Polecane posty

zaxson    0

Witam forumowiczów

Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 

Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie w temacie jestem ale wszystkie wsteczne to te same co do przodu czy tylko połowa (3 do tyłu czy 6) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaxson    0

Wyczyscilem wszystko karcherem , upuscilem troche oleju , bo na miarce było ok troszke ponad stan , ale zauważyłem wyciek z takiego elementu oznaczonego na zdj , *(co to konkretnie jest ta kostka )wczesniej cała byla mokra skrzynia , wìęc po myciu okazało sie konkretnie skąd wyciek jest 

Screenshot_20190625-145941.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaxson    0

Wykrecilem tą cewke , tam są dwa oringi jeden za cewką , drugi przed i sprawa wyglada nastepująco , ale ten sworzeń z cewki to da sie zdemontować ze skrzyni  , żeby wyczyscic ? Bo te wycieki to z oringów mi sie wydaje , i plynelo tam po kablu...

 

20190626_175716.jpg

20190626_175706.jpg

Edytowano przez zaxson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jakoś  się rozbiera napewno ale ja tego nie rozbierałem , tam bedzie jakiś suwak czy cos takiego jak w rozdzielaczu ale jak to się rozkręca czy ta śrubka z góry i wyjdzie czy tylko ten sworzeń z cewki może się wykręca (pewnie tak ) . Jak dasz rody to rozbieraj tylko uważaj co gdzie było , może jakiś katalog znajdziesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik8686
      Witam.Jest problem ze skrzynią w MacCormiku cx110 xtrashift 2012 rok  -Dźwignia od zmiany zakresów nie chce się przełączać. Siedzi na 3-zakresie.Kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni się świeci. Ładowacz czołowy podnosi.Czy dźwignia od zakresów nie działa ponieważ być może nie ma ciśnienia oleju w skrzyni ?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez barttek790
      jak wyregulować ciśnienie oleju  w silniku zetor 5211
    • Przez KamilStachurski
      Witam. Mam problem ze skrzynia 32x32 w massey 3050. Chodzi o to że jak przełącze na żólwia I wbije jaki kolwiek bieg to jest zgrzyt nie ważne czy A czy B przód czy tył. Na zającu jest wszystko okej wszystkie biegi działają tak jak powinny. W czym może tkwić problem? Szczerze mówiąc używam tylko zająca nie ma okazji przechodzić na żółwie Ale jednak siedzi w głowie to że coś tam nie gra w tej skrzyni.
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj