dzony9203

Belarus 920 nie załącza się przedni napęd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzony9203    2

Mam problem. Od niedawna nie mogę załączyć przedniego napędu w belarusie 920. Przedni napęd na krzyżakach, załączany dźwignią.

Dźwigienka jest w jednej pozycji, jakby zablokowana i nie można jej przestawić. 

Co może być przyczyną?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

nie smarujesz nie jedziesz :D tam ta dzwignia w takiej tulejce jest, co raz trzeba smarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

To chyba byłoby za łatwe :)

Naoliwilem ale żadnej poprawy. U mnie jest taki wodzik od wajchy do załączenia napędu.

20171207_150126.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Na szczęście nie wiem jak to jest zbudowane, ale wydaje mi się, że dorosły chłop dałby radę włączyć nawet gdyby było zardzewiałe jak wrak titanica, więc to byłoby zbyt proste. 

Seweryn i Zbyszek mogą jeszcze pomóc wybrnąć z tego impasu.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przednie prawe koło w górę podnieś, odepnij pręta od dźwigni, kręć kołem i musi wejść.  Jak wejdzie to wajcha z drutem coś nie tak. Jak nie wejdzie to przystawce trzeba się przyjrzeć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Dzięki za zaangażowanie w temat. Na razie problem ustał, może naoliwienie tych wodzików zadziałało za kilka dni. I rzeczywiście wajcha chodzi lżej. 

Mam nadzieję że na tym się skończą problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Ja kiedyś dostałem misję ulepszenia tego mechanizmu w 952. Pojechałem na szrot i znalazłem ręczy od VW, zamontowałem, koło w górę, ustawiłem, że pierwszy stopień załacza się na pierwszym ząbku, a drugi do oporu. U siebie też tak zrobiłem.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Gdzieś już widziałem takie rozwiązanie ale nie wiedziałem czyje to dzieło i nie wiem czy kiedyś tak nie zrobię.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Lepiej i zgrabniej przerobić na dźwignie od załączania pompy oleju. Półksiężyc, dwa wycięcia i gitara. Niewielkie, zgrabne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Nic mi to nie mówi. Jak to miałoby wyglądać?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak jak załączasz pompe pod zbiornikiem oleju ,trzy zakresy to wycięcia w półksiężycu ,bez ustrojstwa pod kabiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Aha, że na tej samej zasadzie. Ma tak ktoś? Sprawdzone?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja mam przerobione jak w zetorze. Ciągniesz dźwignię do góry i przekręcasz.  Ale mam dźwignie pompy i korci mnie żeby zrobić to na niej wyżej na prawym błotniku z kontrolką dla gadżetu:D


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
    • Przez Delbeta
      Witam
      Ile wziąść za transportu obornika 40 km w obie strony zestawem belarus 952.4 + przyczepa 10 ton ?  W gre wchodzą dwa kursy.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez gregory81
      Witam wszystkich.
      Mam pytanie odnośnie EGR-u w Belarusach (tak zwana wersja 4) . Jak go się zaślepi to trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera? Może ktoś to już przerabiał.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam wszystkich posidaczy case international mam do was pytanie czy mieliscie taki problem jak ja odnosnie mam case 856xl otoz po wlaczeniu przedniego napedu slychac nie pokojace dzwieki w przystawce podczas jazdy takie jakby pukanie jakby zab byl wykrychniety .... i dlatego do was pytanie co tam moglo sie stac ????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj