Lucek7878

Wentylator/dmuchawa Renault Ares 620

Polecane posty

Lucek7878    0

Cześć, nie działa mi w Renault Ares 620 nawiew z prawej strony kabiny. Gdzie szukać przyczyny ? Gdzie znajduje się wentylator ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271
Wentylator znajduje się z tyłu kabiny z prawej strony trzeba pod dachem cały plastik czarny odkręcić. Sprawdź bezpieczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2

Tak jak napisał damianbudzyn, z tylu czarny plastik po dachem, łatwy dostęp/demontaż, kilka śrubek, później opuszczasz całość (razem z wenylatorami), i tylko odpinasz kostki. Z doświadczenia wiem, żę jak nie działa to raczej już po nim, miałem 3 aresy już i zawsze któryś z wentylatorów był uszkodzony lub padał w trakcie użytkowania, widocznie taki ich urok, pada w nich elektronika lub zacierają łożyska. Nowy jest drogi, z tego co pamiętam to ponad 300 zł płaciłem, ale nie pamietam czy był nowy czy używka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucek7878    0

Dzięki za podpowiedź, trzeba będzie w wolnej chwili tam zajrzeć. Gdzieś na AF znalazłem info, że podobno pasują wentylatory od Renault Clio, które są sporo tańsze (zwłaszcza na szrocie), pytanie tylko czy tak rzeczywiście jest. Idzie jesień to będzie czas na "grzebanie"😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucek7878    0

Kurcze, nie będzie to prosta sprawa, okazuje się że te wkręty/śrubki którymi jest przykręcony czarny plastyk są pordzewiałe do tego stopnia, że trzeba będzie część rozwiercać na inny gwint bo albo nie idzie ich ruszyć albo się ukręcają. Zostawiam to na późną jesień/zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

To zależy jaki masz wentylator. Czasami ten za 300 nie pasuje pomimo tego samego numeru. Jeśli ma wbudowany moduł sterowania z takim radiatorem to w używce nie ma szans a nowy tylko serwis i w cenie około 1600 zł. Naprawa nie wchodzi w grę ponieważ sterownik jest zalany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj