Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz14    1

zgrabiarki karuzelowe 100 razy lepiej grabią i formułują bardzo fajny wałeczek :D ....:].....ja sam mam starą zgrabiarkę deutz fahr ks 85dn ale naprawde super pracuje ...aha tylko jak masz na łąkach dużo nierówności to lepiej żeby była na tandemie bo bedzie lepiej kopiowała teren i nie będzie ryła w ziemi ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mnie zgrabiarka gwiazdowa od kilku lat denerwuje- a to się na pochyłościach i większej ilości siana zsuwa na bok, palce zgrabiające chaczą o ramę (od dużej ilości siana odginają się), łanczuszki ciągle pękają itp.

 

Wie ktoś ile taka Poettinger może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ok 20tyś


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

jak na nasze warunki nie potrzeba karuzelowej,mamy równe pola więc nie ma większych problemów....jest parę górek ale radzi sobie z nimi i ładnie wszystko jest zgrabione.

 

więc narazie nie myślimy nad kupnem karuzelowej. :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

ZETOR7745 , goraco polecam pottingera. mam eurotopa 380, zgrabia prawie idealnie. jesli masz twarde grunty i mozesz ganiac wiekszym ciagnikiem to mozna zastanowic sie nad krone ktora wazy sporo wiecej od pottingera ale ma bardzo porzadna konstrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

a mam pytanie do ciebie bo mam problem z dobraniem szerokosci roboczej, jak jest dobry pokos to czy robi duze rządki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zgrabiarka karuzelowa to świetna sprawa, sam posiadam, tylko że Kvernelanda Taarupa i jestem bardzo zadowolony :D

Robi lux wałki do zbioru, tzn. szerokie i luźne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

zetor7745 szerokosc regulujesz: wsuwając lub wysuwajac fartuch ochronny-reguluje sie tylko ksztalt wychodzacego rzadka, zgrabiajac tylko raz do jednego rzadka czyli w Twoim przypadku(jesli kupisz eurotop421) 4,20 a nie 8.40 , albo tez zgrabiajac drugi raz to tego samego rzadka bierzesz np tylko pol szerokosci i rzadek powstaly po pierwszym przejezdzie przerzucisz jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

bo mniejszej szerokosci roboczej niz 4,20 by nieszlo?? moze zastanowie sie nad mniejsza maszynka (chodzi mi o szerokosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dopisując do zgrabiarek gwiazdowych ciągnionych nie nawidzę jak muszę dojechać do końca łąki i ciasno nawracać aby wyszedł równy i niezaszeroki wał siana- a taką karuzelową to jak dojadę do końca łąki mogę podnieść i spokojnie nawrócić.

 

Ja bym taką kupił odrazu, tylko że cena to ojca przestraszyła- są tańsze polskie ale kiepskiej jakośi (mam namyśli materiał z którego są wykonane), ale taka EUROTOP 340N/380N to by była bajka na moich łąkach.

 

A Poettinger jest "pionierem" (ja tak uważam) w produjcji maszyn do zielonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

no, nie da sie zgrabiac mniej niz szerokosc maszyny. ale walki zgrabiane tylko z jednej strony wcale nie sa takie wielkie, nawet przy duzej trawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Pomiedzy pierwszym a drugim sianokosach musimy pomyslec za 421N musze polozyc 22tys brutto (oczywiscie odliczymy sobie vat) ale nie wiem czy czasami ona nie bedzie za duza jak bedzie duzy plon, wie moze ktos ile kosztują mniejsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam Felle 3,3m i jak jest ładna trawa to wałek z dwóch grabiarek jest nawet za duży do mojej zbierającej...

 

@andrzejko pewnie ze można grabic mniej niż szerokośc zgrabiarki ja nie widze żadnych przeszkód jedynie mniejsza wydajność


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

moja 380n kosztowala 18500 brutto

@pioter to wytlumacz mi jak np zgragiarka 4-metrowa zgrabic tak aby KAżDY walek byl z szerokosci mniejszej niz 4 metry. mozna jakos brac po pol zgrabiarki ale wtedy beda male odstepy miedzy walkami i zle jechac z prasa, przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale mozna :D a pozatym grabiarka powinna byc tak dobrana aby grabic w dwie strony na jeden pokos. a jeżeli juz ktoś ma tak super trawe że jadna grabiarka wystarczy to lepiej zainwestowac w kosiarkę dyskową ze spulchniaczem i nie grabić...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem takim pottingerem miała szerokość 4,2 metra na tandemie i jeszcze kółko z przodu super szło jak nią robiłem podpięty było do niej Ursus 3512 KK i jak się ją uniosło to skręcałem na hamulcach


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja mam felle TS 415DN i przy tegorocznej mojej trawce przy przejezdzie w dwie strony to wychodził bardzo gruby wałek. Ledwo wchodził w podbierwcz w niektórych miejscach a mam sipme 1,8m podbiercz. A 3512 to ma co dzwignac az pompa klekocze i jakby nie miał tura to pewnie by fruwał przód :D Ale sprzret jest super nie ma co porównywac z gwiazdowa, praca i dzie 2 razy szybciej i jest ładnie zgrabione. Jedynie na bardzo nierównej łace były dołki i górki ze nawet tandem nie pomógł i w dołkach troche zostawało ale na szczesci mam tylko 1ha takiej łaki :) Przy zgrabianiu 3512 puszczał dymka :) Zgrabianie kiszonki gwiazdówka to mordęga !!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@wojtas ja też robiłem taką ale jak dla mnie po niej nie są idealne wałki tylko że są cienkie i lepiej prasować

 

Ile zapłacił ??

 

Mam fotke jak ciągnik jedzie z prasą a z przodu na tuzie ma zgrabiarke podobną do tej z Meska i odrazu sobie grabi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New    0

Mam pytanie??????? Ostatnio kupiłem zgrabiarkę kverneland Taarup 752... I jest ok!! poza podczepieniem........ Ma trójpunktowy układ zawieszenia ale C-360 podnosi a ona tylko 30 cm się podniosła???????? Jesli ma ktoś taką maszyne lub wie... to niech mi powie czy tą maszynę się ciąga czy podnosi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mam fotke jak ciągnik jedzie z prasą a z przodu na tuzie ma zgrabiarke podobną do tej z Meska i odrazu sobie grabi :D

pokaż to fote

Mam pytanie??????? Ostatnio kupiłem zgrabiarkę kverneland Taarup 752... I jest ok!! poza podczepieniem........ Ma trójpunktowy układ zawieszenia ale C-360 podnosi a ona tylko 30 cm się podniosła???????? Jesli ma ktoś taką maszyne lub wie... to niech mi powie czy tą maszynę się ciąga czy podnosi???

 

zapnii śrube na najniższym mocowaniu przy ciągniku i na najwyzszym przy zgrabiarce.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New    0

zapnii śrube na najniższym mocowaniu przy ciągniku i na najwyzszym przy zgrabiarce.

 

Hmmmm.. Moge spróbować.. DAm znać jak poskutkuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj