Gość farmtrac675

merkator

Polecane posty

Gość farmtrac675   
Gość farmtrac675

Czym tak dosłownie się różni merkator 50,60,75. Który byłby lepszy na 40 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No więc tak. Mercator 50 i 60 są prawie takie same z wyglądu. Różnią się tym że 50 wyposażone były tylko w silniki 4 cylindrowe i dostępne z hederami 2,7 m i 3 m. Modele 60 miały montowane już silniki 6 cylindrowe perkins, mercedes, ford lub deutz (z tym ostatnim nie jestem pewien). Modele 70 poznać można po dłuższych wytrząsaczach niż w modelach 50 i 60 i po innym oblachowaniu z charakterystycznymi odstającymi blachami okrywających górne części przenośnika ziarnowego i kłosowego. Te wyposażone były z reguły w silniki mercedesa i perkinsa z dostępnymi hederami 3 m, 3,60 m lub 4,20 m. Model 75 to największy z mercatorów. miały one większą powierzchnie sit niż modele 50, 60 i 70 oraz posiadały tzw dotrząsacz palcowy nad wytrząsaczami. Bardzo dużo egzemplarzy miało zamontowaną hydraulicznie otwieraną rurę wyładowczą. Oblachowanie nieco się zmieniło od 70 i dotyczyło tylko niektórych blach. Chyba nic nie przekręciłem. Jak będzie jakiś błąd to mnie poprawcie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja tylko dodam do wypowiedzi kolegi @kamila że Mercator 75 miał kosę 3m.3,6m,4,2m i 4,8m


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Chyba heder 4,80 nie był zbyt popularny bo nawet nie wiedziałem że taki mogły mieć.. Uważam jednak ze na taki kombajn to już zbyt duży heder.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bondek77    1

Ja jeszcze dodam, że oprócz 50,60,70 i 75 jest mercator standard, ale on w zasadzie niczym się nie różni od mercatora 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Standard jest oznaczony jako mercator S ?


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

kosa 4,8m to przesada ,ale takie też były,

Mercator75 miał oznaczenie "R" czyli napęd gasienicowy i miał montowaną kosę 4,2m


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

4,20 to moim zdaniem już za duży heder. Idealny jest 3,60.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bondek77    1

Tak. Mercator standard jest oznaczasny w katalogach jako S, ale na kombajnie nei ma żadnego oznaczenia. Jest napisane tylko mercator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No więc czym się różni mercator 70 od mercatora S? Jakie miał dodatkowe wyposażenie? Bo ja mam mercatora S.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Widziałem ta tabele już. am są tylko dane techniczne.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

"suche"dane techniczne i to nie ma wypisanych wszystkich silników jakie były montowane do danego modelu

i tak mi sie wydaje że to nie po niemiecku tam piszą(o ile sie nie mylę)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :( mam problem z przyspieszaczem w Claasie Mercatorze 50 , przyspieszacz nie włącza sie do końca , dopiero podczas jazdy z góry mozna go włączyc do oporu a pod gorke tylko do pewnego momentu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

A ma ktoś z was szeroką tylną oś? Co ona daje?


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja mam wąską ,a znajomy ma szeroką .Te szerokie ponoć były montowane na tereny górzyste żeby kombajn był stabilniejszy.W naszym terenie nie ma różnicy pomiędzy obydwoma osiami i kombajny zachowują się podobnie


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No ja mam właśnie w 70 wąską a w 75 szeroką i nie odczuwam różnicy na polu. Tyle że szersza oś daję więcej miejsca na wyjęcia sit choć i tak jest do tam mało.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej234    0

Posiadam Claasa mercatora 50 heder 3m (silnik mercedesa 4-cylindrowy) i moje pytanie jakiej długości bądź o jakim numerze katalogowym macie pas jezdny (wg książki są 4 rodzaje)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tak, konstrukcyjnie to są te same kombajny.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sieczkarnia to te same wymiary koła pasowe itp a tylna szeroka oś to może że jak się kopie to po jednych śladach się jedzie i jest szansa na jazdę do przodu a nie się kopanie i tak słomy się nie gniecie podczas cofania czy jazdy po pokosie.

 

Błędy ort.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

tylko na sieczkarnię w merkatorze trzeba uważać. Przy zdemontowanej, jak zwisa do dołu idzie dosyć nisko i szybko można ją urwać. Ma może ktoś na to rozwiązanie?? Dużym plusem jest szybki montaż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj