sydney

Jaki sprzęt uprawowy do ciągnika o mocy 110 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sydney    32

Witam, ponieważ już nie długo na moim podwórku stanie nowiutki traktorek :blink: muszę skompletować do niego niezbędny sprzęt uprawowy. Jako, że wcześniej nie miałem osobiście doczynienia z traktorem o takiej mocy nie bardzo wiem jaki sprzęt będzie optymalny aby praca była wydajna. Gleby mam 3 i 4 klasa, a teren pagórkowaty, dotego dochodzi dużo ciężkiej gliny. Kawałki takie, że z jednej strony pola piasek z drugiej glina :( . Gruntów ornych mam ok 40 ha i interesuje mnie najbardziej jaki pług(obrotowy) i agregat uprawowo-siewny(bierny, aktywny, talerzowy). O reszcie pomyślę później :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do agregatu uprawowo-siewnego to raczej zestaw 3m. Tylko teraz jaki: czynny lub bierny? Według mnie z biernym może mieć lżej. Biorąc pod uwagę że masz pagórki. Co do pługa to z pewnością 4 korpusy no i tu jest do wyboru dużo firm i opcji.

Czy sprzęt ma być nowy?


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

jeśli pług obrotowy to raczej dobra 3 np. 3x50 i jeszcze pytanie czy masz dużo kamieni ? bo do tego trzeba dopasować wszystkie maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

to ja już bym wolał 4*40 tak samo będzie chodził jak w tej trójce i ładniej będzie orka szła...

Co do pługa to ja bym Ci proponował Kuhn 102 NHS...


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Jeżeli chodzi o sprzęt to chyba raczej używany, chyba że trafi się jakaś okazja to wtedy może być nowy. Ciągnik to case 110 maxxum x-line, wagi dokładnie nie pamiętam, ale coś koło 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja polecam jakis pług 3 skibowy najlepiej 3x50 na nonstopie gdyz masz duzo górek i lepiej bedzie Ci na podjazdach.Nie wiem czy jest sens kupowac 4x40 bo to tylko 10cm wiecej a długosc pluga wzrasta o 1m i elemonty robocze do wymiany w wiekszej ilosci.Co do agregatu to nie mam watpliwosci ze aktywny, i tylko aktywny na twoja gline. Jaki jest sens kupowania biernego skoro nie dosc ze ma pod górki, to powiedzcie mi do ilu musi rozpedzic taki bierny zeby ta gline doprawic??? Aktywnym sobie powoli pojedziesz pod góre i ziemie doprawisz jak żadnym biernym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

plog oczywiscie 3 dobre skiby inaczej wykonczysz ten traktor bo masz gory i gliny a wtedy zapas bardzo sie przyda odnosnie agregatu 3 m moze byc duzo na czynny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kolego ale czynnym nie jezdzisz 15km/h ,a na twoich glinach to bedzie jakies 7km/h max wiec nie jest potrzebny bardzo silny ciagnik i te 110 koni wystarczy. U mnie 3m aktywny ciaga 100 konny 25 letni JD i daje sobie rade bez problemu co moge potwierdzic tym oto filmem.

Jest to uprawa na sredniej ziemi wstepnie doprawionej kultywatorem z racji rozsiewania wczesniej wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Co do pługa to tak właśnie myślałem nad 3, a jeżeli chodzi o agregat to zastanawiam się nad aktywnym tylko nie wiem czy da radę z 3 metrowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

Mam właśnie taki ciągnik. U mnie pracuje z 4 skibowym pługiem 4x50, gleby też mam 3-4kl i też są pagurki, nie ma problemu z uciągiem. Orkę wykonuję z prędkością do  8,5kmh.Agregat mam bierny 3m  i sieję zprędkością do 13kmh.A ha waga ciągnika to 5,5t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

A czy ta 3 obrotowa może być z wałem doprawiającym, czy będzie mu za ciężko. Bogys a jak ci się sprawuje twój case?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

zalozenia sa takie ze na jeden korpus pluga obrotowego potrzeba 35km a jakis zapas musi zostac tym bardziej gdy sa pagorki i gliny a spalanie tez bedzie mniejsze polecam trojke z opcja + czwarty korpus i ramnie do walu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

dzis rano było -24 stopnie i odpalił sprawdzałem tak dla ciekawosci. Z ciągnika jestem zadowolony,spalanie w ciężkiej orce do 15l /h,podnosnik o udzwigu 8000kg,wydajnosć hydrauliki to 113l,widocznosć z fotela operatora bardzo dobra a wszystko jest pod ręką. Tego oczekiwalem od ciągnika.

A co do pługa to 3 skiby+wał powinien chodzić bez problemu.[moim zdaniem lepiej 4-ka o rozstawie 40cm niż 3-ka 50cm]

PS jesli będziesz miał pytania to chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja brałem wersję z prawie wszystkimi bajerami prócz amortyzacji przodu i przedniego tuz(założy się później)poza tym to wszystko co możliwe z wyposażenia i do tego tur. Ma to być ciągnik uniwersalny w gospodarstwie o profilu roślinno-zwierzęcym. Jazdy próbne wypadły bardzo dobrze( dla mnie lepiej jak JD 6330, który był alternatywą dla casea). Czekam na niego z niecierpliwością żeby zweryfikować swoje spostrzeżenia. A ile jesteś w stanie zaorać w ciągu godziny swoim pługiem w normalnych warunkach i jakie masz spalanie w agregacie oraz czy po orce bronujesz czy odrazu siejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

myślę że powinien dać radę, mój 80 KM MF ciągnął bronę wirnikową 3m i miał co robić ale szedł. a Tu nowy ciągnik duża masa powinno być dobrze, tym bardziej że w bronach wirnikowych siewnik nie jest daleko wysunięty co nawet dobrze by pasowało do tego ciągnika. I dobra by była skrzynia automatyczna do brony wirnikowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

cos mi sie wierzyc nie chce ze 4 skiby i 10na/h chyba ze plytko i ploaska i ziemnia a 10na/ h to juz nie orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

"cos mi sie wierzyc nie chce ze 4 skiby i 10na/h chyba ze plytko i ploaska i ziemnia a 10na/ h to juz nie orka"

 

Wyrażnie napisałem że na lekkiej ziemni. Gleby lekkie w naszym regionie charakteryzują się tym iż na głembokosci 25cm jest już żólta ziemnia, więc orka nie jest zbyt głemboka. Uwierz że 10km/h to jeszcze orka wszystko zależy od pługa i jego charakterystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

z prędkością nie ma też co przesadzać bo się za mocno rozpyli tym bardziej że ziemia lekka, no i żeby nie było tak że pierwsza skiba wyrzuca ziemię na poprzedni przejazd. Najlepiej na orkę to tak 8-9km/h według mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj