Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pepik190    4

Witam

Chciałbym w tym roku spróbować z orkiszem,jak ktoś ma wiedzę a chciałby się podzielić to z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

masz na to zejscie żeby sprzedac gdzieś to znajomy uprawia w systemie ekologiczym i sprzedaje gdzieś w okolice Brodnicy do biomakaronów  jest to pierwotna odmiana pszenicy w łusce i uprawia sie podobnie jak pszenice młóci kombajnem 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

jak wybierzesz polska odmianę Rokosz to ponad połowa ziaren wymłóci się podczas zbioru. Resztę trzeba potraktować bukownikiem.

U nas pierwszy rok mieliśmy orkisz i jakieś 15 ton mamy na sprzedaż. Problem gdzie i za ile, bo podobno dużo orkiszu przyjeżdża z Ukrainy i jak w poprzednich latach ceny były wysokie tak teraz słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodarao    0

Witam 

Uprawia ktoś z was orkisz?

Interesuje mnie uprawa tego zboża , wszelkie opinie i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470
prosta roślina mało wymagająca ale też i nie daje dużego plonu często uprawiana w gospodarstwach ekologicznych na produkty bio. technologia uprawy jak przy pszenicy wiem z tego z uprawia to mój znajomy ekolog

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czym siejecie orkisz? mojego siewnika nie da sie ustawić zeby to wysiał więcej jak 200kg/ha a znajomy od którego brałem mówił że sieje 400


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez kowalienko1
      Jest 13 maja pole po wieloletnim ugorze Zaorane, glebogryzarka, brony, włókna.. Docelowo ma być tam łąka ( pastwiska) . Co robić dalej jest susza.. czekać na zielsko i opryskac Raundapem. Posiac, owies, łubin.? Podpowiedźcie
    • Przez M4T35Z
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu do uprawy pasowej producenta Czajkoswki i chciałbym poznać wasze opinie na temat agregatów tego producenta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj