jacu

Pług Obrotka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacu    173

witam, czy zabezpieczenia kołkowe w pługach obrotowych zdają egzamin , wiem że lepsze są resorowe ale cenowo pługi te są droższe, myślę że jak kołek się zerwie to wymienia się śrubę i dalej orka, mam trochę kamieni, ale już się zdecydowałem na zabezpieczenia kołkowe, co myślicie dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

wszystko zależy ile masz kamieni jeśli mało to dobry wybór poco przepłacać i zbędne kilogramy ciągać ale jeśli masz tych kamyków sporo to pewnie będziesz sobie pluł w brode Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jak masz kamienie to kolki to kiepski wybor. Zerwana sruba wcale lekko nie wychodzi z otworu i trzeba nieraz troche sie natłuc.Nieraz po zalozeniu po 10m urwiesz znowu i szlag cie trafi.To kilku latach otwory sie wyrabiaja i korpusy łapia luzy,szkoda sprzetu.Tylko non-stopy na takie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Witam.... może powinienem założyć nowy temat ale piszę tu...

 

zamierzam kupić UG IBIS XLS 3+1 CORN 2005r używany... ale mam wątpliwości bo zauważyłem że rama niema wzmocnienia tzn płaskownika wzdłuż ramy... mam ibisa z 2004, a sąsiad tura z 2001.. i one mają ten płaskownik ... czemu ten niema???? a słyszałem że zdarzyły się pękające ramy.... co wy na to......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mieć grubszą rame i nie potrzeba płaskownika do wzmocnienia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

rama jest 120x120 ... no chyba że materiał w przekroju grubszy..

 

to coś takiego .. identyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Co do tych zabezpieczeń to na ziemie kamieniste to jest kompletnie nie udane rozwiązanie sam posiadam 2 pługi na kołek i na resor i naprawdę to jest duże utrudnienie bo nieraz może pujść kilka kołków na raz a to jest koszt bo tylko jeżeli będziemy stosować odpowiednie śruby to niewyrobią sie korpusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

no racja że zabezpieczenie non stop jest dobre ale przy niedużej ilości kamieni raczej bezsensu płacić więcej za pług i tachać zbędne kilogramy na ciągniku... to moje zdanie mam pług kverneland na kołki od trzech sezonów i nie narzekam w tym czasie wymieniłem z 35 kołków i nie widzę żadnego wyrabiania się otworów a pług nie był nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

bierz z zab. resorowym , a nie bedziesz żałował , ja kupilem na kołku i już te zab. zaczyna mnie wkur.... , pług orze ślicznie , ale u mnie np. nie mam pola na którym nie zerwałbym kołka , a jest to bardzo denerwujące , i nie mów sobie że zmienisz śrube i pojedziesz dalej , po paru ha bedziesz już żygał tą orką , ja zdecydowanie polecam zab.non-stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Witam, możecie polecić jakiś jak najszerszy pług obrotowy 2+ najchętniej z zabezpieczeniem non stop do Proximy Power 85?

Dlatego 2+ bo ARiMR nie chce dofinansować większego na 18 ha, trzecią skibę sam sobie dokupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

witam, czy zabezpieczenia kołkowe w pługach obrotowych zdają egzamin , wiem że lepsze są resorowe ale cenowo pługi te są droższe, myślę że jak kołek się zerwie to wymienia się śrubę i dalej orka, mam trochę kamieni, ale już się zdecydowałem na zabezpieczenia kołkowe, co myślicie dobry wybór?

 

O kolego powodzenia życzę z tym rodzajem zabezpieczenia jeśli będzie w miare wilgotno to jest szansa ze się prześlizgnie ale jak bedzie twardo to poprostu lipa,sam miałem taki pług ale po roku go sprzedałem bo szlak mnie strzelał z tymi śrubami,dodatkowo jak śruba się zerwała to cofajacy sie korpus dodatkowo sie dokręcał,to się zmądrzyłem i dorobiłem klucz długi żeby popuścic korpus,następnie wkładałem śrubę i dokręcałem.No chyba że faktycznie masz tylko pojedyńcze kamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj