bonus25

Nierówna praca głębosza

Polecane posty

bonus25    4

Mam lekki problem z gleboszem iz podczas pracy jedna strona czasem plycej robi a druga idzie po rame próbowałem różnych ustawień. Glebosz nie posiada wału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a zerknij z boku czy czasem któryś z zębów nie jest naciągnięty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonus25    4

jest czas że idzie ładnie równo i nawet nie drgnie a za chwilę już któryś z zębów głębiej pracuje, wieszaki są zablokowane i mają lekki luz to by było sprawcą tej akcji? a jak by byl któryś ząb naciągnięty to by od razu nie równo pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie koniecznie a nie masz luzu na którymś? gdzieś jest nie równość kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

Może być też tak że w ziemi dłuto trafi na twardziejsze miejsce i go wpycha do góry a następny ząb idzie głębiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek4040    115

Tylko co to za glebosz ze on wyskakuje z ziemi. Mojego jak puszcze to traktor by wciagnal jakby nie talerzowka z tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość adrian
      Przez Gość adrian
      Witam, zastanawiam sie co bedzie lepsze na uprawe scierniska po kukurydzy, kultywator czy głebosz.
      Obecnie posiadam talerzówke ciężką ruska 3 metry i sprzet jest stary a renowacja nie jest warta świeczki.
      Czym uprawiacie u siebie, dodam ze ciągał by to ursus 160 km
    • Przez jamakazi
      Witam
      Jako że już podrosłem i biorę gospodarkę powoli w swoje ręce chciałem zmienić sposób uprawy na bezorkowy.
      analizując ceny sprzętów uznałem że lepiej będzie jak sobie sam coś wystrugam.
      Mając do dyspozycji kultywator zakupiłem gesiostopki.
      niestety pomysł wypalił tylko w połowie ponieważ w ziemi poruszonej idzie nawet nawet ale na odpoczywającym kawałku nie zbyt się spisał.
      sprężysty ząb pod oporem odchylał się do tyłu powodując coraz mocniejsze odchylenie i stawiał coraz większy opór.
      wymyśliłem wykonanie zębów sztywnych z zabezpieczeniem zrywalnym.
      mianowicie pozostałyby gęsiostopki a na korpus chciałem zastosować płaskownik 40x30
      Zębów jest aktualnie 7 ale 9 też by się założyło
       
      Wyglądałoby to tak:

       
      ząb by miał jakieś 0,5m .
       
      Głębosz 3-zębny miałby podobną konstrukcję tylko płaskownik grubszy i masywniejsze mocowanie.
       
       
      Jutro podam wymiar profila z którego zbudowany jest kultywator
    • Gość
      Przez Gość
      Mam stary już od paru lat nie używany agregat ścierniskowy. Myślę by może odjąć wał i może kilka redlic oraz noże boczne i używać do głęboszowania. Jak myślicie? Czy jest w tym sens, czy to jednak byłaby zbyt słaba konstrukcja? 130 KM by to ciągnęło. 


    • Przez Fugeo
      Cześć wszystkim
      Potrzebuję pomocy w wyborze głębosza do ciągnika Claas Ares 657 ATZ 130 km mocy, 6 cylindrów.
      Obecnie mam ofertę na Mandam MGW 3 1800: szerokość robocza 1,8, ilość zębów 3, wał tylny rurowy 540 mm, ciężarek drenażowy z łańcuchem (kret).
      Cena to 10 701 brutto. Co o nim sądzicie?
      Polecacie coś innego? Niższa cena mile widziana
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuję się kupnem głębosza firmy AgroLift. Jak myślicie dobry wybór? Jaki wał do niego polecacie? Dodam że będzie pracował na 20ha z ciągnikiem Deutz AgroPlus 100. Klasę ziemi jaką posiadam to 3/4 bez glin. Będę głęboszował pola w większości które nie widziały nawet głębosza. Proszę o odpowiedź. Ewentualnie o inny produkt. Pozdrawiam.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj