szymon29

Deszczownie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon29    0

U nas niestety prawie wogle nie pada, więc deszczownia cały czas pracuje. Wczoraj padało ale co to za deszcz (2l/m2) przejechało się 2 razy po drodze i już się kużyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Może ktoś mi powiedzieć/pokazać jak to wygląda bo zabardzo to nie wiem :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20
Może ktoś mi powiedzieć/pokazać jak to wygląda bo zabardzo to nie wiem :D

 

Nie wiesz jak wygląda deszczownia?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa stawki wykopane bo studni nie musze bo mam niski teren i woda po drugie ciepła ciagle bo z studni musisz ja najpierw ogrzac no i nie ukrywam ze koszty wykopania studni sa stosunkowo duze :D moich 2 wujów ma 6 studni i maja wiecej roboty bo musza ja wlewac do stawu najpierw zeby ogrzac wiec tez temu wolałem takie rozwiazanie a ty jak masz kamil ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi    0

U mnie od miesiaca nic nie sadlo, dlatego puscilem w ruch 4 ODRY.Narazie daja rade,zobaczymy co pozniej bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Nie wiesz jak wygląda deszczownia?

 

Nie wiem, bo w moich terenach nikt tego nie stosuje :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja też deszczowni nie mam i w moich okolicach również nikt nie ma deszczowni ale na różnych targach i wystawach się było to sie wie :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam dwa stawy i jedną studnie koło domu i według mnie studnia jest dużo lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi    0

Co roku deszczuje srednio ok. 100 ha.A reszta musi sobie jakos radzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Co roku deszczuje srednio ok. 100 ha.A reszta musi sobie jakos radzic.

 

I jest jakieś duże porównanie na innych polach na których nie deszczowałeś ?:>


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No właśnie, hehe u mnie do jakiegoś dużego stawku ( nie wiem czy taki został, same bajora sie porobiły) to nie wiem ile jest. A do jeziorka kilka km. Więc co mi pozostaje ? (hehe takie pytanie na przyszłość :D ) Pozdrawiam :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co to za problem wynajmij koparke na jeden dzien i ci wykpoie co bedziesz chciał ja sam wykopałem 2 i moge nimi spokojnie 50 ha podlewac tylko ze nie mam takiej plantacji :D hehe jeden mam na 4,5m głeboki i mam robote zeby go w jednym roku wypompowac :)tylko ze u mnie podmokłe tereny sa stosunkowo bo jak kiedys fundamenty kopalismy na 1,5m to był zonk bo woda sama nachodziła :) ale jak w lato przygrzeje to i tak mam sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jak już to studnie chyba. Bo stawki mają, to tam wody jest tyle co w wannie. Same bagno, tam sie utopić nawet nie da :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam staw 100m długi 15szeroki i nigdy mi wody nie brakło ale niestety jest on dość daleko od domu i musze ciągnikiem napędzać pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwszy 10szeroki 20 długi i 4,5m głeboki ale do niego w razie pompowania zaczyna spływac z około 2 hektarowego stawu :D wiec nie sadze zebym dał rade wypompowac :) a drugi to 60 długi 20szeroki i na 2m głeboki bardziej hodowlany jest :)

 

Jak już to studnie chyba. Bo stawki mają, to tam wody jest tyle co w wannie. Same bagno, tam sie utopić nawet nie da :)

 

Chodziło mi o pogłebienie albo wykopanie nowego :) albo w koncu studnia ale wtedy i tak musisz wykopac staw do ogrzewania chyba ze bedziesz ja w czajniku gotowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj