polishhorse

zamierzam kupic deutz fahr dx 90, co myslicie na jego temat na okolo 15 ha?

Polecane posty

polishhorse    0

zamierzam kupic deutz fahr dx 90, co myslicie na jego temat na okolo 15 ha?

to bedzie glowny traktor w gospodarstwie. Ile pali? czy nie za duzy jak na taki areal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Nie jest za duży na 15ha, jeszcze zależy co będziesz nim robił? no i jaką kwotą dysponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Deutz Fahr dx 90 ma 5 cylindrów, 88km, skrzynia biegów 15/5, udźwig na tylnym TUZ 3500kg. Miałem kupować taki sam, ale wybór padł na case 744s. 27tyś? troche drogo jak na taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus    1

fajny ciągnik u nas ma go paru gości i chwalą sobie ale osobiście wolałbym jakiegoś u914 albo 8145 do 30 tys spokojnie kupisz :D


zbieram na mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Jak masz do wydania około 27tyś, to bierz coś zachodniego, części wcale nie jest trudno dostać. Nie pchaj się w Zetory, spali dużo więcej od takiego Deutza, w zachodnim ciągniku masz większy komfort i dużo lepsze wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

deutze mało pala to wiem jedno bardzo oszczędne sa.. ale uwaga bo mankamentem deutza są skrzynie tak wiec uważaj jak bedziesz kupował bo spotykam sie z ogłoszeniami w niemczech ze skrzynie są uszkodzone więc w polsce mogą być troszke poicowane... to chyba jest jedyna wada DF jaka ja dostrzegam... znajomy ma DX 140 na ponad 50ha mówi ze w orcxe schodzi do około 10l ja sam am JD na jakieś 20ha 90KM... w galeri fotki i filmik z prac moge wysłac na gg...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

W tej cenie poszukaj czegoś z renówek. Silnik fendt'a i prosta konstrukcja (brak elektroniki). Nie będziesz żałował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polishhorse    0

heja, jak mieliscie kupic tego deutza z 5 cylindrami dx 90 to co w nim dobrego widzieliscie a co zlego? dzieki za odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Świetny ciągnik, niskie spalanie i bardzo mała usterkowość, no i oczywiście masa tego ciągnika robi swoje:)

. Ja mam dx85 , 5 garowego i jestem zadowolony z niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1183    0

A ja posiadam Deutza D 7206 4 cylindry 4x4 z ładowaczem 78 rocznik świetny sprzęt!!!(male spalanie, duza masa wlasna, bardzo zwrotny, wydaje się jakby miał wiecej koni niz te swoje 70:)

Mam również zamiar kupić drugiego Deutza z serii Dx:)

czy mozecie mi napisać jakie są róznice miedzy Dx85 a Dx90!!!

Z góry dziekuje& pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Co jak co ale posiadam Deutza tylko że 110 ale sobie chwale i nie dam złego słowa powiedzieć. Dobry komfort, awaryjność i nieduze spalanie to są napewno jego plusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1
A ja posiadam Deutza D 7206 4 cylindry 4x4 z ładowaczem 78 rocznik świetny sprzęt!!!(male spalanie, duza masa wlasna, bardzo zwrotny, wydaje się jakby miał wiecej koni niz te swoje 70:)

Mam również zamiar kupić drugiego Deutza z serii Dx:)

czy mozecie mi napisać jakie są róznice miedzy Dx85 a Dx90!!!

Z góry dziekuje& pozdrawiam:)

DX 90 ma ciutke wiecej mocy:) jeśli bedziesz chciał kupic deutza chłodzonego powietrzem , to zdaj sobie sprawe z tego , ze taki motor nie lubi długiej pracy , szybciej sie zużyje od chłodzonego cieczą , ale ma nioesamowitą MOC!!! I OGROIMNIE NISKIE SPALANIE!!!;) DLA PRZYKŁADU 12 GODZ. PRACY=22 LITRY OLEJU NAPEDOWEGO:) I CO?:)NIEKTÓŁRZY MOGĄ NIE UWIERZYC. PRACOWAŁ W PRZYCZEPIE SAMOZBIERAJACEJ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

mi też jest trudno uwierzyć, ale na suchy bak była wlana 20stka i tak pracował , cały czas jeżdził trójka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1183    0

mi też jest trudno uwierzyć, ale na suchy bak była wlana 20stka i tak pracował , cały czas jeżdził trójka:)

Witam:)mój też jest chłodzony powietrzem...i ma się całkiem dobrze:)

ze spalaniem się zgodzę, bo np. mój w gruberze mającym 13 łap, puszczonym na jakieś 20 cm!!! na 1,1 ha kukurydziska spalił 7,5 litra!!! A było tak twardo, że pługi nie chciały wchodzić( przed tym zabiegiem:))

Powiem tak: mialem C-330, 3-P,to z Ursusa, 6718 & 7011 z zetora, mam mtz-82 95 rok (którego chyba sprzedam) ale najlepszy z tych wszystkich traktorów jest Deutz (D 7206). Więc Dx może być tylko lepszy:)

pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ludzie nie róbcie sobie jaj z tym spalaniem myślicie, że ktoś wam w to uwierzy ? są oszczędne ale nie do tego poziomu :blink: ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

jaka jest różnica pomiędzy np.dx 6.05 a dx 90 bo jestem zielony w temacie a interesuje mnie ta marka

 

 

6.05 ma szybsza skrzynie, ma inne drozsze szyby w kabinie:)) to tyle co zaobserowowalem jak sam szukalem.

Z taka kasa jak ma autor tematu odpuscilbym temat, sam tak zrobilem, kupilem polski ciagnik i jestem zadowolony.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

jaka jest różnica pomiędzy np.dx 6.05 a dx 90 bo jestem zielony w temacie a interesuje mnie ta marka

Jest wielka róznica Dx90 ma silnik 5cylindów 88KM a Dx 6.05 ma 6cylindrów i 98KM.

Skrzynie są też inne bo wiekszy ma 6biegową a mniejszy 5

Zbiornik paliwa w 6.05 jest pod kabina z lewej strony w Dx90 nad silnikiem

Dx90 ma starszy typ maski nawiązujacy do wiekszych Dx'ów

Inne przednie mosty

Z zewnacz kabina jest podobna ale rózni sie znaczaco szczegółami tzn:

Nowszy model(6.05) ma mniejsza kierownice, inne gałki dźwigni, uchylane boczne szyby, okienko na kable w tylnej szybie, inna podsufitka, ramy kabiny sa ciemno granatowe i wiele innych szczegółów...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj