Polecane posty

Sylwek123    0

Witam niedawno kupilem opryskiwacz berthoud bez komputera z napedem od kola . Wie.ktos moze na jak to dziala i jak ustawic dawke oprysku?? Zdjecie ponizej jest tylko podgladowe moj opryskiwacz jest taki sam 

opryskiwacz-berthoud-24-m-2500l-3463836710.jpg

Edytowano przez Sylwek123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

ja mam inny model ale widzę że te same działanie. Dawkę oprysku ustawia się na tej przekładni przy pompie do której dochodzi wom z koła. Tam od przodu bynajmniej ja mam regulację. Jest tarcza od 0 do 6 i wskaźnik, przekręca się tą tarcze względnie wskaźnika. Ja mam ustawione na 5,5 i pryszcze mi 270-280 L/h. 

Jak działa to urządzenie nie wiem nigdy nie rozbierałem ale ustawia się tylko tą tarczą.

A na sterowniku włączasz guzikiem i w przekładni przy kole siłownik załącza napęd. Fajna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek123    0

Aha ale jak pryskasz na jakim cisnieniu i jaka predkoscia ? Czy predkosc nie ma znaczenia tylko cisnienie i jakoe ma byc ? Prosze o odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Czy ktoś ma do czynienia z nowym Berthoud Sprinter 2500l, belka 21m - interesuje mnie taki opryskiwacz ale nikt ze znajomych tych opryskiwaczy nie ma -  jak jest z częściami do tych maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W twoim modelu o prędkości decyduje opryskiwacz gdyż masz napęd z koła. Jedziesz z taka prędkością jaką daje ciśnienie 3,5-4,0. To jest plus tego systemu, ponieważ niezależnie od rodzaju ciągnika zawsze opryskiwacz wypryszcze tą samą dawkę regulując sobie ciśnieniem. Minus to to że na starcie nie masz pełnego ciśnienia musisz ruszyć do przodu i do tyłu i znów do przodu.

Ja pryszcze przy 3,5A tj.ok 5km/h

Do kolegi PIERZO: do starych modeli Berthoud jest mnóstwo części i jest on jak każdy naprawjalny i chwalony przez tych co serwisują opryskiwacze jako marka. Z nowymi też nie powinno być różnicy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że masz ustawione na około 1,5 wiec masz małą dawkę być może na 200l ja mam 5,5 to 280l musisz to sprawdzić fizycznie gdyż nie jestem ci w stanie powiedzieć jaka skala na jaką dawkę. Ten opryskiwacz jeśli ustawisz na 200l/h  to prędkość sam ci narzuci względem cisnienia jakie chcesz mieć.

Musisz poluzować te 2 śrubki i przekręcić te koło ze skalą względem wskaźnika na frezie, ale najpierw sprawdź te ustawienie, może akurat ci pasuje.

 

Jeśli ustawisz na 200l/h to na pewno bedzie to 7-8 km/h przy 3-4bara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek123    0

Dziekuje za pomoc ustawilem opryskiwacz :)a jeszcze jedno pytanie jak ustawic stale cisnienie na kazdej sekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej.

No i fajnie, że zrobiłeś napisz mi na jakiej teraz masz skali żeby było 200l.

A co do pytania o cisnienie na sekcjach: tam między cewkami, a beczką na przewodach są takie małe beczułki z cyframi ustaw sobie wszystkie na 4, wtedy będzie prawidłowy napływ i odpływ nadmiaru cieczy i wyczyść sobie też te małe filterki na tyle opryskiwacza są 4 odkręcane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek123    0

Ustawione mam na 5 teraz a filyerkow to niewidze a ta skala to jest dziwna bo mozna je rozkrecec i pare razy skala przeskakuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4

Witam. Posiadam taki sam opryskiwacz i chciałbym się dowiedzieć jak włącza się mieszadło. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez zet9540
      Witam , w najbliższym czasie muszę się zdecydować na nowy opryskiwacz o pojemności od 2400 do 2700 , 21m lanca i komputer GPS. Proszę o propozycję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj