JoHnyDD

Jakich rozmiarów silos na kiszonki?

Polecane posty

JoHnyDD    0

Jakich rozmiarów powinny być silosy na kiszonki? Jest jakiś przelicznik na ilość sztuk?

 

Sam planuję wybudować silosy na dwa pokosy zielonki ok 40ha i kiszonkę z kukurydzy - ok 15ha.

Jakie proponowalibyście wymiary? Jak to rozwiązujecie w swoim gospodarstwie kiedy kosicie trawy, zbierzecie powiedzmy 20ha, przychodzi deszcz i uniemożliwia zbiór dalszej części? Czekacie z przykryciem całości? Czy może dajecie już drugą część na oddzielną pryzmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Ja mam co prawda o polowe mniej od ciebie kiszonki z kukurydzy ale mam silos podzielony na 2 części....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Zbierasz też trawy w silos? Jak rozwiązujesz to żeby zebrać w silos pierwszy, potem drugi pokos?

Ja myślałem o trzech częściach tak żeby do jednej qq, do drugiej pierwszy pokos i do trzeciej drugi pokos traw. Pewnie trzeci poszedł by w belki, chyba ze wcześniej coś by udało się zebrać na siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

kolego powiem ci tak ja mam 4 silosy

10/30/1,7 kiszonka z kukurydzy było ok. 12 ha

8/30/1,5 pierwszy pokos

6/23/1,7 pierwszy pokos

6/23/1 drugi pokos

reszta idzie w bele

pierwszy pokos było ponad 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiol6    0

Mam pytanie odnośnie silosów. Ja nie mam tyle hektarów przeznaczonych na kiszonki bo ok 3 tylko na kiszone z qq z trawy nierobie bo wole sobie zrobić siano i na to przeznaczam ok 20 hektarów. Pytanie czy jakbym zrobił dwa wały ziemi zamiast stawiania ściany czy to tez było by dobrze?? Cena mojego pomysłu jest o wiele niższa ale czy dobra. Wały zrobił bym na wys 1,5metra w odległości od siebie 3metrów. Co proponujecie?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

Umnie mam 25h traw 2 silosy na sianokiszonkę 36x 12 a trzeci pokos idzie na siano i jest 15h a na kukurydze mam jeden 36x 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Jam mam 5 silosów, tak by mieć zapas kiszonki na pół roku. I tak w silos o pojemności około 700m3; wchodzi mi 12-13 ha kukurydzy lub 50 ha sianokiszonki


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Mam pytanie odnośnie silosów. Ja nie mam tyle hektarów przeznaczonych na kiszonki bo ok 3 tylko na kiszone z qq z trawy nierobie bo wole sobie zrobić siano i na to przeznaczam ok 20 hektarów. Pytanie czy jakbym zrobił dwa wały ziemi zamiast stawiania ściany czy to tez było by dobrze?? Cena mojego pomysłu jest o wiele niższa ale czy dobra. Wały zrobił bym na wys 1,5metra w odległości od siebie 3metrów. Co proponujecie?/

Może to masz na myśli:

http://img641.imageshack.us/img641/5861/dsc00031qf.jpg

 

http://img519.imageshack.us/img519/5990/dsc00033au.jpg

 

dsc00033au.th.jpg


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

@PALAX co to za płyty? Kupowane gotowe czy samoróbki? Zbrojone? Jaka grubość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Te płyty wykonałem sam we własnym gospodarstwie. Zaraz zmontuje filmik to sami zobaczycie jak prosta jest budowa takiego silosu.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

@PALAX pokaż ten filmik i napisz jak robiłeś te płyty, jak Ci się sprawuje to wszystko? Nie łamią się pod naporem? jak z wybieraniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekl15    0

Witam. jestem tu nowy:) bardzo fajny pomysł z takimi ścianami do silosu. Jaki to koszt zrobienia w własnym gospodarstwie takich płyt? I te same pytania co powyżej:) Właśnie zaczynam budowę obory i jestem zainteresowany budową silosów. A to jest chyba właśnie tańsza alternatywa silosu.

 

Ps. czy mógł bym zastąpić piach/żwir w ścianach gliną z wykopów na zbiorniki na gnojówkę?

Edytowano przez krzysiekl15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

zastapienie kruszywa glina to zly pomysl i beznadziejny wywalenie pieniedzy w bloto dobry zwir to podstawa a nie zadne gliniane babranie jak masz w zwirku gline to i tak ja odrzucaja budowlancy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego powiem ci tak ja mam 4 silosy

10/30/1,7 kiszonka z kukurydzy było ok. 12 ha

8/30/1,5 pierwszy pokos

6/23/1,7 pierwszy pokos

6/23/1 drugi pokos

reszta idzie w bele

pierwszy pokos było ponad 30 ha

Kolego powiedz mi jakim cudem wchodzi ci 12ha kuk w takie maleństwo no chyba ze zające widac w tej kuk bo pojemnośc tego silosu wynosi 510m3 a na 12ha przecietnie 50ton/ha mamy 600ton a jeden m3 to 700 kg kuk to trzeba co najmniej silos o pojemności 850m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zastapienie kruszywa glina to zly pomysl i beznadziejny wywalenie pieniedzy w bloto dobry zwir to podstawa a nie zadne gliniane babranie jak masz w zwirku gline to i tak ja odrzucaja budowlancy

Ale on chce to glinę wykorzystać do usypaniu wału ziemnego miedzy płytami. Do tego możesz jo wykozystac. Do betoniarki gliny się nie daje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

Ale on chce to glinę wykorzystać do usypaniu wału ziemnego miedzy płytami. Do tego możesz jo wykozystac. Do betoniarki gliny się nie daje.

\

ale gdzie on chce ta ziemie wcisnac miedzy sciany w zbiorniku na gnojowke/?e??? chyba ze bedamialy pofdobna forme dosilosowi beds odkryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Już wcześniej @fiol6 pisał o tym pomyśle, ale ja go odświeżę, wiec zastanawiam się z ojcem nad usypaniem 3 wałów z ziemi, żeby tworzyły one 2 silosy które miałyby pomieścić kukurydzę z ok 5-7 ha. I tu pytanie do Was: czy wystarczy usypać taki wał i zasiać na nim tylko trawę dla wzmocnienia czy też dać jakieś wzmocnienie, żeby się nie rozjechało (jeśli tak to jakie? ) Drugie pytanie dotyczy tego ile szerokości u podstawy powinien mieć wał żeby się nie rozjechał? Przewidywania wysokość to ok 100-120cm. I trzecie pytanie: jaką objętość zajmuje ugnieciona sieczka z 1 hektara kukurydzy której średnia wysokość wynosi 320cm? Jeśli ktoś z forumowiczów ma takie silosy lub wie jak powinno się je robić proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad ma takie wały z piachu wysokie ok 2 metry podstawa tez coś koło tego usypał ładowarka i ugniótł ciągnikiem nie dawał żadnych wzmocnień i się to trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Ktoś może ma jakieś dane/przeliczniki jakie wymiary powinien mieć silos na siakokiszonke żeby sobie wyliczyć jaki mniej więcej silos wybudować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Jakie wymiary pryzmy na kiszonke z kuku z 1 ha?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No w tym roku to ciężko określić. Przybliż w jakim stanie masz kukurydzę, jak duża i gęsta urosła? Bo u nas sporo osób nie miało nawet połowy tego co zawsze, ale były też wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj