luki1987

Problem z opadaniem podnośnika case 4230

Polecane posty

luki1987    0

Witam. mam problem z podnośnikiem w case 4230. Podnośnik podnosi ale nie opuszcza do końca. Grzebalem tymi wajchami w kabinie ale nic to nie daje. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Czy jest różnica , pomiędzy opadaniem podnośnika pod obciążeniem ,a bez obciążenia ?

Zakładam ,że ostatecznie dźwignię regulacji siłowej podnośnika masz ustawioną całkiem do przodu , ( nr 3) na foto. W przeciwnym przypadku podnośnik

nie będzie opadał. Sprawdź czy coś nie blokuje pod kabiną dźwigni sterowania nr 2.

                                Zdjęcie0258.jpg

 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

@luki Opuszczając dźwignią na błotniku z tyłu jest jakaś różnica? Linka chodzi lekko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek04    0

Bo ona u mnie nie jest nigdzie podpięta 

 

I mam jeszcze taki problem że gdy jadę to na nie równościach gdy ciągnik lekko "podskoczy" to i podnośnik opada. 

I też nie zawsze podniesie do końca. 

Edytowano przez Bartek04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

To jest połączone pod zawór pod kabiną, do którego dochodzą 2 przewody hydrauliczne, trzeba wejść pod kabinę za prawym kołem żeby to zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek04    0

I mam jeszcze taki problem że gdy jadę to na nie równościach gdy ciągnik lekko "podskoczy" to i podnośnik opada. 

 

I też nie zawsze podniesie do końca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Tyle że podnośnik posiada regulację pozycyjną i powinien automatycznie powrócić do zadanej wysokości.

Na wysokość podnoszenia ma równierz wpływ położenie dźwigni na wałku skrętnym mocowania łącznika centralnego.Chodzi o trzpień wychodzący z pokrywy podnośnika który wyrabia dołek we wspomnianej dźwigni.Można na próbę wsunąć tam pasek cienkiej blachy i sprawdzić jak będzie to funkcjonować .

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek04    0

 tak wraca do tej pozycji w której był. Ale dlaczego opada? 

Edytowano przez Bartek04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Najwyraźniej podnośnik może posiadać luzy na dźwigniach sterowania lub też podnośnik jest zbyt czuły.Przyczyną zwiększenia czułości może być zbyt mały luz iglicy przy zaworze upustowym ( wewnątrz korusu przy cylindrze podnośnika).Ale to jest skomplikowane zagadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj