Polecane posty

Michał123    0

Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Powiem szczerze, że to kiepski pomysł. U mnie od mleka nie przybyło, a jak tylko dostały kiełki, to zaraz zapalenia. A dawałem wiaderko na cztery krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Stopniowo zwiekszaj dawkę tak aby nie miały biegunki, i nie bierz płukanych pyrek


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ziemniaki z którymi "nie masz co zrobić" to możesz skarmiać, szału w przyrostach po tym nie będzie. Jak myślisz o kupnie, to według mnie szkoda zachodu ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67
3kg ziemniaka odpowiadaja energii z 1kg śruty jęczmiennej jeśli dobrze zbilansujesz dawke to super pasza
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Tylko ziemniak, nie może mieć kiełków, zgniłych no i warto jakoś rozdrobnić, żeby sobie kłopotów nie narobić...

 

edit: qq i ziemniak to raczej pasze energetyczne, więc białko jakoś trzeba uzupełnić...

Edytowano przez mszk8

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym poznać waszą opinie na temat opasu byków i jałówek, jakie jest zużycie paszy, jakie różnice cenowe, zużycie paszy na kg przyrostu. Po prostu co się bardziej opłaca  Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Przez Ryszard123
      Bydło ma biegunkę (jaki jest tego powód).
    • Przez elamir
      Chciałbym zrobić okólnik dla bydła i myślałem o wersji drewnianej z uwagi na koszta. Jako słupy miałby robić podkłady kolejowe, a żerdzie zrobiłbym sosnowe z własnego lasu. Tak jak o trwałość podkładów się nie boję bo one to i pewnie mnie przeżyją tak zastanawiam się co zrobić, żeby jak najdłużej wytrzymały żerdzie. Sosna do najtrwalszych nie należy. Zaimpregnować to jakoś, czy tylko okorować? Ile lat może wytrzymać takie drewno?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj