Polecane posty

dany1234    0

Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś napisać jak zlikwidować wyciek w przednim napędzie cieknie od strony wału napędowego mf 3060 z góry dziękóje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

no hej a wiec masz problem z cieknacym olejem wiec nz poczatku musisz zesunac wałek łaczacy przod z mostem sa tam tuleje z wielowypustem a puzniej odkrecic taka nakretke na specjalny klucz izesunac taka tulej z grzybkiem i za nia znajduje sie uszczelniacz simera i taka gumka mozliwe ze masz luz na łozysku stozkowym wtedy spróbuj dakrecic ta nakretke moze cos pomoze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dany1234    0

Dzieki za odpowiec a czy z kupieniem tego uszczelniacza niema problemu

 

Jeszcze chcialem zapytać czy wymienić ten uszczelniacz da sie bez odkrecania napedu i czy ta nakredka ma być mocno dokrecona zgury dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

kolego uszczelniacz dostaniesz bez problemu nawet u mnie ale pamietaj jak jest wytarta tylejka to zapomnik o uszczelniacxzu bez niej bo nie zda ci to egzaminu dodatkowo potrzebny jest ci oring pod tuleję i kużołap


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

ja mam problem taki że cieknie mi olej na opone i muszę wymienić oring i mam pytanie czy ktoś posiada nr oryginalny tego oringu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tak tulejkę da się dokupić kosztuje około400zł alew jak nie wymienisz to może nie zdać egzaminu kolego jak ci na koło leci to zobacz skąd i raczej nie oring tylko simmering


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

ja mam problem taki że cieknie mi olej na opone i muszę wymienić oring i mam pytanie czy ktoś posiada nr oryginalny tego oringu?

 

 

Jeżeli leci ci z zwolnicy,a nie z krzyżaka to trzeba wymienić simering a nie oring. Jego wymiar to 190x220x20 koszt ok 130 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

no chyba z ta cena simeringa to psesada bo jego cena to około 200 pln na bank poniewaz wymieniłem i to był orginał z grupy agco :P pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

no chyba z ta cena simeringa to psesada bo jego cena to około 200 pln na bank poniewaz wymieniłem i to był orginał z grupy agco :P pozdr

 

Na bank to na pewno nie jest oryginał, taki jak ty kupłeś to ja mogę kupić za 150 PLN, jeśli nie wierzysz to zadzwoń pod ten nr.0256327864. Oryginalny simering wygląda tak: warga jak w zwykłym, osnowa metalowa, a w środku filc. Jak założyłeś zwykły blaszany pokryty gumą bez tego filcu to wyrżnie ci rowek i wtedy dopiero zaczną się koszta.

 

pawel131

Ja osobiście rozebrałem to, wyczyściłem nalot rdzy tam gdzie się dostaje tą wąską szczeliną i przestało ciec. Ale simering i tak jest zamówiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

ten co kupiłem był identyczny jak ten stary i filc tez był ja ci powiem ze jak spojrzałem w katalogu to sa 3 wersje piast bo sa tez te co maja nakretke do redukcji luzów badz zapomoca takich pierscieni a nr to

nichce wprowadzac w bład bo az 3 nr sa a to po francusku i niewiem co do czego a ten co kupiłem to w serwisie u nas mi koles sprowadził bo kupował duzo i ja brałem tez duzo czesci do przodka w MF ale powiem szczeze sa to fajne ciagniki ale bardzo czułe na jakies drobnostki typu zanik masy i zapowietrzenia układów bo wiadomo nowe to nie jest ale co trza robic i heja do przodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

slawuch

 

Ja nie zamierzam się z tobą spierać o cenę tego simeringu, może ja kupuję drogo, ale jak ty masz dostęp do tańszych części to może podziel się tą informacją z innymi, a na pewno nie jeden z tego skorzysta. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

wiecie co podzielę się z wami wiedzą :P . Jest tak że tez robiłem w swoim Case przód- były przecieki.

1. Pierwszy problem dotyczył zakupu simeringu- nie ma takich w Polsce. Po prostu nie produkują takich wymiarów (są tam wymiary nietypowe bo półośki pracują na tulejkach a nie na łożyskach, a w Polsce dostępne tylko simeringi odpowiadające wymiarom łożysk)

2. Nie musicie kupować oryginałów (tz. że w komplecie macie ten filc- on ma wyłapywać kurz) a teraz są simeringi przystosowane do tego składają się z dwóch części: część uszczelniająca i część osłaniająca

3. Zakup musiałem zrobić za pośrednictwem. Po prostu facet orientujący się w tym zamówił je z zachodu (nie oryginały tylko normalne simeringi o danym wymiarze)

4. Dostałem tez od niego rade aby założyć po dwa simeringi tylko węższe (oryginalnie miałem filc-podkładka plastikowa- simering jedno-płaszczowy szer.12mm innych wymiarów nie pamiętam. A zrobiłem tak dwa simeringi dwu-płaszczowe szerokość jeden 8mm drugi 10mm. Płaciłem coś koło 20 zł za sztukę i teraz prędzej półoś się ukręci jak puści olej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

bo do CASE nie dokupisz nigdzie indziej jak oryginalnych simmeringów zresztą z łożyskami też nie jest łatwiej zgadzam się że jest kilka rodzająw uszczelniaczy na piastę do tego MFa ale ten 190x220 to koszt oryginalnego tyle zę nie z agco tylko po producencie uszczelniacza 220 zł brutto wiem bo handluję cały czas częsciami a pooza tym np ten sam uszczelniacz kasetowy czyli podwójny do fendta który u korbanków kosztyje nnie podam dokładnej ceny ale około 700zł nie wiem czy netto czy brutto to u mnie w pudełku producenta kupicie za około 250-300 netto i to pokazuje obraz jaki jest narzót na częsciach oryginalnych bo tylko jeden producent w ruropie robi takie uszczelniacze i można je znaleśc chyba we wszystkich zachodnich markach


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

do serii 61xx jest 165X195X18 uszczelniacz który u korbanka kosztuje 902zł a jest do 160 na szerokość 15 i się zastanawiam żeby może taki kupić lub gdzieś indziej ten na 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

on jest z pierścieniem wewnętrznym odezwij się do mnie na tel 501832246 to ci załatwię taki sam jak oryginał dużo dużo taniej tylko musimy cos wytłumaczyć i nie bierz zwykłego uszczelniacza bo nie zda ci egzaminu


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dany1234    0

witam mam takie pytanie ta nakretki w przednim moscie na wałku ataku to dokrecic na maksa czy zostawic troche luzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

na maxa i sprawdzaj czy nie stawia oporu


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tak dokładnie dokręcasz mocno ile dasz rady ale tam są podkładki dystansowe pod łożyskiem przy trybie i jak będzie za ciężko chodziło to trzeba było by wyjąc coś z tamtąd (ileś podkładek) bo inaczej łożyska będą się grzały i mogą się zniszczyć


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5641    0

witam podłącze sie do tematu u mnie cieknie z zwrotnicy a na piaście mam wyczuwalny luz czy jest możliwość dociiśnięcia łożyska czy trzeba nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

a jeśli leci olej z piasty na opone to jak sie zabrać do rozbiurki? czy trzeba zdjąć koło czy można dojść odkręcając ten dekielek który jest w środku koła ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj