Gość pawlok

Przekładnia dwubiegowa w wozie paszowym

Polecane posty

Gość pawlok   
Gość pawlok

Witam , czy mając w wozie paszowym przekładnie dwubiegową to można mieszać wóz na szybkim przełożeniu , bo słyszałem że to tylko służy do wyrzucenia resztek , jeśli coś zostanie przy rozdawaniu i że nie można, czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nie prawda. ktoś ci głupot nagadał. można zmieszać na szybkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Nawet na szybkim ci nie wyrzuci do czysta no chyba ze mieszasz c360 i na koniec dasz przez 5 bieg to nie zostanie ani okruszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlok   
Gość pawlok

Zgadzam się ale na szybkim na pewno lepiej wyrzuci niż na wolnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można mieszać na szybkim, ale wtedy ciagnik dużo bardziej odczuwa. No i jak dla mnie to jest za szybko, zanim dodasz wszystkie składniki to paszę masz za bardzo rozdrobnioną co szkodzi dla żwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rogeryk
      Odkryłem dzisiaj w naszym paszowozie z Pronaru, że na przekładni pod naklejką firmy włoskiej jest druga plakietka metalowa a na niej napis.... zgadnijcie jaki
    • Przez haszek1989
      witam zastanawiam się nad zakupem wozu paszowego poziomego na czterech ślimakach który ma w ofercie firma blattin, jest to wóz który jest produkowany we Włoszech przez firmę Zago, proszę o wasze opinie interesuje mnie 13m3, czy ktoś posiada, jakie plusy, minusy użytkowania?

    • Przez samasz-ekspert
      Co myślicie o serii wozów paszowych OptiFEED? Na zdjęciach największy z serii - OptiFEED 2400HD





    • Przez rolnik115
      Zakładam ten post bo chce poznać wasza opinie i porady dotyczące mojego pomysłu. A mianowicie. Hoduje 30 krow mlecznych w starej oborze w 3 rzędach. Pasze zadaje ręcznie. Chcę sobie usprawnić zadawanie paszy. Wpadłem na pomysł żeby zaraz za Obora wybetonowac stół paszowy dla krow . Mucki od maja do listopada chodzą po pastwisku. Wybetonowalbym stół paszowy na tym pastwisku, które jest zaraz za Obora, kupiłbym woz paszowy i zadawał pasze na ten stół. Krowy oczywiście nie chodziłyby już po całym pastwisku lecz odgrodzilbym im pół ha z dostępem do wody. Główną paszą byłby wtedy tmr. Zostaloby mi wtedy 5 ha łąki kosnej. Dodam też , że krowy gdy chodziły po pastwisku to dostawały rano qq na oborze i siano lub sianokiszonke, czyli oszczędzam 5 ha łąki . Zimy w Polsce stają się coraz lagodniejsze, więc Mucki mogłyby chodzić prawie całym rokiem na dworze. Naganiane byłyby tylko do dojenia. Co o tym sądzicie? Mam też w planie przerobić stodole na bydło opasowe ok 30 sztuk bykow mięsnych. Pasze również zadawalbym paszowozem. Proszę o wasze porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj