Arek

Odpalanie ładowarki zimą

Polecane posty

Arek    218

Czy w każdej ładowarce przy ujemnych temperaturach trzeba czekać kilka minut aż olej się rozgrzeje żeby można było jechać? Czy to może zależy od oleju w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  teraz maszyny budowlane maja takie kagańce tak słyszłaem o tym trzeba czekać zarówno w ładowarkach i koprkach nie ruszysz jak sie nie rozgrzeje    ;)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

U mnie musi się rozgrzac ładowarka, żeby było można jechac jak się należy, bo jak zimna to nie chce jechac ;)


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 hmm a jaką tą ładowark masz myślalem że to dotyczy hydrauliki ale jak i układu jezdnego mozliwe bardzo ze ma czujniki temperatury i po osiągnięciu załącza podzespoły jezdne  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

O jakiej ładowarce piszesz ja pracowałem na nowej Volvo 220F jak i starszych 150-180C i nigdy nie było problemów z jazdą w niskich temperaturach.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem ze ładowarki Volvo nie mają tego problemu znajomy pracował 20 lat na STALOWEJ WOLI Ł-34 w cegielni i żadnych problemów nie było ale zauważ że teraz robią różne kagańce elektroniczne co np są dobre dla silnika itp it ale nie dla czasu i oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Lepiej poczekać te kilka minut. Przynajmniej pompa się tak nie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale to chyba nie chodzi o żaden kaganiec elektroniczny tylko zanim nie zgaśnie kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni to ładowarka nie ruszy, hydraulika (od podnoszenia) działała od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dziś na kursie na ładowarkę na hydraulice pan wykładowca mówił by chwilę poczekać czyli ma maszyna na wolnych obrotach pochodzić. Bo inaczej pompa może nawet na sucho chodzić jak z oleju się galareta zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy temperatura jest na minusie to olej jest tak gęsty że ma ciężko przez przewody przechodzić a jak ktoś odpali i zaraz pełny gaz to silnik długo nie pochodzi szkoda maszyny czasami zdarzają się takie osoby ale cóż są ludzie i taborety moim zdaniem sprzęt na którym sie pracuje powinno się szanować i nieważne jest to czy jest on twój musisz nauczyć się porządnej roboty . A 5 minut w te czy w te to nie różnica rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj