klejnus

Najlepsza sieczkarnia samojezdna

Polecane posty

klejnus    0

Witam. Otóż kazali mi sie zorientować jaka sieczkarnia jest najlepsza claas JD NH czy inne? Cena to gdzieś 60tys roczniki mysle że tak powyżej 90r. I teraz dalsze pytania przy jakim areale kukurydzy opłaca sie kupować sieczkarnie samojezdna? I jeszcze pytanie który heder najlepiej pasuje do kiszonki czy ten rzędowy czy bez rzędowy czy to po prostu bez różnicy? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Witam. Ja osobiscie posiadam JD5820 i jestem z niej bardzo zadowolony. Jak dotad nie mialem w niej wiekszych awarii. Sasiad natomiast posiada Claas Jaguar bodajze 692sl no i musze stwierdzic ze dosc czesto ja naprawia.

Majac w zamiarze kupno sieczkarni samojezdnej trzeba przedewszystkim wziac pod uwage dostepnosc czesci danej marki poniewaz niestety w wiekszosci sa to czesci normalizowane i zazwyczaj nie sa one dostepne od reki a ewentualnych zamiennikow nie polecam poniewaz nie wytrzymuja one zbyt dlugo.Druga barzdo wazna rzecza jest zwrocenie uwagi czy dana sieczkarnia ma gniotownik czy nie a co do przystawek to polecalbym rzedowa. Widzialem pole na ktorym kosila sieczkarnia z Kemperem i musze stwierdzic ze strasznie obija kolby i nie wpadaja one do sieczkarni co jest znaczace w pozniejszych terminach koszenia a areal?? hmmm...ja jak kupywalem to sialismy 4ha kukurydzy + uslugi a teraz ponad 12 swojej no ale kupno juz zalezy od kieszeni kupujacego bo znam przypadki ze ktos kupil sieczkarnie na 2ha ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A co myślicie o NH 2205. Osobiście sami myślimy w najbliższych latach kupić jakąś sieczkarnię samojezdną tak do 40 tyś. Była by głównie na usługi. I na swoje pare ha. U nas w okolicy jest pare sieczkarni, lecz zawcze muszę kosić na ziarno, ponieważ to jak mam zamuwioną usługę, to się popsuje, i terminy się przecuwają tak, że na końcu sucha stoi i kolby obwieszone. Do tego dochodzi duuuże zapotrzebowanie na usługi w moich okolicach. Poradźcie coś tak do 40 tyś mało awaryjnego :)

 

P.S. Klejnus@ sory że podpinam się pod temat, ale nie chcę zaśmiecać forum podobnymi tematami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Sczerze mowiac to nie widzialem tej NH w pracy. U nas w okolicy jest jedna Claas i dwie JD (w tym jedna panstwa Romanowskich ktora nie jezdzi na uslugi bo nie ma czasu-kosi ok 600ha) W zeszlym roku kosilismy u klijenta co tez mial juz bardzo sucha qq ale jak podciagnelismy szczeline na gniotowniku to zadne ziarnko sie nie przeslizgnelo i jak byl w tym roku to byl bardzo zadowolony z zeszlorocznej uslugi. Tak ok 40 tysi to mozesz juz miec JD serii 50xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Spoko. I dalej ja zapytam dlaczego ważny jest gniotownik? I właśnie jak wygląda dostępność części do danych marek? Miałeś jakiś problem z częściami do swojego JD? A sąsiadowi głównie co wysiada?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Gniotownik pogniecie ci wszystkie ziarna i inne co za tym idzie kiszonka bedzie lepszej jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Tak jest,i wtedy termin koszenia mozna opoznic do maximum. U mnie z czesciami nie ma problemu bo po nie dlugim czasie jak ja kupilem 20 km ode mnie otworzyli oddzial serwisowy JD. Fakt, ze nie wszystkie czesci sa dostepne od reki ale u nich wszystko dostane. U sasiada to roznie bywa-od pompy wtryskowej po paski klinowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Osobiście nie posiadam sieczkarni ale w tym roku gościu kosił mi NH S 2200 6-rzędów,heder miał od Claas-a to mówił że z sieczkarnią nie ma problemów tylko czasami z chederem.Sieczkarnia wyposażona w tarkę(która jest chyba lepsza od gniotownika)robota piękna.W poprzednim roku kosił mi gościu Claasem Jaguarem 692 to porażka wizualnie sieczkarnia ładna z kemperem ale ciągle coś się psuło(u mnie miał 2 awarie)i słyszałem że potem też miał kilka awarii,w tym roku też miał mi ciąć ale znowu jakieś awarie i ma co najmniej 1,5 tyg. opóźnienia.Co do chederu to każdy ma swoje zalety i wady,kemper zetnie zielsko ale musi być konkretna kukurydza bo będzie się zapychał natomiast rzędówka musi mieć równe rzędy i czyste pole a mała kukurydza jej nie przeszkadza.

To kilka takich moich spostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

z tym że kemper nie nadaje się do małej kukurydzy się nie zgodzę to bez znaczenia. ja ci powiem tak nie patrz na markę tylko na stan techniczny i to bardzo uważnie bo te maszyny w większości juz swoje skosiły!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No to bez wątpienia. Ale jak wiadomo też duzo zależny od marki. Z tego co tu piszecie wnioskuje ze claas jednak jest awaryjny. I takie pytanie ale to raczej do właścicieli sieczkarni ile mniej więcej mth przypada na hektar? Bo nie wiem czy koło 2tys mth to dużo.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

2 tys ale to zalezy od roku sieczkarni. Moja jest z 90r. i ma cos ok 2,5. Po stanie licznika mozna sie zorientowac ile sieczkarnia pracowala (o ile licznik pracuje) w nowszych modelach sieczkarnie sa wyposazone w licznik silnika ale i licznik mtg. pracy gniotownika wiec mozna sie szybko zorientowac ile jezdzila a ile naprawde pracowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

My mamy Mengele Sf6500 z 1991 roku jest do sprzedania ale nie znaleźliśmy kupca więc pewnie zostanie u nas na dożywocie bo w okolicy ludzie wolą nająć usługę z braku ludzi i czasu (ale oferta dalej aktualna) . I w okolicy jest jeszcze jedna Mengela tylko 4 rzędowa i jak na razie sprzęty dobrze się sprawują jedynie u nas pękł pasek od gniotownika ale 2 dni później już dotarł. Co do tarki i gniotownika to gniotownik jest o niebo lepszy (mieliśmy wcześniej Mengele 3 rzędową z tarką). Co do New Hollanda to z tego co widzę przyjeżdżające w okolicy na usługi to mają dość dużo awarii typu łańcuchy i inne drobne rzeczy, które unieruchamiają kombajn nawet na kilka dni. Nasza ma też około 2,5 tysiąca. Myślę żę to nie dużo jak na taką maszynę.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

GieĹ�da AgroFoto.pl - Mengele SF6500 - 1991 Inny SF6500 To jest ta twoja sieczkarnia? Powiedz mi jak ja oceniasz? Jakie awarie miała jak z dostepem do czesci? I czy zadowolony byłes z niej? I ostatnie pytanie dlaczemu ja sprzedajesz:P

Ps co to za przełączniki na ostatnim zdjęciu? Rozumiem że to jest z boku przy gardzieli tak?

Ps 2 dlaczego w wikipedii itd nie ma nic o tej firmie mengele?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Z tego co sie orientuje (moge sie mylic) te przyciski sluza do ostrzenia nozy tzn. wprawiaja one beben z nozami w obroty umozliwiajace ostrzenie nozy czyli przeciwny niz kierunek ciecia. Mam racje?? :) czy sie myle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Tak to ta sieczkarnia. Sprawuje się wyśmienicie awaria to tylko ten pasek przy gniotowniku ale to było wyłącznie naszą winą bo w zimę zapaliliśmy i włączyliśmy sieczkarnie i wtedy jakoś pękł. Z częściami raczej nie ma problemów paski i inne to jest dużo zamienników a reszta części dostępna jest na zamówienie w każdym sklepie z częściami... Sprzedajemy gdyż schodzimy powoli z kukurydzy... W tym roku mniej jak 3 ha kosiła i kilka ha u sąsiada... na usługi nie jeździmy , gdyż sporo ludzi w okolicy zakupiło takie sprzęty i najważniejsze brak czasu. Na taki areał jest za duża 1 rzędówką na upartego można by wykosić w dzień. Te przyciski służą do automatycznego ostrzenia noży na bębnie tnącym ( ciekawa sprawa 2 min i poostrzone ). W encyklopediach rzeczywiście nic nie ma, chodź to dość popularna firma specjalizująca się w przemyśle kukurydzianym (jednorzędówki itp).


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A będziesz tak mily i do galerii wrzucisz wiecej fotek tej sieczkarni? Środek silnik itd.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Jak może zrobię kilka fotek swojej mengeli ale to po sezonie dopiero. One maja podobne wnętrza. Hanter150 ile twoje ma rur wydechowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Zdjęcia silnika itp to nawet gdzieś mam. Jedną ale wielkości kolanka w parniku :)


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Czekam na te fotki:P Wyślij mi je na poczte lub wstaw na forum:) Ps polecasz ta swoją sieczkarnie tylko dlatego ze jest twoja i chcesz ją sprzedać czy naprawde jest dobra i nie sprawia problemów i sprawuje się dobrze?? :) :):) Ale szczerze odp


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Nam przez cztery lata nie sprawiała żadnego problemu sieczkarnia Mengele. I mogę polecić tą markę , u nas spisuje sie bardzo dobrze , zero awarii przez 4 lata , tylko wymienione zostały 3 łożyska bo sie wyrobiły. My mamy sieczkarnie serii SF i spisuje sie znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Szczerze to byśmy jej nie sprzedawali... Moja też jest z serii SF tylko trzymać tak dużą maszynę na kilka ha mija się z celem... Dużo miejsca zajmuje i dłużej przygotowujemy ją do sezonu smarowanie itp niż te koszenie. Jak się uda sprzedać to prawdopodobnie sprawimy sobie jednorzędówkę raczej też mengele lub skorzystamy z usługi... W przyszłym roku będzie pewnie 2,5 ha. Nowe akumulatory ma założone zdaje się od tamtego sezonu. Aż nas zdziwiło że w tym roku za raz zapaliła no ale wiadomo akumulatory silne.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

U nas akumulatory są słabe i za raz zapaliła :) Hanter150 masz gg ? Mam kilka pytań do ciebie w sprawie pewnego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Tak 4997097. Jaki model sieczkarni masz ??? i jaka jest pojemność zbiorników paliwa??? i spalanie???


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj