Karolexxx

Heros 400l traci ciśnienie

Polecane posty

Karolexxx    0

Witam,

opryskiwacz Heros 400l, 2 lata, pompa Comet BP105K, pracuje na 3,5bara sytuacja taka że czasem cały zbiornik wypryska i jest ok a czasem ciśnienie spada do 1 bara, wyłączenie wałka i np. 20 sek postoju i ponowne włączenie powoduje powrót np do 3bar i znów spada do 1 bara.

Jakieś pomysły ? zwór który powinien utrzymywać ciśnienie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin9908    1

Czy mimo spadku ciśnienia na manometrze, z rozpylaczy nadal jest rozpryskiwana ciesz bez większej różnicy wydatku? Być może to jedynie defekt samego manometru, jeśli piszesz, że jedynie na zegarze manometru są spadki ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

Może być zapchany filtr ssawny. Pompie brakuje cieczy i spada ciśnienie. Po wyłączeniu pompy część zanieczyszczeń odblokowuje filtr i przy ponownym uruchomieniu przez krótki czas wystarcza cieczy do właściwego ciśnienia.

Tak kiedyś miałem w sadowniczym opryskiwaczu jak po zrobieniu kompotu w beczce wytrącił się osad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolexxx    0

filtry wyczyszczone bo też pierwsze co miałem taki pomysł, jak spada ciśnienie zmienia się odgłos pracy pompy. Wszystkie doloty tak uszczelnione że nie ma opcji brania powietrza lewego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez modelarz
      Witam, mam taki problem z ciśnieniem oleju we władku. Na zimnym oleju na wolnych obrotach ciśnienie około 3,5bar na na max. 4bar., przy rozgrzanym oleju na wolnych około 2,8. I teraz pojawia się problem nie ważne czy olej zimny czy ciepły podczas jazdy czy to bez obciążenia czy z strasznie wariuje ciśnienie oleju, wskazówka waha się międy 0-4bar.Nieraz podczas jazy jest wszystko ok. ciśnieni 4bar, a nieraz wskazówka wariuje i przez dłuższy czas waha się między 0-1. Wymieniałem już dwa razy pompę olejową i cały czas to samo. Dodam że ciągnik po kapitalce. Czy miał ktoś taki przypadek ?? Pozdrawiam
    • Przez Fugeo
      Cześć, mam ofertę na te dwa opryskiwacze, który z nich polecacie?
       
      BURY MAX 1000:
      mieszadła hydrauliczne rama z zaczepem do szybkiego agregowania wraz z kółkami zewnętrzny rozwadniacz środków chemicznych zbiornik do mycia rąk 15 l zbiornik czystej wody 100 l oświetlenie LED drogowe + oświetlenie robocze w postaci dwóch lamp halogenowych pompa AR 133 l/min 20 bar sterowanie elektryczne Combo 177 (5 sekcji) belka 15 m, składana i rozkładana hydraulicznie w systemie X niezaleznie (belka HX) rotacyjna dysza do płukania wałek WOM Cena netto: 35 000 tys
       
      KRUKOWIAK HEROS 1000:
      zbiornik na czystą wodę do płukania uładu zbiornik na wodę do mycia rąk stabilizacji belki hydrauliczna wymuszona pompa 151 l/min belka 15 m rozkładana hydraulicznie niezależnie, podnoszona hydraulicznie rozwadniacz boczny sterowanie elektryczne praca/przelew z regulacją ciśnienia głowice 5-pozycyjne z rozpylaczami szczelinowymi płuczka zbiornika głównego  
      Cena netto: 35 200 tys
    • Przez artis32
      Witam,
      Mam Classa Ergos 446 2008rok. Na zimnym silniku bardzo dobrze pracuje, jednak po przejechaniu kilku kilometrów  zapala się czerwona dioda na wskaźniku temperatury wody i po sekunddzie traktor przechodzi w tryb awaryjny (piszczy i wyświetlają się dwa wykrzykniki), ciągnik zwalnia niemalże do 20km/h. Na początku wymieniłem czujnik temperatury bo wskaźnik wskakiwał na czerwone pole, teraz jest już chyba ok bo wychodzi za niebieskie. Później wymieniłem czujnik sprzęgła lecz nic to nie pomogło.   Gdzie szukać przyczyny? Oraz czasami jest problem z ruszaniem, wrzucam bieg, puszczam sprzęgło, ciągnik stoi w miejscu i nagle rusza, zdarza się to bardzo sporadycznie. 
    • Przez Pawliq
      Witam
      Dzisiaj pojechalem swoim M100 w pole z pługiem i jezdzilem z godzine i nagle ciagnik stracil moc i  delikatnie dymic na bialo. Zgasilem go i nieszlo go zapalic tak jak by sie zapowietrzyl. Sasiad mnie scholowal z pola i jak bylem pod domem zapalil mi bez problemow. Zaczelem nim gazowac i bo dwoch minutach znowu spadek mocy. I tak po kazdym odpaleniu. Dwa tygodnie temu wymienilem wszystkie filtry. Sprawdzilem rowniez pompke wspomagajaca ale podaje ona paliwo a zreszta w zeszlym roku wymienilem ja na nowa.
      Mam nadzieje ze ktos mi pomoze z tym problemem.
    • Przez Fuciu
      Witam. Mam problem z moim władkiem. Wygląda to tak że po rozgrzaniu czasami traci moc wtedy trzeba wcisnąć sprzęgło potrzymac chwilę gaz w podłodze aż się zbierze i jest dobrze przez chwilę i znowu to samo. Wygląda to tak jak by paliwa za mało dostawał filtry są czyste. Podczas pracy pompka paliwa ręczna jest pusta. Tak ma być? Co może być przyczyną? Zawory ustawione prawidłowo.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj