Piotragro

Działka

Polecane posty

Piotragro    1

Witam. Mam małe pytanie odnośnie nadajnika.  Niedawno play saamo do mnnie zadzwonilo o propozycję postawienia nadajnika na moim polu. Więc najwyraźniej im to miejsce bardzo odpowiada, jak sami znaleźli do mnie kontakt. Wieś ma ok 3000 mieszkańców a w promieniu 10km ok 15000. Dzialka jest równa na dużym wzniesieniu gdzie nie ma zabudowań.  Dziś przyjechali dać mi umowe i oferują mi 2500zl brutto na kwartał co o tym sądzicie? Na razie to ich oferta nic nie bylo negocjowane.  Warto negocjować czy przyjąć te niecałe 800zl na rękę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

na ile lat, po upływie terminu umowy wznowienie czy można zerwać, co w przypadku zerwania z masztem i kilku dziesięcioma tonami betonu w ziemi, jeżeli jesteś vatowcem to rozumiem że to cena netto - pamiętaj że od najmu jest jeszcze podatek i to min 8,5%.
Ktoś ze znajomych mógł podać twoją działkę i twój nr telefonu na budujemy.play.pl i masz odpowiedź.
Poza tym popatrz na btsearch - play ma dość sensownie rozłożoną siatkę więc może im po prostu pasuje.
Uwzględnij też to że 3-4G jest ich ale 5G ma robić rząd a nie operatorzy i ciekaw jestem jak to przełoży się na zawieranie umów i ich treść.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
1 minutę temu, Nikita_Bennet napisał:

na ile lat, 

Na 10 lat niezrywalna umowa. Nie jestem vatowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Sąsiadów poinformowałeś o tym?? Nie wiem czy wiesz ale nie każdy chce tego dobrodziejstwa.... Powiem ze swojego doświadczenia play robi po cichu i szybko a potem już wycofać się z tego nie da żebyś nie żałował teksty typu trzeba iść z rozwojem możecie sobie schować bo światłowody pogineły w całej Polsce a to było finansowane z naszych podatków o lifi też się milczy... Nadajnik ile od najbliższego domu będzie stał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
4 minuty temu, mezik0 napisał:

Nadajnik ile od najbliższego domu będzie stał??

Ok 150m od najblizszego. Z tymi sąsiadami jestem zżyty więc dla nich to nie problem a od kościoła mam 50m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Teraz ci się tak wydaje, że z sąsiadami jesteś zżyty. Idź do nich i powiec że bedziesz dzierżawi) działke pod nadajnik to moment wam ta zżytość przejdzie, a po tych 10 latach jak nie zechcesz dalej umowy przedłużyc co z nadajnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
5 minut temu, t25a1 napisał:

Teraz ci się tak wydaje, że z sąsiadami jesteś zżyty. Idź do nich i powiec że bedziesz dzierżawi) działke 

Będę musiał tak zrobić. Ale uznajmy że wszystko jest ok. A co z ceną co mi play zaproponowało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Co do ceny to się nie wypowiem bo nie miałem z takim czymś do czynienia,a przy podpisaniu umowy dobrego adwokata żebyś potem sie nie znalazł, że tak powiem w czarnej d.. e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
15 minut temu, t25a1 napisał:

,a przy podpisaniu umowy dobrego adwokata żebyś potem sie nie znalazł, że tak powiem w czarnej d.. e

To jest prawda. Dziś jak pani z play była i ustalaliśmy w ktoryn miejscu byłby nadajnik powedziala 2500za miesiąc a na umowie jest napisane za kwartał a to różnica dla tego takie zaskocznie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Za miesiąc to i stawiaj nawet po cichu. Nie rozumiem jakie są problemy z tymi nadajnikami. Z energetyki przychodzi gościu i czy chcesz czy nie chcesz stawiają ci słup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
23 minuty temu, Mich9 napisał:

Za miesiąc to i stawiaj nawet po cichu. Nie rozumiem jakie są problemy z tymi nadajnikami. Z energetyki przychodzi gościu i czy chcesz czy nie chcesz stawiają ci słup

A co sadzisz o cenie? Według mnie to smieszna cena będę próbował walczyć o 1/2 wypłaty minimalnej. Bo do 10 lat minimalna osiagnie ponad 3500 a te stałe 580zl na msc. Na rękę to prawie nic a i jak sie liczy ten podatem od najmu do 23% czy tylko to 8.5 do 19?  Dodam ze nie jestem vatowcem 

Edytowano przez Piotragro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Taki problem że ponad 63tys sztuk w Polsce jest nielegalnie rozbudowanych tzn moc zwiększają nawet 100razy a oddziaływanie na człowieka zostaje na tym samym poziomie mamy na to wyroki dodatkowo wiele masztów ma np ostatnie pozwolenia z roku 1999 bądź 2005 i do tej pory działają bez pozwoleń tzn są aktualizacje mocy a mamy wyrok że aktualizacja to rozbudowa i powinno być zgłoszenie nikt by nie robił problemów gdyby działały legalnie ale jeśli ja sprawdziłem maszt w mieście obok który miał 21kW a teraz ma 140kW i oddziaływanie na środowisko jak i dla monterów i mieszkańców się nie zmienia to coś tu jest chyba nie tak niestety taki maja sposób podczas budowy zakładają do 2kW na sektor bo wtedy nie potrzeba opinii środowiskowej a po okresie paru miesięcy składają aktualizacje i z tych powiedzmy 3 sektorów po 2kW czyli 6kW można wycisnąć ok 60-70kW i nikt im nic nie robi za to za to i wszystko jest legalne od normalnego człowieka wymaga się pozwoleń lub nakazuje samowole rozebrać a są wyroki gdzie sąd nakazał rozbiórki i maszty dalej stoją niekiedy po 8-10lat tak jest np na Kowoderskich Zuchów w Krakowie


Dodatkowo weź umowę przed podpisaniem do adwokata zobaczysz ile ci znajdzie punktów które są bardziej przeciwko tobie niż za...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

hm jak to liczych najpierw piszesz że 2.5 tys na miesiac to jest 580 zl czemu ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
28 minut temu, robi57362 napisał:

hm jak to liczych najpierw piszesz że 2.5 tys na miesiac to jest 580 zl czemu ?

Napisałem 2500 za kwartał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

U znajomego postawił play w tamtym roku maszt na polu. Umowa na 15 lat 800zl/ms dostaje. Tyle że maszt daleko od jakichkolwiek zabudowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
3 godziny temu, Dragon36 napisał:

Czy warto zdrowie sprzedać za 2500zl na kwartał...?

Rozumiem, że jesteś z tych ludzi co nie korzysta z telefonu w żadnym przypadku a post piszesz z komputera który korzysta z przewodu (koncentryk) i w domu nie masz żadnego wifi dla ciekawych w UE mamy najbardziej rygorystyczne przepisy co do pół magnetycznych i elektrycznych. Obecna infrastruktura ma się nijak do 5G w małym stopniu będą korzystac z obecnych wież. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

primo - te anteny to takie same stoją w miastach na wieżach kominów na kościołach itp. Masztów tam nie ma a anteny są bliżej budynków i ludzi i jakoś żyją.
Popatrzcie na forum telepolis tam jest sporo zdjęć w jakich dziwnych miejscach stawiają nie tylko maszty ale same anteny - dachy bloków mieszkalno-usługowych, wieże kościołów.

Ja powiem inaczej, nie postawią u Ciebie, postawią na sąsiedniej działce a ty nic nie dostaniesz a maszt i tak będzie stał. Cena za dzierżawę - zależy od Ciebie, u mnie jest mniej mieszkańców i płacą mniej ale stara umowa. Jak bym ja nie chciał to postawiliby za płotem. Sąsiedzi? Chrzań ich, jak bieda to i tak u mnie nie ma na kogo liczyć a tak sobie pogadali przez 3 miesiące i mam obecnie spokój a co miesiąc grosz jest. Ja obliczyłem to w skali 10lat i za 10x10m2 po odprowadzeniu PIT i VAT mi się opłaca. Potem umowa do kosza i demontaż lub maszt mój lub przedłużenie umowy i negocjacja warunków (na 5 lat przed końcem).
Co do zdrowia - kwestia dyskusyjna ale gdyby to było tak szkodliwe to te anteny w miastach zabiłyby połowę mieszkańców tych miast.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotragro    1
1 godzinę temu, Szron88 napisał:

U znajomego postawił play w tamtym roku maszt na polu. Umowa na 15 lat 800zl/ms dostaje. Tyle że maszt daleko od jakichkolwiek zabudowań.

Dziś spróbuję wywalczyć o połowę sredniej krajowej dam znać co z tego wyjdzie a jak nawet nie wyjdzie to zawsze 7000rocznie z niczego mogę przytulić 

8 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

 

Ja powiem inaczej, nie postawią u Ciebie, postawią na sąsiedniej działce a ty nic nie dostaniesz a maszt i tak będzie stał.

Powiem tak. Mieszkam w górach a moja łąka jest na najwyzszym wzniesieniu w okolicy jest tylko moje pole do ktorego jest dobru dojazd Jedynie sąsiad ma 1ha przy samym domu ale wątpię zeby chciał pod samym domem sobie wieże postawić.  Jestem jedynym rolnikiem w tej miejscowośći a reszta to gąszcz i lasy

Edytowano przez Piotragro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
7 minut temu, Piotragro napisał:

Powiem tak. Mieszkam w górach a moja łąka jest na najwyzszym wzniesieniu w okolicy jest tylko moje pole do ktorego jest dobru dojazd Jedynie sąsiad ma 1ha przy samym domu ale wątpię zeby chciał pod samym domem sobie wieże postawić. 

Postawią niżej u sąsiada i dadzą wyższy maszt. Ja im proponowałem działkę 70-100m dalej ale też i z 10m wyżej i nie chcieli, woleli bliżej trafo żeby kabel zasilający przechodził przez mniej działek (mniej zgód trzeba). No i najwyższego masztu też nie dawali u mnie.

Koleżanka z pracy ma maszt z 30m od domu ale jej rodzice sprzedali część działki zamiast wydzierżawić/wynająć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Nikta wiesz o tym że ci z telepolis przyznali się że byli grupą roboboczą z ministrami śmiem powiedzieć że dzialają w grupie przestępczej zamiast telepolis poczytaj forum Alicji Bortkiewicz Andrzeja Frydrychowksiego Kolonowskiego Henryka Banacha jest jeszcze wielu innych profesorów którzy mają zagraniczne opracowania jak i Polskie oczywiście nie brano ich pod uwagę mówisz że ludzie nie umierają to wpisz sobie Kraków Kowoderskie Zuchy tam masz stoji nie legalnie z nakazem rozbiórki a ludzie padają jak muchy wiesz czym się różni telefon od masztu tym że z telefonu nie użytkujesz non stop na noc włącza się tryb samolotowy jak leży przy łóżku rozmawiać możesz przez słuchawki sam router wi fi możesz wyłączyć a tutaj mieszkając obok działa i promieniuje non stop jak pisałem jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem masztu udaj się do Starostwa jaki kolwiek maszt złóż wniosek do środowiska i do rolnictwa o to czy maszt ma pozwolenie i o moce w projekcie i te po aktualizacji zobaczysz ile razy wzrosła moc na samo zgłoszenie a oddziaływanie pozostało na tym samym poziomie co kiedyś pamiętaj o tym że jeśli dołożyli anten powinno byc pozwolenie na rozbudowę a takiego 90%nadajników nie ma jest sama aktualizacja... Ale masz swój mózg rób co chcesz..


Polecam stronę Prawo do życia Pana Gelzoka.. Zobacz wyroki poczytaj...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Widzisz, jest kilka rzeczy które trzeba rozważyć. BTS z antenami czy anteny na budynkach to nie zawsze to samo. Nawet jeżeli to promieniuje szkodliwie to więcej anten o większym promieniowaniu będzie tam gdzie jest dużo urządzeń odbiorczych czyli ludzi. Ja mieszkam na zadupiu - maszt od masztu od 8-10-12 km. Anten niewiele na maszcie porównując z tym co widziałem na telepolis bo właśnie o tematykę jakie anteny i jak obłożone można tam obejrzeć.

Co do telepolis - czy ja wspomniałem o szukaniu tam informacji o szkodliwości gsm/hspa/LTE??? Czy bardziej popatrz na fotki co gdzie stawiają w jakich odległościach i jakie anteny i ile na punkt nadawczy itp? 

 

=====dodano=======

Co do przypadku BTSa obok mnie - pozwoleń mają więcej (na więcej częstotliwości) niż założyli anten (nie mamy dostępnych wszystkich pasm które są w pozoleniu). Play właśnie tak robi, stawia maszty z minimalną obsadą antenową aby pokryć własnym zasięgiem i wyłączyć roaming krajowy bo jest im za drogi z tego co czytałem.

=====dodano=======

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Minimalna obsada jest tylko do pozwolenia bo chodzi o małą moc na budowę potem jest aktualizacja mocy i dokładają na maksa a robią to po to bo nie wymaga się opinii środowiskowej do 2kW na sektor a zazwyczaj play daje na sektor 1950w a potem jazda mam wiele takich nadajników z okolicy wydałem te parę złotych i powyciagałem papiery jeśli nie wierzysz możesz sprawdzić to sam Zaraz się okaże że pracujesz w Play a może jesteś jednym z grupy roboczej Witold?? Orson?? Czy ten trzeci z paczki telepolis?? Więcej w temacie pisał nie będę róbcie co chcecie ja robię dalej swoje razem z całą grupą Prawa do Życia po więcej informacji zapraszam na stronę https://prawodozycia.pl/

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj