aadams7

Przepisy ruchu drogowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aadams7    0

Koledzy mam takie pytanie: kupiłem ciągnik i chodzi mi o przepisy dotyczące rejestracji. w ciągniku na rejestracje jest przewidziane miejsce na dachu na długą rejstracje, niestety znajomości moje w starostwie nie pomogły żebym dostał długą rejestracje bo przepisy prawa polskiego nie przewidują w ciągnikach długiej rejestracji. dostałem krótką. i teraz moje pytanie jest takie jak ją przetne to policja bedzie się przystawiać?? a może wyrobić sobie inną ale czy wtedy nie bedzie to wyglądało na podrabianie tablicy?? jak wy przyczeliliście krótką tablice w miejsce dla długiej??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

przyczep normalnie na srodku tej długiej, niech te cyferki wystają na dole widziałem kilka ciągników co tak miały założoną i broń Boże nie przecinaj to tak jakbyś jeżdził bez rejestracji. Jeszcze jakoś tak było ze jak mocowałeś tablice to nawet jak nit czy wkręt znajdował sie na literce bądz cyferce to tez policja mogła się przyczepic o nieczytelność.


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

My też chcieliśmy podłużną ale do ciągników są tylko "krótkie".Przykręciliśmy ją tak że litery trochę wystają do dołu i pod bokiem tak, by była oświetlona przez światełko.A tutaj nawet widać dokładnie:

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Ursusy C-330M i C-360-3P + przyczepy i MF 3065


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

bo ja juz nawet myślałem że tą urzędową przyczepie sobie na błotniku, a wyrobie sobie nową długą coś na wzór "młoda para" ale to może by się przystawiali że podrabiana, a wy jak mówiecie??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Na pewno nic nie kombinuj zrób tak jak mówi @cinek7. Przykręć na środku i to będzie najlepsze rozwiązanie może nie najlepiej wygląda ale nie będzie Ci groził mandat :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Takie tablice na wzór "młoda para" przecież nie są wydawane w wydziale komunikacji tylko robione przez zwykłą osobę i raczej na takiej nawet nie bedziesz miał tego kwadracika błyszczącego (nie wiem jak to sie nazywa dokładnie :)) na środku tablicy czyli tez jest nielegalne. Zamontuj tak jak kolega powyżej przy świtaełku i bedzie wszytsko cacy a jak juz chcesz to nawet na środku przecież nie bedziesz tym ciągnikiem jeżdził przez jakieś tam duże miasta to nawet jakby co to masz wymówke ze miejsce było tam przeznaczone i koniec . Zeby tylko ludzie mieli takie problemy :)


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ok tak zrobie. dzieki chłopaki


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Raz oglądałem case i gościu miał prostokątne, mówił ze można załatwić na zamówienie. Podejrzewam że nie chce się tam w urzędzie im wypełniać dodatkowych kwitów to Cie po prostu zbyli, albo ten gościu coś ściemniał.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tu by się przydała ustaw która reguluje wymiary tablic i ich kształt. Wie ktoś jaka to ustawa??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

to jast właśnie polska panowie, urzedy i absurdy


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Wymiary tablic motocyklowych (dla motocykli i ciągników rolniczych)-190 x 150mm


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

§ 17. Tablice ze względu na wielkość dzielą się na:

1) samochodowe (jednorzędowe i dwurzędowe) - do oznaczania wszystkich rodzajów pojazdów, z wyjątkiem motocykli, ciągników rolniczych i motorowerów,

2) motocyklowe (dwurzędowe) - do oznaczania motocykli i ciągników rolniczych,

Dz.U.2002.133.1123 - Rejestracja i oznaczanie pojazdów

 

Na podstawie tej ustawy żaden wydział komunikacji nie moze wydać tablicy jednorzędowej do ciagnika.

No chyba żeby go zarejestrować jako ciężarówkę...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ale dlaczego w innych krajach UE są tablice długie a u nas jak zwykle... przeciesz wiele ciągników ma miejsce na długa tablice a z tą krótką wyglada lipnie...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bo Polska jest zawsze opóźniona w rozwoju.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ja chciałbym się dowiedzieć ile ma mieć min. bieżnik tylnego koła w ciągniku bo bym chciał zarejestrować ciągnik ale mam połowę bieżnika i nie wiem czy mogą być bo jeszcze za dobre są aby wymieniać bo trochę szkoda kasy :) . co o tym przepisy mówią :)


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli diagnosta ci podpisze przegląd to o opony się nie martw.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bez problemu dostałem prostokątną tablicę- poprosiłem o taką w wydziale komunikacji i pani zmieniła mi bez problemu(najpierw przyniosła kwadratową). Znajomości w urzędzie nie mam żadnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czyli tak naprawdę nieświadomie złamała prawo. Ustawa nie dopuszcza takeij tablicy na ciągniku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możliwe, ale przynajmniej mam ładną tablice, tak jak przewidziała fabryka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

masz szczeście i zgrabną tablice, ja zamontowałem tą moją i wygląda to troche jak od sasa do lasa


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciekawe tylko czy nie zatrzyma cie jakiś nadgorliwy policjant i się do tego nie przyczepi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O to bym się nie martwił. Jeśli już zatrzyma, to jest 100 innych rzeczy, do których może się przyczepić.

Całe szczęście policja nie utrudnia u nas życia rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja chciałbym się dowiedzieć ile ma mieć min. bieżnik tylnego koła w ciągniku bo bym chciał zarejestrować ciągnik ale mam połowę bieżnika i nie wiem czy mogą  być bo jeszcze za dobre są aby wymieniać bo trochę szkoda kasy :) . co o tym przepisy mówią :)

 

 

w oponach samochodowych są punkty kontrolne wysokości bieżnika i opona jest na tyle dobra do puki bieżnik nie zrówna się z tymi punktami, w ciągniku jest podobnie, tyle że punkty są chyba na całości opony :) a tak to jak zostawia ślad w"jodełkę" to dobra, szybciej ją wywalisz ze względu na za mały bieżnik do prac polowych niż ci diagnosta nie podbije przeglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

adamo91 pół bieżnika (z tyłu) to ze 2 cm (20 mm) a w samochodach trzeba mieć minimum 2 mm myślę że w ciagnikach tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

koledzy sorry że wałkuje ten temat rejestracji ale przypomniał mi się jeszcze jeden absurd związany tym razem z dowodem rejestracyjnym. wiecie że w polsce ciągnik rolniczy może byc rejestrowany tylko i wyłącznie na 1 osobe a nie tak jak jest w innych państwach na 2. a absurd polega na tym że jeżeli jest to ciądnik np. niemiecki i w papierach dotyczących homologacji ma wpisane 2 osoby to urzednicy z rozpedu wpisują 2 i to mi się podoba w przeciwieństwie to krótkich tablic... ;p


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj