Famer21

Fendt na 20ha?

Polecane posty

Famer21    6

Witam. Szukam fendta na 20ha. Wujek się uparł na Fendta 312 LSA, 125ps. Którego polecacie i jak one się wogóle sprawują? Wiem, ze to niemiecka maszyna, więc moc, i wytrzymałość, sprzęt ma na wysokim poziomie, ale czy napewno? Jak z awaryjnością, jakieś wady mają, jak sę coś popsuje drogie koszta, da się naprawić w własnym zakresie (samemu) czy trzeba jakiegoś fachowca wzywać? Mamy c-360 ponad 20lat po 2 kapitalkach i już to nie to samo jest, a na 20ha 120ps by się przydało i starczyło na lata.

Jeśli macie sugestie co do innych marek to słucham. Zaznaczym tylko, że w gre wchodzi jedynie Fendt i Ursus. Ja się bardziej podoba Ursus 1224 i wg. mnie na 20ha akurat. I tak głównie do orki, uprawy chcemy, ciężkich prac. Żeby gruber zapiąc, siewnik z rototilerem. Do traktoru przydałbym się tez tur na nawozy, obornik. No nic czekam na jakieś odpowiedzi, sugestie :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

moim zdaniem na 20 ha starczy Ci coś z przedziału 90-105 KM, im większy ciągnik tym większe opłaty (więcej spala itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja sei przychylam do przedmówcy na 20ha to ciągnik z przedziału 90-105KM jest wystarczający pozatym taki Fendt to wydatek żedu 60000zł? masz w planach szybkie powiekszenie gospodarstwa (i to znaczne) fendt to porządna i mocn maszyna ale ona wymaga też większego sprzetu niż do 60... zalezy jeszcze co będziesz nim robić.. jaka ziemia... pozaym kiedy wróci Ci sie taka inwestycja na 20ha ?? on już posiada troche elektroniki i nieraz samemu nic przy nim nie zrobisz;) w gospodarstwie 20ha to on w 20%-30% będzie wykozystany pozatym jest juz temat o ciągniku na 20ha tam sie mogłes wypowiedzieć http://www.agrofoto.pl/forum/Ciagnik-na-20-ha-t2316.html


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Fendt to najlepszy ciągnik więc trochę kosztuje ale jest bardzo prosty w budowie .Na 20ha to może 125KM to troszkę dużo ale lepiej więcej niż za mało.Podział jest prosty 4-cylindry 80-100KM ciągnie agregat aktywny z siewnikiem 2,5m,mały pług obrotowy 4-skibowya 6-cylindry 110 130KM agregat 3m i duży pług 4skiby np. vario. Spalanie jeżeli będzie ciągnął odpowiedniej wielkości maszyny będzie podobne w obu przypadkach. Jeszcze innym wariantem może być RENAULT czyli "FENDT dla ubogich " to prawie to samo silnik i skrzynia MWM czyli taka jak w fendzie aby karoseria z francji.Mam taką maszynę od 3 lat i tylko leję paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a moim zdaniem mówienie że taki ciągnik to za dzuży czy nie jest bez sensu, ponieważ to twoja sprawa jaką moc ma mnieć twoja maszyna. jeżeli stac cię tylko na wieksze koszty eksplatacyjne to, zgadzam się z przedmówcom lepiej wiecej KM niż za mało. ze starszymi fendami nie mam styczności ale zagraniczna marka do dużo lepszy wybor niż polski ursus ktory wiadomo idealny nie jest


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

 

On ma tylko 80ps, to tyle co c-385. Wujek chce mieć traktor 110 konny żeby w przyszłości można do niego kupowac mocniejsze maszyny sprzęt. Jakbym chciał 80ps to bym kupił 80tke za 20tyś :D

 

ja sei przychylam do przedmówcy na 20ha to ciągnik z przedziału 90-105KM jest wystarczający pozatym taki Fendt to wydatek żedu 60000zł? masz w planach szybkie powiekszenie gospodarstwa (i to znaczne) fendt to porządna i mocn maszyna ale ona wymaga też większego sprzetu niż do 60... zalezy jeszcze co będziesz nim robić.. jaka ziemia... pozaym kiedy wróci Ci sie taka inwestycja na 20ha ?? on już posiada troche elektroniki i nieraz samemu nic przy nim nie zrobisz;) w gospodarstwie 20ha to on w 20%-30% będzie wykozystany pozatym jest juz temat o ciągniku na 20ha tam sie mogłes wypowiedzieć Ciągnik na 20 ha - Agrofoto.pl Forum

 

Wiem, że trzeba te 50tyś minimum mieć na takiego. Wujek chce 15tyś € przeznaczyć na ciągnik i jakieś 5tyś € na maszyny do niego. Kase już prawie mamy tylko teraz nie szukam takiego fendta i jest tak. Jeśli cena jest do 50tyś to ma 23lata, jest lekko zajechany w gorszym stanie, malowany, jeśli cena jest do 60-65tyś to jest rok 90-95 i widać oryginalny lakier, i nawet dobry stan. Co do tego użycia to my mamy 20ha, ale też usługi u sąsiadów trochę robimy. Ja osobiście wolałbym max Ursusa 1224 lub 1014, ale ciężko o takiego za 23letnie ludzie chcą jeszcze 40tyś zł i widać na allegro i innych serwisach, że nie schodzą, bo śmieszne kwoty chcą.

 

Fendt to najlepszy ciągnik więc trochę kosztuje ale jest bardzo prosty w budowie .Na 20ha to może 125KM to troszkę dużo ale lepiej więcej niż za mało.Podział jest prosty 4-cylindry 80-100KM ciągnie agregat aktywny z siewnikiem 2,5m,mały pług obrotowy 4-skibowya 6-cylindry 110 130KM agregat 3m i duży pług 4skiby np. vario.

 

Twoje pierwsze zdanie właśnie, tego wujek się trzyma, że lepiej teraz wydać kasę, a potem już mieć traktor do, którego podepniesz większość dobrego sprzętu do pracy w polu i nie tylko. 4 cylindrowy o takiego chodzi z tym zestawem co opisałeś, Vario nie to za duży już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

FENDT-a nie mam do sprzedania, ale już jak kupicie traktor to zapraszam po agregaty i pługi przywożę rózne na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalew    0

Mam fendta 310 lsa narazie zrobiłem nim 2,5 tys godzi i wymieniłem tylko tarczki od przedniego napędu które sie urwały z mojej winy a tak to tylko zmiana oleju filtrów oczewiscie paliwo i w pole, więc 312 też powinna być dobrym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czeeśc przeczytałem te sze wypowiedzi i jestem takiego zdania ze nie ma co kupować wiekszego ciagnika na te 20 ha niż 90km nawet jak bedzie chodził w usługach nie sugereujcie sie że w przyszłości powieksze gospodarstwo to kupie wiekszy po co mam kupić 80 konny jak sąsiad ma 125 konny sprzet nie bede gorszy ( sorry jeśli kogoś uraziłem ) wystarczy ci 90konny a Fendt to dobry wybór choć ursus jest cenowo przystępniejszy ale i jaki komfort w Fendt, a jaki w Ursusie sam o tym dobrze wiesz ,ale to są moje sugestie wybór należy do ciebie pozdrawiam sylwek20PROSTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Co to na Fendta 8200mtg można powiedzie, że lepiej dotarty. Jeszcze długie życie przed nim ;)


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

na pewno tyle już nie wytrzymają popsuli ciągniki ogólnie przesadną elektroniką


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

8200 to pikuś na fenda, oczywiście pod warunkiem że to oryginalny przebieg, jak by było 18200 no to wtedy jest powód do zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj