ignas5340

jaki Kombajn buraczany?

Polecane posty

ignas5340    0

Chcę kupić kombajn do buraków i mam dylemat;/

zastanawiam się nad stollem v 50 bo sieję nie dużo buraków ok 3ha. Nie wiem jak te kombajny się sprawują, może lepszy będzie kleine. Kombajn ma współpracować z C-360 lub zetorem 5340.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Jak chcesz to mogę Ci sprzedać mojego Neptuna za 2 tysiące bo stoi już 3 rok nieużywany... A jeszcze kilka lat temu obrabiał nasze 3 ha buraków rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Ja polecam jakiegoś KLEINE. Mam 5000 ale polecam 5002. Sąsiad miał 5000 a teraz ma 5002 i mówi że jest duuużo lepszy;) przy moim w sezonie nie ma większych awarii(w 2009 tylko wymieniłem lemiesze, i nagarniacze na gwiaździe) mam 3ha buraków i c360 swobodnie daje sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

No jak na takie ciągniczki to neptun Z-413 i na 3 ha buraków to lekko pójdzie a są dosyć tanie te kombajny do 3 tyś kupisz w dobrym stanie bardzo dobrym idzie kupić też :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

A mniej więcej w jakiej cenie chodzą keline 5002 ? Słyszałem, że one strasznie nacine z ziemią mieszają nie wiem czy to prawda. Rozważałem właśnie Kleina ale mówią ze on ciężko chodzi a u mnie są duże góry i nie wiem czy c-360 sobie poradzi bo jednak wolałbym nim kopać a śmigać zetorkirm z przyczepami, jednak szybciej i bezpieczniej na tych terenach nim jeździć.

A może ktoś mi coś powie na temat stolla v50? Czy są awaryjne i ogólnie czy warto się zastanawiać nad nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szy    0

Ja polecał bym v50, ja co roku kopie nim 11ha, czasem więcej. Moim zdaniem stoll łagodniej traktuje buraki, chodzi mi o kąt nachylenia gwiazdy, w stollu jest mniejszy poza tym transport korzeni do kosza jest o wiele lepszy niż w neptunie gdzie korzenie są wyrzucane do kosza z dużą siłą.ja używam tej maszyny ponad 10 lat i jestem zadowolony, oczywiście z częściami trzeba pokombinować i to przed sezonem bo niema części od ręki w sklepie. Przy kupnie stolla zwróć uwagę na to jak jest napędzane koło kopcujące to które idzie po liściu. Musi być napędzane od koła jezdnego maszyny a nie od wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Ja widziałem właśnie taki kombajnik ale właśnie było napędzane od wałka paskiem. Odradzasz ze względu na ten pasek, że często się urywa czy jeszcze są jakieś przeciwwskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem Kleina 5000 i 5002 a teraz mam u teścia Neptuna i Kleina KR2 2 rzędowego, żadna rewelacja. Neptun Kleina 5000 i 5002 jak jest mokro to ma problem. Niezbyt dobrze obcina, gubi buraka a 5002 wrzuca liście na gwiazdę. KR2 ma za blisko noże wyorywaczy i lubi się zapychać jak są suche liście nawet co 50 metrów muszą być super liście bez suchych liści.Kuzyn ma Stola v200 i nie narzeka na liście i na mokro. Znajomy koło nas kopał V50 to zasuwał i to po deszczu i w mokro po prostu kopał a my nie mogliśmy. Nie jestem pewny jak V50 bo V200 pracuję na 1000 obr wom ale V50 to chyba na 540. Podejrzewam jak miałbym teraz kupić kombajn to nie Kleina tylko raczej Stola. Napęd powinien być od koła, bo z jaką szybkością jedziesz to się koło kręci a jak od wom to albo za szybko albo za wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Właśnie dlatego ten kombajnik mi się podoba. Jest lekki, krótki, dobrze się kopie jak jest mokro, nie zapycha tylko jeszcze pozostaje ta awaryjność;/ wiadomo te kombajny podejrzewam ze łapią już emeryturę :rolleyes: ale widać je na polach i chyba jednak je ludzie chwalą skoro je użytkują. Jestem ciekaw co najczęściej może wysiąść w tego typu maszynie, na co użytkownicy są uczuleni najbardziej w tym kombajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Ja miałem Neptuna, Kleina 5002,a teraz kopie stollem v50 , powiem krótko jest najlepsze z tych wszystkich, kopię mf 255 idzie lekko, a co roku mam 5-6 ha. Nie masz problemu z liści,bo sieczkarnia zrobi swoje, delikatnie obchodzi się z burakami jak to wspomniał kolega "szy" Z częściami nie miałem żadnego problemu, mam go już jakiś 6 lat i bez żadnej większej awarii. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Dziękuje koledzy za pomoc, dużo mi wyjaśniliście. Jednak Stoll bedzie najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku. POZDRAWIAM! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szy    0

ja widziałem właśnie taki kombajnik ale właśnie było napędzane od wałka paskiem. Odradzasz ze względu na ten pasek, że często sie urywa czy jeszcze są jakieś przeciwskazania?

 

Chodzi o to że trzeba stale jechać na jednakowych obrotach bo jak przyspieszysz koło robi sieczkę z liści i nie można się pospieszyć. Bardzo trudno jest dopasować prędkość jazdy z obrotami wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj