ma123

Płyn chlodniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Płyn dobry będzie, ale masz wiele tańszych płynów, np taki petrygo. Co do zmiany to jeśli jeździł na wodzie długo to uważaj na wycieki z kraników/ przewodów/ chłodnicy/ pompy bo po takim czasie zalać płynem po wodzie to wyjdą nieszczelności jak płyn przepukła, ale warto. Spokój i nie trzeba się martwić zima czy przymrozkami, że woda nie spuszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    587

Będzie dobry , każdy płyn  będzie lepszy niż woda, znaczy się ogólnie ( bo żaden płyn nie dorówna właściwościom chłodzącym wodzie) .¬¬ Znaczenie ma oczywiście bezpieczeństwo przed mrozem , anty-korozyjność  i trwałość podzespołów układu. W przypadku " tanich " płynów kolor nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Co do wycieków to faktycznie kranik mam do wymiany i jeszcze gumy sprawdze ale nie wiem jak jest z tym mięszaniem płynów a chcialbym wiedziec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
emtec123 napisał:

Które płyny można- albo których nie można ze sobą mieszać? Bo niby w teorii nie można chyba mieszać tych na alkoholu i glikolowych (nie pamiętam dokładnie, mogę się mylić) ale ktory p[łyn bym nie kupił to wszędzie piszą że mieszalny z innymi. To jak to w końcu jest? Bo jeśli w nowych płynach to już bez znaczenia to kupiłoby się dużą bańkę i do każdego to samo lało

nie wszystkie są mieszalne ale producenci piszą że są dla marketingu, nie powinno się mieszać płynów wykonanych w różnych technologiach, można to w sieci bez problemu znaleźć w jakich technologiach jest płyn produkowany. Już nie będę tu zamieszczał tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszać można, ale rzekomo nie powinno się bo powstaje jakby żrąca substancja, która niszczy przewody gumowe. Na płynach powinno pisać czy można je mieszać czy nie, ale kolorami można np. i nie powinno się nic złego dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak był na wodzie to przygotuj się na remont silnika (możliwy) w sensie uszczelnień na tulejach piec lat temu miałem generalny silnika po wymianie na płyn trzeba było uszczelniac bo szedł płyn do oleju. Najlepiej Przy remoncie przejść na płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To racja to już najgorszy scenariusz bo płyn ma substancje, które czyszczą i płukają układ chłodniczy.. Na pewno wyjdą nieszczelności na przewodach, kranikach i pompie wodnej, chłodnicy - z tym trzeba się liczyć jak początku życia ten ciągnik był na wodzie. Dlatego takie przejście z wody ma plusy i minusy, ale raz zainwestować i spokój. Potem nawet jak na dolewki to nie trzeba dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

W  bloku jest tyle kamienia i rdzy ze wątpie rzeby plyn przez 5 lat to przeżarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj