Maju3060

Problem z siewem owsa

Polecane posty

Maju3060    15
Witam mam problem gdyż wyjechałem siać owies, pierwszy raz sieje tym siewnikiem( poznaniak 6) zapychają mi się leje i problem w tym że na górze, co teraz? Dawka to 200kg po zrobieniu próby kręconej tyle że na skali jest to 36, miał ktoś podobny problem? Jeżeli jest taki temat to proszę przekierować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

na górze jak wylecą z kółek 🤨 to może ziarno masz mokre czy zaprawiane i wrzucane w siewnik odrazu , a coś już posiałeś może lejki były zarośnięte w środku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Nie nie wszystko wyczyszczone, ziarno też nie zaprawiane a ziarno suche, próbowałem siać ale zjechałem bo się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Odmiana owsa z takimi wystającymi na końcach ośćmi (czy ościami ? ) ? Kiedyś na usłudze z takim się męczyłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-6-CID757-IDyYh0v.html#32d0473526

taki masz tak , a próba kręcona poszła normalnie ? A te pod kółkami prowadnice (czy jak to sie zwie) nie masz może za dużej szczeliny , tylko jak ci się zapcha to jak kręcisz kołem to zboże tamtędy sypie sie czy nie , a może jak rynienki podstawiałeś do próby kręconej to nie złozyeś dobrze lejków i coś nie zaskoczyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Próba kręcona to nie ma nic do tego bo to się zapycha odrazu na górze lejka próbowałem 2 te pozycje bo jedna jest bliżej a druga bardziej wysunięty ten lejek a może inne kółka są do owsa bo mam te szerokie i wąskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz może wydłużone redlice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sądziłem że za bardzo lejki leżą , no ale jak nie , to ciężko zgadnąć . No ale skoro pierwszymi leci , to musisz sam się przyjrzeć gdzie różnice .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

W tych gumach są takie zagięcia i może on blokują może są gdzieś jakieś dłuższe te gumy muszę poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A dokładnie w którym miejscu zapychają się te rurki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Ale wszystkie rurki czy pojedyńcze? Kiedyś miałem podobny problem to okazało się że po całym roku stania w garażu pająki zrobily pajęczyny w lejkach albo mysz gniazdo i w owsie wystarczy zwezenie i przy ponad 200kg na ha zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Osobiście nie doświadczyłem problemu ale zasłyszałem od dwóch rolników ze wsi że mieli identyczny problem z owsem bingo w poznaniakach, nie mogłem uwierzyć bo u mnie w hassi idzie normalnie. Czyli wychodzi na to że bingo i poznaniak się nie lubia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6840    47

w tym sezonie jest problem  z owsem ponieważ jest lekki, praktycznie sama łupina.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
PRIMO napisał:

A dokładnie w którym miejscu zapychają się te rurki? 

Na tych gumach od razu co lejki się trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo problem nie w ilości , tylko wadze ziarna pewno . Po prostu plewa się zawiesza na byle załamaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Ziarno jest dosyć długie no i lekkie czyli wychodzi że poznaniakiem nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ale kto plewe sieje ,jak próbę robil to i kg ma

Maju a kiełkowanie sprawdzaeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

No kilogramów mi wyszło 210 kielkowania nie sprawdzałem a myślę teraz sobie czy jak by zaprawić na mokro to nie przybrał by on na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można próbować . Najłatwiej , to chyba pożyczyć od jakiegoś znajomego innego siewnika . Pierwszy raz siejesz tym siewnikiem owies ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mistal44
      panowie zajmujecie się sprzedażą owsa? po ile chodzi w różnych miejscach w Polsce?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez simpleNICKpl
      Witam. Potrzebuję maszyny do wyrównywania i ewentualnie lekkiego spulchniania gleby bezpośrednio przed ciągnikiem (zawieszanej na przedni tuz). Chodzi mi głównie o większość prędkość pracy z siewnikiem. Myślę o prędkości ok 15km/h. Gleby mam różne, mozaika, na jednym polu może się zdarzyć piach 6 klasa i 50m dalej ciężka glina 3 klasy. Przy siewie bezpośrednio w orane pole przy już tych 10-12 km/h można wylecieć z ciągnika a wiadomo że im mniej przejazdów po polu tym mniejsze zużycie paliwa. I tu rodzi się pytanie: jaka maszyna najlepiej spełni to zadanie? Podoba mi się guttler duplex ale cena jest przerażająca. Jakie są wasze pomysły czy też inne propozycje maszyn? Pozdrawiam.
    • Przez wrona17
      Witam siał ktoś może owies na kiszonce po zbiorze żyta na kiszonkę ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj