panRys87

Co to jest za pług-Krone czy Niemayer?

Polecane posty

panRys87    2

Witam. Proszę was o pomoc w identyfikacji pługa. Potrzebuję kupić płozy i odkladnice ale nie wiem jakich szukać. Na odkladnicach jest wybite Krone U9 oraz U9L a naklejki są Niemeyer. Na wiezyczce także są jakieś pozostałości po naklejce na której mogło być Vogel Max. Naklejki były tam od dawna bo odcień farby jest inny pod nimi. Podaję zdjęcia jak to wygląda. 

IMG_20181114_123407.jpg

IMG_20181114_123444.jpg

IMG_20181114_123515.jpg

IMG_20181114_123627.jpg

IMG_20181114_123921.jpg

IMG_20181114_123934.jpg

IMG_20181114_123947.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

To jest właśnie ten pług który kupiłem, chcę wymienić zużyte elementy. Sugerowalem się naklejkami że to Niemeyer ale cechowanie na odkladnicach Krone to zmienia. Jednak po wpisaniu oznaczenia Krone U9 i U9L nic nie pokazuje chyba że jakoś źle szukam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

U9-to jest prawa odkładnia 

U9L-to jest lewa odkładnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Wszystko na to wskazuje że to jednak Niemeyer bo jest kilka ogłoszeń z takim plugiem i wszystkie opisane Niemeyer. Trzeba chyba będzie wziąć elementy na wzór bo po kodach nic w necie nie mogę znaleźć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

zadzwoń do Unirolu,podaj kody może Ci pomogą ,jest tam dosyć ogarnięty gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromacegly    0

Proponuję stworzyć mustro najlepiej zachowanej płozy, nanieś wymiary takie jak długość szerokość i rozstaw otworów. Z tym możesz już albo udać się do sklepu lub zeskanować i wysłać do kogoś, by Ci poszukał najlepiej pasującej do Twojego wzoru. Jak coś się znajdzie, ustal numer danej płozy i poszukaj dobrej oferty. Np tutaj: https://lemiesze.pl/index.php?page=produkt&detal=niemeyer znajdziesz po obrazku i wymiarze płozę. Z doświadczenia wiem, że jeżeli masz oznaczenia pasujące do Niemeyr czy Krone, nie jest powiedziane że pasująca do Twojego pługa płoza nie będzie akurat od np. Gessnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam wiesz to jest niemayer  bona jednej z odkładniijest poczatkowa nazwa pługa ale odkładnice nie są od tego pługa któś przerabiał go  spytaj się tego od kogo pochodzi ten pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdziłem w starszych katalogach i oznaczenie na korpusie NU to oznaczenie firmy Niemeyer. Zapraszam mam Jak byś potrzebował Odkładnie, lemiesze czy płozy  Mam też katalog więc podałbym Ci numery części żebyś miał  na przyszłość i nie musiał już się głowić :D 

sebastian@zenox.pl lub tel. 723 678 743 
www.ZENOX.pl 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

A czy masz może ten katalog w wersji pdf lub innym formacie na komputer? Jeśli tak to możesz wrzucić na pewno się jeszcze komuś przyda😉Patrzyłem na waszej stronie ale nie znalazłem takich odkladnic, u mnie są jednolite a w sprzedaży macie z wymiennymi piersiami i krone i niemeyera chyba że coś źle popatrzyłem. 

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się @panRys87 że dokładnie takich jak u Ciebie na zdjęciu już nie dostaniesz ;(  

Katalogu niestety nie mam w wersji elektronicznej ale mogę Ci przepisać numery:

Płozy :
lewa: 20015
prawa: 20016 

Odkładnie: 
lewa: 20039
prawa: 20040

Lemiesze:
lewy: 20031
prawy: 20032

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Dziękuję bardzo za numery 😉

Może uda się znaleźć coś co podejdzie. Na upartego jak nie znajdę trzeba będzie coś wspawac w miejsce ubytku, bo nie są te odkladnice specjalne mocno zużyte jedynie lekko uszczerbione na przedniej części (widać na zdjęciu). Do wymiany ewidentnie są płozy ale te to już chyba uda się dopasować. Szkoda by było tego pługa bo mimo rzeczy które trzeba zrobić to orze się nim o niebo lepiej niż moim UG3 z wymienionym nie dawno każdym erlementem roboczym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek11961    0

panRys87 napisał: Dziękuję bardzo za numery 😉 Może uda się znaleźć coś co podejdzie. Na upartego jak nie znajdę trzeba będzie coś wspawac w miejsce ubytku, bo nie są te odkladnice specjalne mocno zużyte jedynie lekko uszczerbione na przedniej części (widać na zdjęciu). Do wymiany ewidentnie są płozy ale te to już chyba uda się dopasować. Szkoda by było tego pługa bo mimo rzeczy które trzeba zrobić to orze się nim o niebo lepiej niż moim UG3 z wymienionym nie dawno każdym erlementem roboczym.  ....Zadzwoń do firmy ROLLAND z miejscowości Przedbórz mają wszystko ze stali borowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj