Polecane posty

stempos1980    7876

Koledzy potrzebuje dobrać do pompy  silnik elektryczny jedno fazowy ewentualnie 3 fazowy silnik wolno obrotowy  do 500 obr max.jest silników multum ale ciężko coś znaleźć z takimi obrotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Prędzej silnik z reduktorem znajdziesz. Nie bardzo wiem do jakiej pompy chcesz zastosowac, ale może przełożenie pasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można również podłaczyć zwykły silnik 3 fazowy pod falownik i dobierać sobie obroty wedle uznania. To rozwiązanie przynosi oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1932
Musiałbyś szukać silnika asynchronicznego z sześcioma albo lepiej ośmioma parami ale szybciej i taniej będzie 24 klatki zasilić z falownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Z falownikiem najprostsza sprawa, ale i najkosztowniejsza. Tymbardziej że regulacja obrotów nie jest potrzebna. Motoreduktor załatwił by sprawę. A jeśli jakiś silnik z 1440 obr. masz gdzieś pod ręką, koła pasowe z przełożeniem 1/3 załatwią sprawę. 

Wszystko zależy od tego co masz i jakim budżetem dysponujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1932
720 łagodniej startuje a falownik dałby jeszcze miękki start co pozostaje nie bez wpływu na instalację. Poza tym to pompa więc falownik jest przydatny dla regulowania wydatku. Przekładnia dla 720 jest także możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

Zgadza się ale jak dopasować taką przekladnie.rozglądałem się za falownikiem ale ceny to są kosmiczne a reduktor też ciężko trafić z takimi obrotami.w sąsiedniej wsi sprzedaje reduktor z silnikiem ale wola 2500 kafla.700 obrotowy silnik to posiadam w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706
Napisano (edytowany)

Skoro silnik masz to znajdz na zlomie koło od rotacyjnej (to ze sprzegłem) będzie ono pasowało na frez pompy i nie trzeba żadnych przerobek. Jeszcze może być też od kosiarki listwowej, ale raczej trudniej dostac. Na silnik kupić koło (na 2 paski starczy pewnie) o obwodzie dwa razy mniejszym od napedzanego i uzyskasz obroty poniżej 350. A cisnienie dużo taniej regulować zaworem niz falownikiem.  Ze nie wspomnę, jeśli zbijesz obroty falownikiem do ok. 500 obr. to silnik może się przegrzewac. Przy odrobinie szczęścia zamkniesz się w 100 zł, max 200.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876
9 godzin temu, ZYLA napisał:

Skoro silnik masz to znajdz na zlomie koło od rotacyjnej (to ze sprzegłem) będzie ono pasowało na frez pompy i nie trzeba żadnych przerobek. Jeszcze może być też od kosiarki listwowej, ale raczej trudniej dostac. Na silnik kupić koło (na 2 paski starczy pewnie) o obwodzie dwa razy mniejszym od napedzanego i uzyskasz obroty poniżej 350. A cisnienie dużo taniej regulować zaworem niz falownikiem.  Ze nie wspomnę, jeśli zbijesz obroty falownikiem do ok. 500 obr. to silnik może się przegrzewac. Przy odrobinie szczęścia zamkniesz się w 100 zł, max 200.

Dięki za radę z tym kolem od rotacyjnej ale w moich okolicach to może być ciężki temat ale poszukam.pojeżdze po złomach.tak masz racie że ciśnienie będę regulował zaworem bo to wszystko będzie pod opryskiwacz polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

mam takie koło pasowe daj 50dych, zaplac za przesyłkę i jest twoje

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
    • Przez MichalP
      Mam kilka pytań co do silnika w tym ciągniku może ktoś mi podpowie.
      1. Gdzie na silniku jest tabliczka żeby odczytać dokładnie  wersje silnika ? 
      2. Miska olejowa - odkręciłem wszystkie śruby  i mam problem od strony skrzyni odchodzi trzyma się od strony napędu. (odkręcone jest 24 śruby) czy   jest jakiś myk żeby tą  miskę zdjąć? 
      Dodam tylko że  moja ma uszy  gdzie na innych zdjęciach poglądowych  ich nie widzę.  Może ktoś dysponuje jakąś instrukcją serwisową do tego silnika 
      3. Jakiej  firmy kupować   tłoki i cylindry ? 
       
    • Przez Lukecki
      Witam, wydaje mi się że w moim Ursusie 1614 są za niskie max obr. Gaz w podłodze a jest tak mniej więcej 2000 obr. (obrotomierz nie działa) czy jest tam jakiś ogranicznik? Dodam że nie może zgasnąć po puszczeniu gazu dopiero po podniesieniu pedału od spodu. 
      Na filmach na YT mają większe obroty z tego co mi się wydaje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj