ursusy

Silos na kukurydzę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursusy    16

Mamy zamiar razem z tatą zrobić silos na kiszonkę (kukurydzę tylko). No i mam prośbę do użytkowników agrofoto ile mógłby taki silos kosztować na 3 hektary


Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusy    16

Z lanego betonu a co bardziej się opłaca

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Możesz zrobić tak jak na zdjęciu. Kupić jakieś płyty betonowe poukładać je na ścianach a na posadzkę beton wylać. Masz blisko jakąś betoniarnie? To podjedź przedstaw co chcesz robić i niech Ci to wycenią.

 

Są też takie płyty w kształcie litery "L" ale nie wiem czy gdzieś w okolicy byś je dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusy    16

No blisko mam betoniarnie a z płyt to słyszałem u nas w okolicy ludzie silosy robią


Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Mam pytanie czy przy robieniu podłoża betonowego trzeba robić go ze skosu aby był odpływ i na co zwrócić ogólnie uwagę przy budowie takiego silosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja mam 2 wielkie silosy (zmieszcze w nie taka dobra kukurydze z ponad 10 ha) i posadzka u mnie jest na środku głębsza niż przy "wjazdach", nie wiem po co ale tak jest. Ściany mam zrobione z białej cegły i szczerze to nie było najlepsze posuniecie. Silosy maja już ponad 20 lat a wiadomo jaki się wtedy beton robiło, "wody i piasku nie żałować, z cementem ostrożnie" no i już lekko powietrze przepuszcza. Nie aż tak żeby się masa kiszonki psuła ale dokładnie widać w których miejscach jest powietrze. W posadzce są kamienie ale to tez nie jest dobry wybór bo po kilkunastu latach kwas od kiszonki zacznie wyżerać beton i będą wystawać kamienie, tak jak u mnie przez co mam mały problem z wybieraniem kiszonki turem bo łyżka haczy o te kamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Chcę postawić silos na kiszonkę 40x8x2.5 ile może kosztować taka inwestycja jaki polecacie monolityczny czy z elementów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

No nie wiem bo za zbiornik na gnojowicę monolityczny chcieli więcej

A może masz jakieś ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Znajomy z elementów ma silos i mówił że po podliczeniu wylania płyty, przywiezienia elementów, ceny samych elementów i jeszcze wynajęcie dźwigu do ich ustawienia to mówił że monolityczny byłby o wiele tańszy, ale nie mam pojęcia jakie mają te jego silosy wymiary, nigdy się nie spytałem. Mnie np. wylanie 2 monolitycznych o wymiarach 28x6x1.6 wyniosło ok. 40 tys. (oczywiście środkowa ściana jest wspólna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja na wiosnę pobudowałem silosy z ścian tak zwanych T 46 m długości 2-2,5 wysokości i 5 ścian + na jednej drodze taka 1m

zdecydowanym się na duńską firmę ponieważ była tańsza od prekomu i dodatkowo gratis robili montaż

koszt samych ścian to ponad 200 tysiącu drugie tyle to koszt zalana dna i dróg dojazdowych

 

Może powiecie ze drogo ale niestety jakość kosztuje

elementy ścian wibrowane na stołach mają swoją wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Odnoszę wrażenie, że w prefabrykacie nie mogę mieć pewności co do jakości surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tak samo jak przy betonie z betoniarni

Tyle ze ja mam na elementy 30 lat gwarancji

A z betoniarni nawet roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Z tym że przy mieszaniu betonu w betoniarni mogę być, a przy produkcji prefabrykatów raczej nie, ot, przywiozą, poskładają. Ale zawsze jakieś wyjście, i silos pewnie wytrzyma lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Dzięki rolstudent

Mam zbiornik na gnojowicę z elementów 5 lat i jak narazie nie ma żadnych widocznych uszkodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Monolit też się wibruję na budowie więc jakość powinna być podobna

Elementy się robi przeważnie z betonu B45 a monolit B25 tylko że monolit jest ściana 2-3 razy grubsza więc wytrzymałość i jakość powinna być porównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie koniecznie

 

Wiesz ja miałem wibrowane ściany w oborze przy betonie b 25+

i powiem ci ze jak inspekcja to odbierała to mieli dużo zastrzeżeń

Nawet sam zauważałem pory w betonie

A mój wujek technolog powiedział jasno ze jak bym wibrował to przez 45 minut to wtedy miał bym odpowiednia jakość

tyle ze jak chłopaki tyle by wibrowali to szalunki by się rozleciały

Dodam ze były to profesjonale szalunki skręcane z elementów

Niestety wibracje powodują ze ściany się wykrzywiają podnoszą do góry zmieniają szerokość

Tak wiec wibrowanie na stołach to inna bajka

Moje elementy wibrowane były przez jedna godzinę na stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To kiepsko poskręcali jak miały się rozlecieć, miałem okazje widzieć na autostradzie jak się buduje przejście dla zwierzyny, ściany z pół metra i pełno zbrojenia i też lali beton z gruchy a był normalnie aż ciemny zresztą dużo chemii w nim było. Też to wibrowali chłopaki i wychodził prawie ideał. Szalunki mieli konkretne nic się nie gięło a wysoko to mieli 2,5m i długość koło 6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj