ciagnikfan

Obora dla bydła mięsnego

Polecane posty

ciagnikfan    3

Mam pytanie. Jakie są koszty wybudowania obory dla bydła mięsnego?

Jak tylko będę miał pełne prawo decydowania w gospodarstwie zamierzam zająć się bydłem mięsnym hodowanym na wolności nic na uwięzi. Na początek myślę o oborze na ok. 15 mamek no i na cielaki. Jakie są koszty wybudowania? Czy wystarczą konstrukcje z drewna? Wiem że bydło mięsne nie jest wymagające i tylko na zimę muszą mieć coś solidniejszego.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

to jest bardzo tanie! kumpel ma 50 krow i wybudowal(konczy) obore za 80 tysiecy.za 2 tygodnie jade obejrzec to moge Ci napisac jaka dokladnie jest jej konstrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

jakoś tanio wybudował. Mój kolega dla 60 krów zapłacił 200tyś


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

to jest tylko moje zdanie ale w tej chwili jest zły moment na rozpoczecei hodowkli, wydasz w hu... kasy a zanim sztuki ci urosna to minie hossa na wołowine bo jak to mówił moj dziadek " kupuj jak wszysty sprzedaja, sprzedawaj jak wszyscy kupuja" i to jest swieta racja teraz wszyscy chca hodować bydło miesne i za 4-5 lat bedzie górka jak ze swiniami a ty dalej bedziesz spałcał kredyt na budowe obory i kupno szkuk twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No to w co ma zainwestować? W świnie teraz, żeby dokładał do interesu ? Jakoś musi czerpać zyski :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

w swinie bo jak wszyscy beda hodowac bydlo to nie bedzie swin na rynku:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
No to w co ma zainwestować? W świnie teraz, żeby dokładał do interesu ? Jakoś musi czerpać zyski :D

Ja akurat nie dokładam bo cena rośnie. Za parę lat uważam, że cena będzie dosc ustabilizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Oj to nie dobrze, bo za ileś tam lat będzie górka i koniec. To jest wiadome. A co ma zrobić wszystko pod świnie i sytuacja będzie taka sama, że górka i w ogóle..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Dobudować oborę dla bydła mięsnego i w planie jest zrobienie dachu z płyty warstwowej, jaką proponujecie na budynek o powierzchni 100 m2 ? Chodzi mi dokładnie o grubość, wypełnienie (pianka, wata mineralna, styropian) i ile może przyjść za m2 takiej płyty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

chlopaki widzialem ostatnio fajna obore na mieso...wiata. tylko dach z jednym spadkiem z jednej strony ruszta przed gankiem paszowym...na gebokiej sciolce na zime wszystko osloniete belami slony....zima jest ok bo obornik gnije i daje troche ciepla i taka wlasnie zbuduje :) pozdro Panowie szlachta:)!


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0
to jest tylko moje zdanie ale w tej chwili jest zły moment na rozpoczecei hodowkli, wydasz w hu... kasy a zanim sztuki ci urosna to minie hossa na wołowine bo jak to mówił moj dziadek " kupuj jak wszysty sprzedaja, sprzedawaj jak wszyscy kupuja" i to jest swieta racja teraz wszyscy chca hodować bydło miesne i za 4-5 lat bedzie górka jak ze swiniami a ty dalej bedziesz spałcał kredyt na budowe obory i kupno szkuk twój wybór

 

Ja też będę stawiał na wiosnę obore na 30 opasów. A z cenami to raczej gorzej to już być chyba nie może :P

Mięsko zawsze ludzie będą jedli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Stary masz racje na pewno siedząc w domu na krzesełku popijając kawę więcej zarobisz spoko życzę powodzenia.

 

Wiesi to mały lub duży biznes i trzeba w niego inwestować by przetrwać.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Jak jeszcze ojciec miał gospodarstwo to on tylko zboże miał 2lata temu.

I ludzie na wsi mówili ...No nic nie robią nie trzymają a ciągniki i maszyny nowe kupują....

Tylko ze kiedyś 1 tona pszenicy kosztowała 700-800zł a 1kg świni 2.60 :lol:

No i sami wiecie że lepiej opłacało sie siedzieć w domu i popijać kawkę, a nie od rana do wieczora przewalać obornik w chlewie. Gdy ja przejąłem gospodarstwo zainwestowałem w świnie i na dzień dzisiejszy mi się to opłaca. :P Ja nie usiedział bym cały dzień w domu muszę coś robić.

Gospodarstwo to ruletka. A pazerny 2 razy traci, więc lepiej pomyśleć przed wzięciem kredytu niż w trakcie spłacania go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Ja jestem też przeciwnikiem kredytów ale bez nich niestety nic nie zrobimy. We wszystkim trzeba zachować umiar i rozwagę i będzie dobrze


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Koledzy ja widziałem oborę wite na bydło mięsne miała trzy ściany i dach czwarta ściana to kurtyna i bydło na głębokiej ściółce zima nie zima ciepło było. A znajomy wybudował oborę konstrukcja stalowa ściany i dach nie ocieplone i przy obsadzie 110 krów dojnych w oborze przy minus 25 na dworze miał minus 8 w oborze co wy na to? A w tej oborze wiacie przy minus 25 było plus 4 he. A co do opłacalności opasów nad świnkami to nigdy nie będzie ceny która by nas rolników satysfakcjonowała ale powiem tak że według mnie lepiej jest mieć opasy na tym samym areale może o wiele więcej paszy dla nich zrobić. Sam po malutku zaczynam iść w opasy narazie to eksperyment a widzę że jest dobrze. Wiem ze nie mogę się równać z wielkimi rolnikami świnki mam tylko na własny użytek i kilka byczków ale ja to traktuje jako dodatkową kasę bo mam państwową robotę ale wiadomo kasy nigdy za wiele a jak mam na czym robić i czym to robię bo uwielbiam prace w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2
chlopaki widzialem ostatnio fajna obore na mieso...wiata. tylko dach z jednym spadkiem z jednej strony ruszta przed gankiem paszowym...na gebokiej sciolce na zime wszystko osloniete belami slony....zima jest ok bo obornik gnije i daje troche ciepla i taka wlasnie zbuduje :) pozdro Panowie szlachta:)!

Ja taka oborę widziałem w Niemczech jak byłem w tamtym roku to zima była ciepła normalnie słonko było to było słomą tylko po bokach osłonięte a słoma plandeka przekryta i stały a korytarz paszowy był odkryty


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3
to jest bardzo tanie! kumpel ma 50 krow i wybudowal(konczy) obore za 80 tysiecy.za 2 tygodnie jade obejrzec to moge Ci napisac jaka dokladnie jest jej konstrukcja

Tania to obora napisz coś o niej z czego jest zbudowana i oczywiście wrzuć foty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja sobie wczoraj liczyłem ze postawienie takiej porządnej obory wolnostanowiskowej o wymiarach 30x10,2x3,5m to koszt 200 000 zł, oczywiste o ile wszystko wykonam sam bez żadnej firmy. Kosz budowy nie jest duży ale jednak trzeba cały rok poskakać nad taka budowa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

200tys to chyba przesada ja buduje w tej chwili oborę wolnostanowiskową dla bydła opasowego jak będzie kosztowała 80 tyś to wszystko oczywiście budynek będzie ocieplony dodam tez że stawiany jest z pustaka typu max nie jest to naj tańszy budulec


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No widzisz ja z czasem zamierzam ja przeznaczyć na owce;D konstrukcja stalowa bez belek i podpór kosztuje 70 tysięcy. Nakrycie 25 tysi 15 cm płyta warstwowa. Ściany SILIKAT 24x24x59, Świetlik kalenicowy 15 tysi. No i na beton trzeba dać 25 tysięcy. Oczywiście robocizna we własnym zakresie.

 

I nie wiem czy to jest przesada, gdyż obora kosztowałaby 450 tysi jakby robiła ja firma:/ Wiec myślę ze zrobię solidnie i oszczędnie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Owce??? A myślałem ze teraz to tylko rezygnują z tego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Niby rezygnują ale ja mam do nich sentyment, ale narazie to kiedyś mam plan postawić porządną oborę. Już mam na oku konstrukcje stalowa, wiem co ile kosztuje i czekać na kasę na młodego rolnika i robić :lol:


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj