Polecane posty

Rolnik85    13

Witam chciał bym od was się dowiedzieć czy to dobra skrzynia jakie ma wady zalety ze strony użytkowej (transport, prasa, lekkie prace polowe)


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

chyba najlepsza w JD :rolleyes:

a masz ecoshifta?? (nie wiem jak sie dokładnie pisze :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Ja nie stety ecos... nie będe miał jednym z powodów dla których nie AP było właśnie wspólny olej dla skrzyni i hydrauliki


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROTEZ    0

JA skrzynie AutoQuadPlus polecam jest ona łatwa i wygodna w obsłudze ,diler mi ją polecił Autopower mi nie polecał ze wzgledu na koszt 20tys euro i na awaryjność. biegi wchodzą bardzo łatwo a pułbiebi "bajka" jeśli sie nie myle autoQuadplus ma w standardzie ecoshift jeśli nie to mniie poprawcie.Na twoim miejscu bym wzioł z ECOSHIFTEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w standardzie nie ma eco shiftu i szkrzynia AP na 100% nie kosztuje 20tys E tylko mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROTEZ    0

Patrzyłem na niemieckiej stronie Autopower kosztuje ok 8,031,00E 50km na/h, autoQuadplus ecoshift 2,202,00E , powerQuadplus 1,507,00E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

jak dobrze pamiętam to AP w polsce ok 6000 euro


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autoquad Plus to automatyczne zmiana półbiegów,Powerquad Plus nie ma tego,a autopowr to bezstopniówka,Eco shift to ekonomiczna prędkość przy niskich obrotach silnika.Powerquad i autoquad ma tgw.softshift,czyli płynną zmianę biegów.Jak coś źle to poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

czyli autoquad pls to taki pół automat, gdzie ciagnik pod obciążeniem sam przełącza półbiegi? Jest możliwość samodzielnej zmiany biegów a półbiegów już nie?

Najbardziej popularna skrzynią jest powerquad, czy autoquad jest dużo dorższy czy awaryjny że nie spotyka sie tych skrzyń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rotez napisał że autoQuadplus ecoshift 2,202,00E

Awaryjna na pewno nie jest(z pewnością mniej niż autopowr)Wydaje mi się że tylko półbiegi przełącza a biegów już nie,ale do końca z tym pewny nie jestem.I coraz więcej spotyka się tego typu skrzyń na polskim rynku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W AQP masz ręczną zmianę zakresu/grupy, a biegi zmieniają się automatycznie lub ręcznie. Wprawny operator będzie jeździł PQP jak niewprawny AQP. Z tego co czytałem to w AQP funkcja auto nie jest oszałamiająca. Często ktoś decyduje się na JD, ale najprostszego, bo akurat jest w podobnej cenie jak ciągnik innej marki w tej samej cenie z lepszym wyposażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

No new holland (niewiem jaki konkretnie model bo niechciałem z przedstawicielem wcale rozmawiać i z jakim wyposażeniem) ale jak mu powiedziałem że interesuje mnie tylko JD 6630 i że będzie kosztował ok 250tyś zł netto to powiedział że załatwi NH o podobnej mocy i lepszym wyposażeniu też za 250tys zł ale brutto.

Teraz zastanawiam sie nad 6830 i zostaje kwestwia czy wybrać zwykłą skrzynie PQP czy AQP ale niewiem czy ma jakieś zalety poza tym że sam przełącza biegi i czy robi to kiedy jest taka potrzeba a nie bez potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Panowie, czy w serii 6x30 dostępne są również AQ/PQ i jaka jest różnica z AQ+/PQ+ ? Czy obie te przekładnie posiadają /lub mogą posiadać/ włącznik sprzęgła w dźwigni i jak to się nazywa?


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ogólnie ten "Plus" odnosi się do zmiany biegów guzikami. Obecnie w serii 6030 dostępne są skrzynie PowerRewers i PowerQuad Plus. Zaś AQP i PQP zarezerwowane są dla modeli Premium. AQP i PQP mają przycisk sprzęgła na dźwigni zmiany biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

W 6030 skrzynia Auto Quad Plus ma 3 dodatkowe funkcję w porównaniu do PQP

1. automatyczna zmiana biegów w zależności od położenia dźwigni regulacji obrotów zaraz po osiągnięciu maks lub min obrotów.

2. programowanie najwyższego biegu, czyli do jakiego najwyższego biegu automat ma zmieniać, np do 4, 3 lub 2

3. programowanie biegów do przodu, do tyłu. Przy zmianie kierunku jazdy, można zaprogramować zależność między biegami w przód i tył od 3 biegów w dół i w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

Rozmawiałem z dealerem w sprawir 6930 premium i właśnie on również polecił mi AutoQuad Plus z eko shift (cena ES to około 700zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Co mi się nie podoba w JD, że takie rzeczy jak ecoshift czy amortyzowana kabina to jedynie w wersji premium!!! ;) Przecież jak można kupować ciągnik np. o mocy powyżej 120 KM, który nie uzyskuje maksymalnej prędkości przy zredukowanych obrotach! Tutaj JD trochę w moich oczach stracił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

kalol --> jak jak sie pytałem dillera to niebyło niczego czego niemógłbym dobrać do comforta. Mogłem wziać miękka przednia oś i stołek na powietrze. Kabinę też mogłem taka dobrać ale diller powiedział ze jej nie poleca bo niewiele rosnie komfort przez kabinę i najważniejszy jest własnie fotel na powietrze plus ewentualnie miękka przednia oś. Dopłata do kabinyu jest nieopłacalna bo za dużo kosztuje a za mało jest różnicy.

Premium to poprostu JD w wiekszym wyposażeniem standardowym, Comfort niema wielu rzeczy w standardzie ale jest dużo tańszy. I za tą rożnicę w cenie mozna indywidualnie dobrać te elementy które są potrzebne i nie płacić za coś czego sie niechce a jest w Premium.

Jedynie chybna nie można dopłacić do CR i innego wnętrza kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

A własnei moj diler (contractus bialystok) wycenil mi 6430 comfort, bez ecoshiftu i bez kabiny (tls i siedzenie pneumatyczne oczywiscie bylo i inne pierdoly) na 237 tys netto (we wrzesniu 2009) i mowil ze wlasnie nie mozna miec kabiny i ecoshift w comforcie (porażka). Jak by nie bylo kabiny to bym przezyl, ale ecoshift to podstawa!!! Nie wiem jak w takim razie jest, ale sie dowiem!

Co do kabiny amortyzowanej... Kazdy bierze co lubi. Ja jezdzilem NH t6030 RC mial kabine i siedzenie pneumatyczne (bez osi resorowanej) i w polu bylo nie ziemsko przyjemnie :D gorzej natomiast w transporcie (brak tej miekkiej osi). Miedzy innymi dlatego decyduje sie rowniez na miekka kabine i os aby za bardzo nei odczuwac nierownosci podlaskich drog i pol ;) , bo tyle juz pojezdzilem sobie, ze momentami juz mialem wszystkiego dosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Ja dostałem ofertę na 6830 comfort z tls na 59 tysięcy euro netto, przy czym to była oferta specjalna, ponieważ ciągnik nie był na zamówienie, lecz brany z placu. Więc myślę, że ten 6430 nie jest w zbyt dobrej ofercie. ;)

 

To było w kwietniu 2009, kiedy euro było 4,47, ale było 40 groszy zniżki, więc kurs podobny do tego, co jest teraz.

 

Jednak brakuje mi tego ecoshifta, a porównania do amortyzowanej kabiny w JD jeszcze nie mam.

 

 

Co do skrzyni, to nie wiem kto próbuje oszczędzić na eco-shifcie, kupując skrzynię AP, która jak wiadomo nie ma najlepszych opinii i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez tomiis
      witam mam takie pytanie jak wymienic  krzyzak który laczy skrzynie z silnikiem bo mam tam duzy luz dodam ze ten luz jest z dwoch stron od strony silnika i od strony skrzyni czy trzeba obalac kabine ciagnik to john deere 6400 .nie widac srub od strony tlumnika drgan skretnych
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj