Lukas85

Case 2188/2388 prośba o opinie użytkowników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    37

Koledzy czy ktoś użytkuje kombajn Case 2188/2388 i moglby cos na jego temat powiedziec? Jak sie sprawuje jak jest z awaryjnoscią jaką ma skrzynie (hydrostat czy cos innego). Czy jest mozliwosc koszenia "na pokos" bez rozdrobnienia słomy? Porównując ceny tych kombajnów z podobnego rocznika z claas'em jest sporo tańszy. Obecnie pracuje na kombajnie Claas Dominator 96 z hydrostatem. Dużym minusem tego kombajnu jest silnik umieszczony z tyłu zaraz za kabina. Po pierwsze mocno grzeje w plecy a po drugie hałasuje. Case jest sporo krótszy a jednoczesnie bedzie bardziej zwrotny. Jakis czas temu znajomy kupił Lexiona o ile dobrze pamietam 405. Czy w case jest tak samo dużo elektroniki? w lexionie obok drzwi jest cała szafa z przekaznikami, nie daj Boze żeby dostały się tam myszy... 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18
Tanie egzemplarze mogą byc trochę wyeksplatowane,ale jak ktos ma troche pojęcie to mozna samemu wszystko zrobić,czesci są dostępne,trochę zamienniki trochę oryginały.2188 jest mniej elektroniki jak 2388 ale w sumie to to samo.Słomę z pokosu mozna prasowac bez problemu,silnik nie do zajechania.Duza wydajność i nie uszkadza ziarna.Ma 3 biegi mechaniczne przód tył i hydrostat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

Witam panów

Mam pytanie do posiadaczy kombajnów 2188, 2388.

O  ile mogą spaść obroty rotora podczas koszenia. Na pszenicę  mam ustawione na 1130 bez obciążenia. Na ile mogę obciążyć rotor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18

Na pszenicę to 850-900 jest wystarczające i raczej nie powinny dużo spadać ok 1,2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A jaką ma tak naprawdę wydajność ten kombajn 2188 w rzepaku, pszenicy i kukurydzy, tzn ile jest w stanie ton na godzinę wymlocic i czy to prawda że na uwrociach bardzo dużo ziarna/nasion gubi jak rotor jest pusty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj