barthez96

Agregat uprawowy do ciągnika 95km

Polecane posty

barthez96    3

Witam.Zamierzamy z ojcem kupić agregat uprawowy do ciągnika Case 956XL 95km 6 cyl.Kiedyś mieliśmy agregat 3,60m i chodził z Ursusem 902.Potem ojciec kupił zestaw uprawowo-siewny a agregat sprzedał, teraz tego bardzo żałuje.Jaki agregat byłby idealny do mojego Case ? Jaka marka, szerokość? Na bronie czy na łapkach. Z tyłu muszą być koniecznie wałki.Do 4 tyś powinien wystarczyć czekam na wasze propozycje.Agregat będzie potrzebny do uprawy gliny, bo niestety brony nie zdają zabardzo egzaminu.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Mi sie wydaje ze Unia Famarol z ciezkim tylnym walem tylko najgozej jak bedzie mokro na glinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Brony toi się nie nadają do uprawy. Kup jakiś agregat szerokości 4,6m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a to ciekawostka. Ja nawet nie myślę o agregacie. Jak się robi w czas i nie na gwałt to po bronach są ładne wschody ale musi być wszystko zrobione w czas.

Agregat jest efektem zapotrzebowania na wykonanie uprawek gdy nie ma za wiele czasu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Marcin974 4,2m zakłada do 82 koników

 

U mnie tez był taki zestaw dopóki jeden mu nie zabrał tego agregatu za długi


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos wczesniej napisal brony sa dobre ale trzeba z nimi w opowiednim momencie wjechac na pole. wiem bou nas tez sa gliny i ily i wiem co to znaczy, a agregat do uprawymam taki : Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Farmet kompaktomat , Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Farmet Kompaktomat K300 , tylko kosztuje troche wiecej niz 4tys. ale mozna rozejrzec sie za jakas uzywka. agregat jest ciezki wiec na glinach daje sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz taki lekki agregat kupic to proponuje cos szerszego, tylko zeby podnosnik radzil. Jezeli napisales ze chcesz agregat na gliny to ten sie za bardzo nienadaje, jest za lekki (rama to nie wszystko), proponuje zeby walki mial jeszcze z przodu.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

jes○li szukasz sprzętu na gliny to sie dobrze zastanów czy aby napewno ma byc to bierny:) ja nie polecam takiego.... etedy aktywny ładnie załatwi sprwe za jednym przejazdem biernym może nawet trzeba będzie po 3 razy jeździć:D


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@barthez96 zapomnij o takim agregacie jak linku. Na glinę albo gęsia stopka albo ząb prosty, tak aby nie wyciągał brył. Duża masa też będzie robić swoje, tak więc konstrukcje bez wału przedniego można skreślić. Z tyłu Crosskill lub kołeczkowy, a z przodu struna i ewentualnie włóka. Jak byś kupił Kompaktora lub pochodne to maks 3,5-3,6 metra bo to ciężko idzie, ale efekt jest. Możesz pomyśleć nad jakimś wałem zamiast tego agregatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bobek_Farmer dobrze pisze, moj agregat taki jak pokazalem w linku wczesniej jest pochadnym lemkena, ale tanszy, posiada lacznie 3 wloki, 2 rzedy gesiostopek, z tylu wal koleczkowy, a z przodu wal strunowy, lepszego sprzetu niema. Po polu idzie lekko, lecz na podnosniku jest gorzej bo jest ciezki i dlugi, ale swoje zrobi, do Tojego ciagnika polecam 3 metrowy, bo z 4 metrowymmoze miec problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ojciec wcześniej myślał o przełożeniu tuza z 856 do 956 i kupna wału Campbella 1,5m podwójnego aby zrobić wał 3m.Ale na pomyśle się skończyło.Ten wicher nawet niezły jest ale wolałbym coś używanego i nie w takiej cenie :D


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomysł z TUZ jest dobry, można kupić wały 3m w dobrej cenie, jak dobrze je dociążysz to będzie dobrze rozbijał bryły. Lepszy byłby Crosskill lub kołeczkowy, niż Campbella, bo agresywniej działałby na bryły. Campbell ugniecie podglebie, czyli sprawdzałby się na glebach lekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie wicher'a niepolecam poniewaz spotkalem sie z kilkoma przypadkami gdzie rama glowna w kilku iejscach pekala, w jednym przypadku nawet wiezyczka sie urwala przy podniesionym agregacie... wiec polskiego sprzetu ogolnie niepolecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z ciekawszych rzeczy to:

Agregat Uprowowo-podorywkowy KRONE 2,5m (818641673) - Aukcje internetowe Allegro

Agresywnie rozbije bryły, długie to znaczy, że nie będzie mocno podskakiwać na bryłach.

Agregat uprawowo-siewny (815452941) - Aukcje internetowe Allegro

Brak wału przedniego, ale z tylu jest konkretny, wiec też sobie poradzi.

agregat uprawowy 3m złożony jedyny na allegro (817966706) - Aukcje internetowe Allegro

To jest ciekawe urządzenie, ale nie wiadomo, jak sprawdzi się na bryłach.

Agregat uprawowy Kverneland bierny 3 m (814337573) - Aukcje internetowe Allegro

To mi się najbardziej spodobało, bo można by siać od razu, ale cena za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Prosze o pomoc.

Zamierzam kupic agregat talerzowy ze Staltechu, o szerokości 3 metry, wałem rurowym i talerzami 56cm, posiadam do niego siewnik Poznaniak 2,7m. Do siewu bym odrzucał 4 talerze z 3m agregatu i byloby OK. Natomiast bardzo mnie ciekawi i nie wiem czy bym zdołał unieśc taki zestaw swoim Hollandem TD 5050. Ponoc podnośnik na koncach belek ma 2650kg i nie wiem czy podniose??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Interesuje mnie jak sprawuje się wał Crosskill (Kołeczkowy) na ziemiach lekkich, słabo przepuszczalnych wodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

wał jest po to żeby rozbijał grudę ja uprawiam Farmetem i jest super mam różne ziemie w tym sezonie miałem problem na jednym kawałku po rzepaku po orce przejechałem raz a za drugim nie mogłem bo była tak pulchna ziemia że dosłownie się utopił zaczął garnąć nie dałem rady no to posiałem ale jak agregaty to tylko z kroskilem robią robotę tylko trzeba mieć moc to nie Lech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Mam ten agregat na gęsiostopce i wydaje mi się że lżej idzie od wąskiego zęba, a wału nie zakładałem jeszcze, bo nie dawno się dowiedziałem jak przeregulować podnośnik żeby spokojnie go unosił bo tak to ledwo dojechałem do domu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja posiadam Agregat na ciężkiej bronie o szerokości 4.2m i nie narzekam dobrze miesza glebę, jedyny jego minus to że jest składany ręcznie, a Agregat mam z Firmy Henryk Z Lublina :blink: Ale i tak chcemy go zamienić na szerszy i zakładany Hydraulicznie, mam częściowe zdjęcie tego Agregatu przy NH, Zdjęcie jest w Galerii :huh:


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj