Wojtek026

Samasz samba vs sipma kd 2510 kos vs unia alka l co wybrac

Polecane posty

Wojtek026    76

Kosiarka około 2.4m która będzie lepsza i czy sipma będzie najlepsza? Łąki różne kratówka kamienie nierówno czy szkoda se tymi sprzęt ami  głowę zawracać i zostać przy rotacyjne 2.1m czy dyskowa dużo wyżej kosi co z potrawami typu sałatka czy dyski zewnątrz? 

 

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

No właśnie i tu się zastanawiam też nad 2.1m ale czy w porównaniu do bębnowe 2.1m czy nie będzie mniejsza wydajność no i sam nie wiem czy latać latać agrofarm em 80km na szerokich kapciach z 2.1m dyskowa nie będę żałował na każdym nawrocie że za traktor tylko się chowa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

To co z tą sipmą warto to brać, lepsze to będzie jak samasz czy pronar? pytam o sipma 2510 kos!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Jak kosicie dyskówkami to dzwignia od hydrauliki na pływającym ma być czy tylko opuszczone? 2ga sprawa czy osłona może zaczepiać o opone ciągnika, bo w pozycji roboczej niezaczepi ale po podnoszeniu czy w pozycji transportowej już się trąca o oponę czy można przerobić trochę tą osłonę bo z za koła to tam za bardzo kamienie nie strzelą w szybkę chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Wojtek026 napisał:

Jak kosicie dyskówkami to dzwignia od hydrauliki na pływającym ma być czy tylko opuszczone? 2ga sprawa czy osłona może zaczepiać o opone ciągnika, bo w pozycji roboczej niezaczepi ale po podnoszeniu czy w pozycji transportowej już się trąca o oponę czy można przerobić trochę tą osłonę bo z za koła to tam za bardzo kamienie nie strzelą w szybkę chyba

Na pływająco, nie powinna zaczepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

heh agrofarm ma krótkie ramiona 2,1m rotacyjna zaczepiała i ta zaczepia będę musiał za kołem zwęzić tą osłonę,  a jakie nożyki polecacie czy oryginał, oraz czy te nożyki prawy lewy to się  chyba nie da obrucić w sensie jedna strona tylko tnie to po co one z tyłu ostrzone w sumie ;)

ps. czy dyskowa bardzo delikatna na kamienie czy się nie bać i nic jej nie będzie tylko nożyki stępi szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wojtek026 napisał:

heh agrofarm ma krótkie ramiona 2,1m rotacyjna zaczepiała i ta zaczepia będę musiał za kołem zwęzić tą osłonę,  a jakie nożyki polecacie czy oryginał, oraz czy te nożyki prawy lewy to się  chyba nie da obrucić w sensie jedna strona tylko tnie to po co one z tyłu ostrzone w sumie ;)

ps. czy dyskowa bardzo delikatna na kamienie czy się nie bać i nic jej nie będzie tylko nożyki stępi szybciej?

Kwestia delikatności jest raczej zależna od poszczególnego producenta, ale ogólnie widzę zbytnio sie przejmujesz :D Nic jej nie będzie, szybciej stępi noże, ewentualnie może wygiąć nóż ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez cris10
      Prasa Sipma Z-224/1 rok 1992 . Garażowana od nowości , stan techniczny oraz wizualny bardzo dobry , nie wymaga wkładu , w pełni sprawna , w cenie również wałek . Jesli ktos zainteresowany to podam numer na priv . 
      Cena to 8000 zł do negocjacji 


    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was kochani mam pytanko posiadam belotnice z 279 z podbieraczem 2.40m i taka sprawa słyszałem że 10 razy musi bela owinac sznurkiem żeby nie rozleciała sie a jedni mówią że 16  razy mówię tutaj o słomie i pytanko kieruje do was ile zalecacie owinięć z waszego doswiadczenia ?
    • Przez DawidStyczeń
      jakie masz opinie o kosiarce talex 185 
       
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj