kissmy...

pickup

Polecane posty

kissmy...    67

Znajomy chce uzyskać dofinansowanie na zakup samochodu dostawczego typu pickup z działania Modernizacja gospodarstw rolnych, jednak ze względu na pewne problemy z uzasadnieniem kwalifikowalności kosztu musi zostać uzasadnione wykorzystanie tego pojazdu jako maszyny/narzędzia wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wskażcie mi proszę jakie prace polowe można wykonywać takim pojazdem (oczywiście poza transportem płodów rolnych oraz wszelakimi zadaniami z zakresu rolnictwa precyzyjnego - pomiar działek, pobieranie próbek gleby)co prawda widziałem już terenowe auto z podczepionym pługiem ale z pewnością istnieją bardziej praktyczne i ekonomicznie uzasadnione zastosowania. Bardzo proszę o pilną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Myślę, że jako wóz serwisowy(ruchomy warsztat) też by przeszło. Chociaż pewien nie jestem.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jak wiadomo w gospodarstwie rolnym zastosowań dla takiego pojazdu jest multum, jednak ze względu na kształt rozwiązań legislacyjnych dla tego działania konieczne jest bezpośrednio rolnicze zastosowanie pojazdu (np wysiew nawozów, ale ten przykład jest troszeczkę nietrafiony, gdyż wymaga specjalistycznego sprzętu, a mi brakuje konkretnych pomysłów i rozwiązań), jeszcze pozwolę sobie dodać, iż ten pojazd ma napęd na obie osie i będzie wykorzystywany w niewielkim gospodarstwie specjalistycznym (łącznie 20ha, w tym 5-6ha warzyw), w którym działki rolne znajdują się w dużych odległościach (skrajne ponad 20km od siebie) stąd zastosowanie samochodu do celów transportowych przy tej powierzchni wydaje się niezbędne, proszę o dalsze wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Kiedyś widziałem fotkę lub film (już nie pamiętam) jak Audi Allroad ciągnęło za sobą brony, więc może do tego by się nadawał.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

W SPO by przeszło w PROW nie sadze.............

Byly sytuacje ze brali zestawy do nurkowania , quady, jet sky ale w 2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Właśnie w tym problem, iż nie ma najmniejszych przesłanek co do niekwalifikowalności tego kosztu, jednak wszystko zależy od MinRol (podobna sytuacja miała miejsce w przypadku działania Różnicowanie gospodarstw rolnych, gdzie jedną z dotowanych branż był transport osobowy i towarowy a po naborze wniosków ogłoszono wszem i wobec, iż niektóre rodzaje pojazdów nie mogą być kosztem kwalifikowalnym, co prawda w sądzie można nie dużym kosztem zniwelować niekompetencje ustawodawcy w tym zakresie, tylko pytanie brzmi po to utrudniać sobie życie), a może znacie definicje maszyny i narzędzia mającego bezpośrednie zastosowanie w produkcji rolnej (problem nomenklatury pojawił się już w przypadku gospodarstw niskotowarowych), ostatecznie również optuję za zakwalifikowaniem transportu płodów rolnych jako bezpośredniego elementu produkcji rolnej, lecz w dalszym ciągu poszukuję innych rolniczych zastosowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Dostarczanie nawozów, nasion do siewu na pole, drobnych maszyn typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz , wody do opryskiwacza, paliwa do ciągnika,części i narzędzi, odbiór płodów rolnych(możesz zaczepić przyczepkę). Wszystko ociera się o transport w gospodarstwie, na jego potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

Zamiast navary czy L200 niech Cayenne bierze......... :) kolega

 

A co do pytania - może takie elektryczne rozsiewacze z granulatem na ślimaki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Cały problem polega na tym, iż ARiMR twierdzi, że samochód jest pojazdem (więc choćbym nim ciągnął nawet pług to mogą to zakwestionować, gdyż rozporządzenie jasno precyzuje, iż kosztem kwalifikowanym może być jedynie zakup maszyny, narzędzia, wyposażenia, urządzenia, ciągnika bądź przyczepy), ciekawe jak ma się sprawa kombajnu;] a znacie może definicję maszyny bądź narzędzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Definicji nie znam ale jest podstawowa różnica, narzędzie to urządzenie bierne a maszyna czynne :) dlatego samochód będzie raczej maszyną, jaką? hmm.... platforma samojezdna :) Chyba wszystkie sensowne zastosowania wykluczając wszelaki transport wymagały będą specjalistycznej zabudowy. Można czepiać jakieś wyciągarki, pługi śnieżne, itp. Starsze auta miały możliwość wyposażenia ich w PTO, w polskim skrócie znane jako WOM :) można z tego było robić mobilne agregaty prądotwórcze, platformy wiertnicze i inne cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki bardzo za kolejne wskazówki, WOM rozwiązałby problem, tymczasem wpadłem na pomysł, aby zagregować pickupa z rozsiewaczem KOS w celu rozsiewu nawozów oraz wapna

 

@mirasek wskaż mi proszę, które modele były wyposażone w PTO oraz na czym polegało założenie tego wałka (znacznie rozszerzyłoby to możliwości zastosowania samochodu tego typu) czy istnieją uniwersalne instalacje modyfikujące most?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeśli chodzi o aktualne modele tego typu samochodów to wątpie by którykolwiek miał możliwość dołożenia takiej przystawki, to już jest kierowane do innej grupy odbiorców niż kiedyś. Obecnie takim gadżeciarskim, roboczym autem pozostał chyba tylko Land Rover Defender Pickup, choć pytać o dostępność fabrycznego PTO można wszędzie, z tym że większość odpowie tak :)

 

Fabryczna przystawka zwykle pobiera moc ze skrzyni rozdzielczej, niestety tylko w ustawieniu N czyli na luzie, co ogranicza ją do używania tylko na postoju, prędkość wałka reguluje sie biegami i obrotami. Aby zamontować takie urządzonko skrzynia rozdzielcza musi byc do tego przystosowana, tzn. mieć zaślepione miejsce montarzowe w obudowie i ogólną możliwość technologiczną. Wyjście wałka przystawki zwykle wychodzi z przodu auta, rzadziej do tyłu. Możliwe że są też takie PTO które skrzynka napędza też w czasie jazdy, np. na zredukowanym przełożeniu, nie wiem, nie widziałem. Są też firmy zajmujące sie dorabianiem przstawek odbioru mocy do ciężarówek i terenówek/pickupów. Ze starszych aut możliwość montarzu PTO posiadał napewno Hilux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Na allegro jest mnóstwo kitów lecz instalacja wiąże się jak wskazałeś z ingerencją w skrzynię biegów nie zaś most, stąd chyba w dalszym ciągu będę poszukiwał konwencjonalnego zastosowania pickupa jako siły pociągowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zebyś tylko nie przekombinował :) Jako środek transportu w gospodarstwie ogrodniczym to powinno wystarczyć. Zwłaszcza ze musisz daleko jeździć. Ja bym dobrał jeszcze jakoś przyczepę do niego. Najlepiej wywrotkę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Na logikę to jest to proste, jednak wg ARiMR rozporządzenie nie wskazuje, iż kosztem kwalifikowanym może być zakup samochodu dostawczego (wskazane są tylko dwa rodzaje pojazdów ciągniki rolnicze i przyczepy), stąd osoba weryfikująca wniosek nie ma podstaw do dopuszczenia takiej pozycji w zestawieniu RF, chyba jedynym rozwiązaniem będzie NSA ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

latka mijają więc i pomysły się pojawiają. Znalazł ktoś uzasadnienie zakupi Pick-up`a w gospodarstwie i uzasadnię przy wniosku na MGR?

Będę właśnie taki wniosek przygotowywał i mam jeszcze wolną pulę do wykorzystania. :blink:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wombat    0

Witam.

 

Też mam zamiar zakupić pikapa na MGR, może ktoś tak robił?

W instrukcji dot. MGR są wyszczególnione rzeczy na które nie mogą być dofinansowane i nie ma tam mowy o samochodach ciężarowych (bo takim jest pickup). Osobiście myślę że jest to do zrobienia przy odpowiednim uzasadnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

pickup może też posłużyć jako mini cysterna jak gdzieś paliwa zabraknie albo jesteś na usługach to jedziesz z beczka i heja również przy siewie nawozu lub zboża gdzieś na polu oddalonym od domu o jakieś 10km kładziesz worki i jedziesz a nie ciągnikiem się wlec


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj