jerzynew

Problem z podnośnikiem case 885XL 785 685 585 485

Polecane posty

jerzynew    0

Witam, mam problem z sterowaniem podnośnikiem w case z lat 1990

modele które miały ten sam typ sterowania to 885xl 785 685 585 485

podnośnik podnosi jednak nie działa regulacja wysokości, w ostatnim czasie nie chce opadać.

mam model z kabiną, próbowałem zdemontować mechanizm sterujący jednak bezskutecznie, (3 śruby i 2 przewody hydro) prawdopodobnie trzeba dobrać się do tego od góry, może ktoś się orientuje czy wystarczy w tym celu zdemontować fotel czy trzeba demontować kabinę tak jak podano w manualu pdf.

Co może być przyczyną braku regulacji podnośnika?

po odkręceniu 2 przewodów hydraulicznych od mechanizmu sterującego podnośnik nadal nie opada. (silnik nie odpalany)

jest to model w którym olej przekładniowy i hydrauliczny jest wspólny. filtr hydrauliczny wymieniony, olej kiepskiej jakości.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i wskazówki.

 

case.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

To co pokazałeś służy do regulacji prędkości działania podnośnika, rozdzielacz jest w "plecaku", odkręć siedzenie i pokrywę pod nim,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Czy tak samo  dzieje się przy obciążonym lub nieobciążonym podnośniku. Czy prawidłowo działa sterowanie dźwignią regulacji siłowej podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie znamy wszystkich szczegółów niedomagania ,ale miałem kiedyś styczność z sytuacją ,że w podobnym Case nie dało się opuścić podnośnika z zaczepioną maszyną. Nieobciążony podnośnik opadał . Pomogła regulacja wkrętem ( w szczelinie pomiędzy widełkami ,na klucz ampulowy 3lub 4 mm).  Wystarczyło wkręcić 1 obrót, tym samym zwiększyła się czułość zaworu upustowego.rys 161.

Screenshot_20230317-200815~2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Odkręć  pokrywę blaszaną w korpusie podnośnika (pod siedzeniem, ) , Będzie wówczas dostęp do mechanizmu sterującego . Trzeba tylko rozkminić działanie mechanizmu sterującego - nie jest to trudne , bo suwak zaworu przy cylindrze steruje podnoszeniem lub opuszczaniem ,ale mechanizm sterujący koryguje te funkcje zależnie od zadanej pozycji dźwigni sterowania podnośnikiem oraz wysokości ramion podnośnika. Trzeba sprawdzić co się dzieje z suwakiem zaworu w różnych nastawach i praktycznie samo się okaże co należy wyregulować. Jeżeli znajdę którą srubą trzeba pokręcić,to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Na rys,157 ( powyżej) pokazano sposób regulacji maksymalnej wysokości podnoszenia - regulacja prętem suwaka , ale nie o to tu chodzi - nie ruszać ,

Trzeba sprawdzić ustawienie śruby pokazanej na rys158 - po opuszczeniu ramion śruba ta ma lekko dotykać do zderzaka ( ew. nieco wykręcić i wkręcić na dotyk do zderzaka). Zwróć uwagę na ustawienie omawianej śruby na rys.157,- wówczas podnośnik jest max podniesiony, podczas opadania podnośnika śruba ta zbliża się do zderzaka.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jeszcze jedna sprawa ,czy trzpień czujnika ( w korpusie za zderzakiem ) - mocowaniem łacznika centralnego przesuwa się swobodnie , czy nie jest wciśnięty lub czy nie było coś tam kombinowane rys. 159 ( powyżej).

Jeżeli ustawienie śruby ( rys.158) będzie prawidłowe , z czujnikiem też będzie OK, to proponuję o ok 1/2 obrotu obrócić w prawo , wkręt regulacyjny rys 161. ( Mogła się wypracować iglica która uderza w kulkę - zawór upustowy i niedostatecznie otwiera odpływ oleju ,) .Nie biorę pod uwagę rzeczy podstawowych,jak dźwignie ,zewnętrzne  cięgna itp. gdyż podejrzewam , że zostały one sprawdzone i wykluczone jako możliwe przyczyny usterki.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie luzy zlikwidowałem zaczął podnosić nie spada ale jakby by mu ciśnienia brakowało gdy zacznę kręcić kierownica lub włączę hydraulike on jeszcze wyżej bez problemu podnosi i ma ta moc i tak samo wtedy jakby szybciej troszkę opad sprzęt i tak nwm czy zaworek ciśnienia lub tłoczek dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordkoks    0

Dzień dobry mam problem z case 685xl mianowicie podnośnik przy pracy ciężką maszyna na przykład talerzowka podnosi ja dobrze lecz ciągle opada i podnosi około 5cm podczas jazdy po drodze to samo maszyna podnosi i opada ciągnikiem ciągle buja a mam wrażenie że ciśnienia zaczyna brakować do wspomagania . Czy szukać przyczyny w uszczelnieniu tłoka czy w rozdzielaczu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Nie robiłem tego, ale podniesienie tyłu kabiny powinny wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z brakiem ciśnienia jednak gdy włavxe wałek wom i hydraulika wtedy jedzhs a tam niechce jechać coś nie dzieli ciśnienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj