gorski

Pytanie dotyczące silników w Bizonach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gorski    0

Mam pytanie : czym różni się głowica w rekordzie (turbo) a suprze (wolnossący) bo mam rekorda od kilku lat i ciągle jest problem z zapalaniem czy zima czy lato to nie chce zapalać (kosi kukurydzę)i w tym roku był robiony remont silnika i sytuacja wcale się nie polepszyła a została tylko głowica wszystko zostało wymienione na nowe .

 

I zaczynam podejrzewać ze mam głowice nie taką jaka powinna być bo wizualnie one się niczym nie różnią .

Proszę o szybkie odpowiedzi bo do żniw jeszcze daleko ale stoję z robotą bo mały remoncik mu robię!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A pompę wtryskowa robiłeś,bo one mają problem z pompami jak jest zimno.Trzeba ją przerobić,chodzi o jakieś sprężynki w pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

pompa była w naprawie to jak odpali to chodzi ładnie nie pali nawet tak dużo i generalnie jest ok .

ale z zapalaniem jest wielki problem.

Aaaa i jeszcze pożyczałem pompę od znajomego to palił odrobinę lepiej ale 250l dziennie to było za mało

 

A i dodam jeszcze ze silnik był robiony przez bardzo dobrą firmę w Białym stoku i po zbadaniu ciśnienia w cylindrach w każdym jest 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W ursusach to się zaworami różni,w bizonach to nie wiem,bo blokiem się różnią.Spróbuję się później dowiedzieć jak się do znajomego do dzwonie,może będzie wiedział.Może zaworek na filtrach,w głowicy to bym raczej nie szukał.A masz gwarancje na silnik,to był z wymiany czy twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

Silnik był mój przytarł mi się na 5 panewce i jak go rozebrałem to się okazało ze wał do wymiany a cylindry również bo parę razy był zagrzany i pierścionki popękały.

Co do głowicy to trochę podzwoniłem po ludziach którzy siedzą w temacie i owszem różni się ale nie ma różnicy w pracy silnika na której głowicy by nie chodził .

I również pytałem to powieszano mi ze przy ciśnieniu 21 on powinien za drogim obrotem bez problemu zapalać .

Wtryskiwacze również wyregulowałem i idealnie wszystko pyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pompa była w naprawie to jak odpali to chodzi ładnie nie pali nawet tak dużo i generalnie jest ok .

ale z zapalaniem jest wielki problem.

Aaaa i jeszcze pożyczałem pompę od znajomego to palił odrobinę lepiej ale 250l dziennie to było za mało

 

A i dodam jeszcze ze silnik był robiony przez bardzo dobrą firmę w Białym stoku i po zbadaniu ciśnienia w cylindrach w każdym jest 20

250 litrów na dzień :) ?? Nasz pali 10-12 litrów na godzinę, ale silnik ma 400 mth po remoncie w Iławie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Głowica ma różnice w zaworach ;turbo ma 45' a bez ma 35',to nie me wpływu na rozruch.Musisz szukać w zapłonie w paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

jak ustawiłem wtryskiwacze na 205 mph (tak mi doradził specjalista) silnik zapalił za pierwszym obrotem . Tylko zobaczymy jak będzie jutro czy będzie zapalał elegancko czy tylko kręcił i cały garaż dymu a silnik nie chodzi

 

To spalanie 250l dziennie to z tytułu złej pompy paliwa (pożyczona nie używana przez kilka lat )

na mojej pompie pali gdzieś w granicach 150 200 jak w kukurydzy mocniej dostaje .

Kręci raczej dobrze, aku ładowane były .

Co do zapłonu to raczej jest dobrze ustawiony bo praca silnika jest raczej prawidłowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak ci nie zapali t weź bańkę z paliwem postaw nad silnikiem wężyki od pompy do banki na noc ,bo może paliwo ci ucieka.

Ale jak kręci a dym idzie to pompa siedzi,nie ma dawki rozruchowej.

Tą pompę co wkładałeś to nie używana parę lat to więc nie sugeruj się nią bo pompa morze stać najwyżej 6 miesięcy i powinna być użyta.

Do turbo duże ciśnienie jest lepsze do zwykłego też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

heh przewody między silnikiem a zbiornikiem paliwa zostały wymienione bo jak wkładaliśmy silnik to został uszkodzony i jak postał godzinę to nie było mowy o zapaleniu na nowym przewodzie stał 3 miesiące i jak zacząłem pompką pompować to odrazu podawało elegancko.

 

 

A mogli byście mi polecić jakąś firmę która robi dobrze naprawy pomp wtryskowych ???

 

Bo w swoją pompe wsadziłem już z 800 zł :lol: i nadal są problemy z zapalaniem , co do pracy nie mam zastrzeżeń pali nie dużo silnik jest zrywny ogólnie pozytywnie

tylko to zapalanie :lol:

 

wczoraj rano bez żadnego pompowania itp. za trzecim obrotem zapalił a powinien za pierwszym !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W Polkowicach robi fajnie i koło Świdnicy też są dobre firmy.Ale napisz z kąt jesteś bo to może drugi koniec Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj