ursusikc330m

Łożyska na wytrząsaczach

Polecane posty

Mam pytanie jak najlepiej sprawdzić łożyska na wytrząsaczach,jest na to jakiś sprawdzony sposób czy wymienić je wymienić profilaktycznie dla pewności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

złap za wytrząsacz i na siłe w jedną i w drugą sprawdź czy nie ma luzu na łożysku z jednej i z drugiej strony  a później włącz kombajn niech pochodzi troche i sprawdź czy łożyska się nie grzeją 


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

No tak jak kolega poisze ale niewiadomo jakie były założone czy CX czy C2 bo one mają luz nawet jak są nowe 

obstawiałbym na grzanie łożyska ale teraz nie sprawdzi bo są niskie temeratóry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

zależy jak są montowane łożyska bo na wytrząsaczu lubi być wewnętrzna szalka na stożku   i  to łożysko jak wyjmiesz z opakowania to ma luz a jak zamontujesz i dobrze dokręcisz to nie ma luzu :)  a od CX to broń Panie Bożę  to nie są łożyska tylko łożysko podobne produkty :/:ph34r:

Sporo jest roboty ponieważ wymontowanie to jedno a sporo kłopotu jest jeszcze z ustawieniem  wytrząsaczy..


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131
3 minuty temu, ursusikc330m napisał:

Ok,dzięki.A jak by trafiło je wymieniać to dużo jest roboty?

Jaki kombajn ?

No jest rochę roboty najgorzej pierwszy wał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w razie wymiany nie żałować złotówek i brać coś z górnej pólki

 

Kombajn to Polski Bizon Super

Trzeba pewnie wyjąć obydwa sita i kłaść sie tam i pokolei rozkręcać

Z tym ustawieniem to chodzi o to żeby nie ocierały o siebie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Dokładnie 

Poznacz tulej konusowe na wale by założyć w to samo miejsca oczywiście znacz wał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
U mmie w tym roku też muszę już wymienić po 15 latach bo coś stukać zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez problem
      witam, mam problem ze skrzynią biegów w ciagniku r 4 105 polega on na tym że
      pękają łożyska na jednym z wałków na skrzyni biegów w ciągu 6 miesięcy wymieniałem je juę 2 razy
      ciągnik ma ok 2000 mtg może ma ktoś podobny problem i pomoże mi usunąć awarię i co może być przyczyną tego stanu.
      z góry dzieki i czekam na odpowiedź
    • Przez marcinek16marcin
      wymieniał ktoś łożysko od przedniego napędu przy skrzyni na tym wale?
    • Przez T171
      WITAM ,odnosnie mojej Valtry T171 ,czy słyszał może ktoś o takiej usterce jaką opisuje? co mogło być przyvzyną? wada fabryczna czy moze słaby materiał?sam jestm operatorem i dbam o nią jak o dziecko ma 1300mth i wszystkie przeglady robie w ASO i przepłacam oczywiscie..ale dlaczego mogło wyrwać obudowe łożyska z przedniego mostu?
    • Przez Bimbollo
      Witam
      Posiadam w gospodarstwie Claas'a Mediona 310 z 2007 roku.
      Ostatnio zauważyliśmy dość spory luz na przekładni kosy i będziemy zabierać się za regenerację, aby ominąć późniejszych kosztów.
      Moje pytanie jest następujące:
       
      "Czy ktoś orientuje się gdzie można zakupić mosiężne tulejki, które 'wybijają się' podczas eksploatacji? Oraz gdzie można zakupić łożyska do tej przekładni?"
       
      Cena nowej przekładni w Claas'ie to około 10 000 zł także sporo
      Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
    • Przez nabogato
      Jakie mogą być przyczyny gubienia ziarna na wytrząsaczach?? aby nie gubić muszę jeździć bardzo wolno. Słomy jest sporo 4-5t/ha ale i tak wydaje mi się że powiano iść to szybciej. Rożne ustawienia kombajnu nie przynoszą większego skutku. Jedyne czego nie ustawiałem to fartucha za odrzutnikiem, cały czas jest ustawiony luźno w najniżej pozycji. może podnieść go wyżej? macie może jakieś inne pomysły?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj