz, możesz kupić każdą jaką chcesz. Polecam lampę roboczą typu combo ( światło rozproszone i skupione w jednej ) mocy w granicy 50 W ( będzie 2x więcej światła niż masz teraz ). 

 

Rób jak chcesz, ja tylko chciałem Ci uświadomić że takie żarówki jako zamienniki to albo drogie z dobrym chłodzeniem pasywnym, albo wcale.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

No właśnie płacąc po 70 zł za żarówki nie wiem czy jest sens montować i cudować czy nie lepiej zbierać na lampy. Xenon tez ciekawe rozwiązanie, myślę że warto się tym zainteresować bo nie potrzeba żadnych radiatorów a i cena bardziej przystępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj