Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, moi rodzice prowadzą gospodarstwo o powierzchni 15 ha i hodowlę bydła mięsnego, gospodarstwo na 100% przepiszą na mnie i mam dylemat czy warto iść do szkoły rolniczej, czy lepiej wybrać inny kierunek ? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2002    2
Dołącze sie do pytania kolegi poniewaz w tym roku konicze gimnazjum i zastanawiam sie czy isc do technikum mechanizacji rolnictwa czy wybrac inny kierunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
a reflektujecie wgl pracować w tych gospodarstwach,jeżeli tak to idźcie do szkoły rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Zależy jakie macie ambicje i plany. Poziom w technikach rolniczych jest niski. Żeby skończyć nie trzeba nic robić, wystarcza chęci. Moim zdaniem mając małe gospodarstwo i nie myśląc o studiach rolniczych dajcie spokój. Sam kończył en takie technikum, niby jedno z lepszych i tylko narobiłen sobie zaległości które mi było ciężko nadrobić na studiach.
Lepiej już zrobić kurs i wziąć młodego niż robić technikum. Idźcie do jakiegoś dobrego liceum a później dobre studia co będziecie zarabiać całkiem inne pieniądze niż w rolnictwie. A te kilka ha to po pracy ogarnięcie, albo wydzierżawic ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2002    2
Tak zamierzam pracowac po skoniczeniu szkoły w gospodarstwie i nie chce isc na studia tylko interesuje mnie czy w technikum mechanizacj rolnictwa naucze sie mechaniki aby muc naprawiac maszyny w gospodarstwie czy lepiej isc do innej klasy mechanicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Ogólnie budowę maszyn poznasz rysunek itp, na praktyki musisz iść do jakiegoś zakładu co naprawiaja ciągniki to się sporo nauczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
moim skromnym zdaniem za niedługo (może trochę dlużej) takiego rolnictwa jakie znamy może juz nie być. Królować będą wielkie farmy, a pozostali, mali, niszowi rolnicy będą borykać się z problemami administracyjnymi, które będą ich zmuszać różnymi wymogami do zaprzestania produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale do tego 15 ha jeszcze będę miał 10ha po dziadku, co do maszyn i ogólnego stanu gospodarstwa oceniam na db, budynki w dobrym stanie lecz niestety pod eternitem, ciągniki lata 90. Gleba nawet urodzajna. W okolicy nie ma bardzo dużych rolników, nie chcą oni dzierżawić ziemi.  głównie pozostawali już sami gospodarze mający około 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

jeśli masz dobrą i bardzo dobrą glebę to jeszcze trochę będzie można powojować i spróbować się rozwinąć (dokupić ziemii, poszukać niszy). Ja bym radził Ci jednak zdobyć alternatywne wykształcenie. Przynajmniej będziesz miał alternatywę. Wiedzę o maszynach do czytasz sobie w książkach, czy internecie. Jeśli będzie Cię to kręcić zatrudnij się w warsztacie i dokształcisz się w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
ja miałem taki dylemat i wybrałem liceum, tydzień temu pisałem matury i wybrałem matematykę rozszerzenie teraz mam zamiar iść na studia zaoczne w kierunku naprawy maszyn rolniczych moze na mecha-tronike a później do serwisu Claasa bo mam 3 km od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130
21 godzin temu, lukasz0920 napisał:

Zależy jakie macie ambicje i plany. Poziom w technikach rolniczych jest niski. Żeby skończyć nie trzeba nic robić, wystarcza chęci. Moim zdaniem mając małe gospodarstwo i nie myśląc o studiach rolniczych dajcie spokój. Sam kończył en takie technikum, niby jedno z lepszych i tylko narobiłen sobie zaległości które mi było ciężko nadrobić na studiach.
Lepiej już zrobić kurs i wziąć młodego niż robić technikum. Idźcie do jakiegoś dobrego liceum a później dobre studia co będziecie zarabiać całkiem inne pieniądze niż w rolnictwie. A te kilka ha to po pracy ogarnięcie, albo wydzierżawic ie

A jak to jest z tym kursem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Tomek55 napisał:

ja miałem taki dylemat i wybrałem liceum, tydzień temu pisałem matury i wybrałem matematykę rozszerzenie teraz mam zamiar iść na studia zaoczne w kierunku naprawy maszyn rolniczych moze na mecha-tronike a później do serwisu Claasa bo mam 3 km od domu.

Brawo. Takich fachowców potrzeba na polskim rynku. A po technikum rolniczym to można najwyżej ciapka złożyć i rozłożyć. Odnośnie kursu to szczerze nie wiem dokładnie, ale temat był opisywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470
napewno po szkole rolniczej nie bedziesz naprawial sprzetow, nauczysz sie teorii a tu potrzebna jest praktyka

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
    • Przez Ursus-23
      Siatka Rolnicza R-EVOLUTION 2000 NET - 329 zł Brutto (z Vat):
      Długość - 2000m, Szerokość - 1230mm, Szerokość robocza - 1250mm, Ilość na palecie - 40/45/50szt, Waga rolki - 22kg (+/-5%), Wytrzymałóść na zerwanie - 275kg, Stabilizator UV, Znacznik końca rolki - ostatnie 50m

      Siatka Rolnicza R-EVOLUTION 3000 NET - 489 zł Brutto (z Vat):
      Długość - 3000m, Szerokość - 1230mm, Szerokość robocza - 1250mm, Ilość na palecie - 40/45/50szt, Waga rolki - 22kg (+/-5%), Wytrzymałóść na zerwanie - 275kg, Stabilizator UV, Znacznik końca rolki - ostatnie 50m
       
      Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 1000 - 339zł Brutto(z Vat)
      Długość: 1000 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

      Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 1500 - 499zł Brutto(z Vat)
      Długość: 1500 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

      Jeżeli chcesz zobaczyć czy produkt sprawdzi się w Twojej prasie - Zamów próbnik o długość 200m w atrakcyjnej cenie:
      Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 200 - 87zł Brutto(z Vat)
      Długość: 200 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

      Przy większym zamówieniu ceny podlegają negocjacji, wystawiamy fakturę VAT
      Więcej informacji pod nr tel: 505839011

      Sprzedaż detaliczna i hurtowa (Zapraszamy do współpracy sklepy i hurtownie).
    • Gość Jarekx01
      Przez Gość Jarekx01
      Witam, w tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Interesuje mnie rolnictwo, mechanika oraz elektronika, dodam, że w przyszłości chciałbym pracować jako sprzedawca ciągników lub części np: Case. Rolnictwo nie jest mi obce gdyż pomagam rodzicom w średnim gospodarstwie w którym mamy sprzęty dość  wyposażone w elektronikę. Zastanawiam się nad technikiem mechanikiem, technikiem mechanizacji rolnictwa i agrotronikii ewentualnie informatykiem. Jaki kierunek wybrać aby móc pracować w tym zawodzie, ewentualnie przygotować się do studiów ukierunkowanych też w tym kierunku?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj