Monia12345

Brak wspomagania

Polecane posty

Monia12345    0

Witam może ktoś pomoże, massey ferguson 2620  nagle po wylaczeniu ciągnika i ponownym uruchomieniu go,  wspomagania brak, ktoś może coś pomoże dziękuję za wszelką pomoc 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Napisz coś więcej.
Ilość oleju w skrzyni? Olej wymieniany? Filtry hydrauliczne czyste/wymieniane? Czy taka przypadłość zdarzała się wcześniej? Wspomagania brak nawet po kilku minutach po odpaleniu? Wzrost obrotów silnika nie pomaga? Koła w ogóle nie skręcają, czy ciężko kręcić kierownicą?

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia12345    0

Poziom oleju prawidłowy nowo wymieniony olej oraz filtr,do końca działało wspomaganie po ponownym uruchomieniu ciągnika już nie działa wspomaganie, wzrost obrotów silnika też nic nie pomaga nigdy nie było z tym problemu, koła może odrobinę skręcaja  ale to bardzo mało widać po silownikach tak po kilku obrotach w prawo i w lewo ciężko jest kręcić kierownica

Edytowano przez Monia12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mam rozumieć, że nastąpiło to bezpośrednio po wymianie oleju i filtrów?

Jeśli wszystko zostało dobrze wykonane, prawdopodobnie pompa hydrauliczna nie jest w najlepszym stanie i nie może zassać oleju. Można sprawdzić, czy olej w ogóle dochodzi do siłownika poprzez odkręcenie jednego z przewodów idących doń. Uruchomienie ciągnika na kilkanaście sekund i zakręcenie kierownicą w odpowiednią stronę. Jeśli olej pojawi się (zacznie tryskać) to dobrze, jeśli nie trzeba szukać dalej, czy w ogóle pojawia się na pompie hydraulicznej, ale to później. Można pompę zalać olejem w celu łatwiejszego zassania oleju.
Czy którekolwiek przewody hydrauliczne przy pompie, czy orbitrolu lub filtrze nie były zamieniane?

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia12345    0

Olej i filtr zostały wymienione okolo 2miesiace temu olej dochodzi bo mąż odkręcal i olej pojawił się, żadne przewody hydrauliczne nie zmienialismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W którym miejscu okręcał? Olej był pod ciśnieniem, czy tylko wydobywał się?
Ile jest siłowników skrętu? (jeden, czy dwa)
Jak obecnie przedstawia się sytuacja. Czy po uruchomieniu silnika kierownicą można kręcić? Czy nie? Koła skręcają? Czy kierownicą kręcisz a koła stoją?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia12345    0

Koło koła odkręcal , olej był pod cisnieniem, jeden siłownik jest, nic nie pomaga brak już pomysłów stoji na środku podwórko,  można kręcić kierownica i nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia12345    0

Zapomniałam dodać że na początku jak się kręci w prawo i w lewo kierownica na początku kręci się lekko później już ciężej idzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Sorki, że tak dopytuję, ale muszę zrozumieć tę przypadłość.
Przy pracującym silniku kręcisz kierownicą a koła nie reagują? - tak?
Później jest ciężko, ale koła nie reagują nic a nic? (nie poruszają się)

Mogło dojść do uszkodzenia/zniszczenia uszczelniaczy na siłowniku i olej zamiast wypychać lub chować tłoczysko przelewa się przez tłok wewnątrz siłownika. To także można sprawdzić odkręcają przewód od siłownika. Skręcasz max w prawo odkręcasz przewód ten bliżej koła i teraz kręcisz kierownicą dalej w prawo przy uruchomionym silniku. Jeśli olej wydobywa się z siłownika w miejscu odkręconego przewodu - doszło do uszkodzenia uszczelniaczy wewnątrz siłownika - trzeba je wymienić. Ta samą czynność można wykonać dla max skrętu w lewo, tylko tym razem odkręcasz przewód dalej od koła i kręcisz w lewą stronę.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Trzeba sprawdzić to, co napisałem w poprzednim poście.
Jeśli nie ma przecieków drugim podejrzanym będzie orbitrol. Wtedy sprawdzamy ciśnienie na przewodzie idącym do siłownika.

Powodzenia...

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia12345    0

Napewno sprawdzimy miej nadzieję że coś wkoncu znajdziemy bo ręce opadają, dzięki wielkie za wszelakie podpowiedzi 

 

Edytowano przez Monia12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey2620
      Witam wszystkich,
       
      Jestem szczęśliwym posiadaczem MF 2620 i chcę w najbliższym czasie wymienić olej w skrzyni biegów ( wspólny z hydrauliką ) – zauważyłem że obecny olej który jest się pieni podczas pracy a wiem że tak nie powinno być , jest to spowodowane pewnie przez dolanie oleju hydraulicznego przez mojego tatę, mam do was pytanie, jaki olej polecacie do tego ciągnika???
       
      Myślę nad AGRO STOU tylko nie wiem czy 10W30 czy 10W40????
      Lub AGROL UTTO
       
      Który waszym zdaniem jest lepszy do tego Masseya????
       
      a przy okazji zapytam mam u siebie końcówkę WOM na 1000obr (21 frezów) a potrzebuję na 540obr (6 frezów) może ktoś chce się zamienić lub ma taką do sprzedania nie drogo???
       
      MF mam od 3 lat więc jak ktoś ma jakieś pytania to mozna pisać na: skatebmw@op.pl
    • Przez Massey16
      Mam problem w dobiorze opon do mf 2620 . Z przodu były 12.4r28 a z tylu były 16.9r38.
      A teraz z tylu mam 540/65r38 jakie opony mam założyć na przud żeby się zgraly 
    • Przez Massey16
      Mam problem w dobiorze opon do mf 2620 . Z przodu były 12.4r28 a z tylu były 16.9r38.
      A teraz z tylu mam 540/65r38 jakie opony mam założyć na przud żeby się zgraly 
    • Przez Massey16
      Co sądzicie o oponach na tyl 650/65r38  a przednie 540/65r28 do massey ferguson 2620 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj