Polecane posty

pig    18

nie działa mi licznik motogodzin a obrotomierz raz działa raz nie i jeszcze niedokładnie tzn po ok 5minutach pracy wskaznik obrotów zaczyna drygać i cos tam pokazywac nieraz wcale nie działa co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zx9r    0

witam,ja mam też problem z obrotomierzem w 3050,chodzi o to że nabija tylko motogodziny a wskazówka ani drgnie,dodam że ładowanie i przejścia w kablach ok,po zgaśnięciu kontrolki ładowania ehr też działa,a może ktoś naprawia na wysyłkę,lub wysłucham chętnie instruktażu naprawy,może byc na priv bo sie znam troche na elektronice? bo dzwoniłem do korbankowa i sobie zażyczyli za nowy 600pln :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie licznik mtg działa cały czas a obtroty to zalerzy a ehr nie działa jak się świeci ładowanie to jest normalne


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zx9r    0
U mnie licznik mtg działa cały czas a obtroty to zalerzy a ehr nie działa jak się świeci ładowanie to jest normalne

 

to doskonale wiem że jak sie pali kontrolka od ładowania to ehr nie działa,ale ja napisałem wyżej że działa po zgasnięciu ,w celu niezadawania pytań typu ,przedzwoń kable,sprawdz czy podnosnik działa. ja dobrze wiem że usterka tkwi w samym obrotomierzu i chciałem żeby tu jakiś magik sie wypowiedział lub podał adres do wysyłki jesli naprawiłby u siebie , czy jest możliwa naprawa tegoż obrotomierza?troche mie drzażni bo to jedyny zegar który nie działa,zawsze to inaczej jak sobie wskazówka lata :( .Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1703    0

tez zaczynało mi sie to dziac:( ale rozkrecilem głowny panel wyjałem te liczniki Poprawilem wtyczki i działa:) pzdr. MF 8140 jakby co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sparta    1

ja mam taki problem ze obrotomierz czasem działa a tak to nie działa, mógłby mi ktos powiedzieć który kabel od alternatora odpowiada za obrotomierz? i jakby był ktos uprzejmy napisać którędy idzie elektryka do obrotomierza? kompletnie sie na tym nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Mam podobny problem u mnie przestał działać obrotomierz i świeci się kontrolka ładowania i rozładowuje akumulatory po jakimś czasie najprawdopodobniej alternator ładuje ale nie na 100% możliwości dodam że ehr działa. Wie ktoś jak odłączyć ten obrotomierz aby było wszystko ok?

 

 

Dzisiaj jednak się zorientowałem że wina leży po stronie alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Czyli najprawdopodobniej w 6180 też będzie trzeba zajrzeć w kabelki lub w alternator ;) A czy mozliwe jest że nie działa obrotomierz a liczy moto-godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Mam problem z licznikiem motogodzin przestał działać, ale obrotomierz działa. Chodzi o MF 3085

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

Mam taki problem nie działa obrotomierz ,kontrolka z ładowania gaśnie ehr dziąła ruszałem tą kostką pod obrotomierzem i nadal nic pomocy w czym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim MF3065 nie działała wskazówka od obrotomierza ale motogodziny wbijało, rozładowywało mi też akumulatory. Okazało się że miałem źle podłączony alternator wystarczyło przełożyć taki pojedynczy kabelek przy alternatorze w inny wtyk i wszystko jest OK. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

ile przewodów masz podpięte do alternatora bo u mnie są 3 .ciągnik mam od nie dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale w jednej kostce jest chyba 3 przewody i jeden jest oddzielnie i to właśnie ten pojedynczy był podłączony w niewłaściwy wtyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

Dołączając sie do tematu byłbym BARDZO BARDZO wdzięczny jeśli ktoś zamieściłby zdjęcie PRAWIDŁOWO podłączonych kabelków do alternatora. mam mf 3070 i obrotomierz mi chodzi(chodź też nie od razu po odpaleniu-potrzebuje lekkiego wzrostu obrotów-lekkiego bo nie zaraz w dechę tylko tak do1000 obrotów), ale mtg mi nie liczy.....pozatym delikatnie świeci mi się kontrolka od alternatora.


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

licznik w tym ciągniku jest elektroniczny niema tam żadnej linki tylko kabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Matir, to że po przegazowaniu działa obrotomierz to normalne, w każdym tak jest. Sprawdź, czy wtyczki na altku nie są luźne, napięcie ładowania na niskich i wysokich obrotach, może po prostu szczotki się kończą?

 

Jeśli licznik mtg nie działa, a obrotek tak trzeba go rozebrać, pewnie trybik wyskoczył lub się zaciął.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil103    1

Witam ma podobny problem licznik mtg działa lecz obrotomierz nie działa i teraz moje pytanie styk w alternatorze wyczyściłem i nadal nic jak sprawdzić czy jest połączenie od alternatora do licznik tam przy liczniku leci cała kostka ze 20 kabli,wiem tyle że ten kabel jest fioletowy ale nie wiem jak sprawdzić połączenie??????

Proszę o pomoc!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wszystkie mf z licznikiem takim jak w 36xx sa na prad i biora go z alternatora | u mnie tez tak bylo i wlasnie tam kabelek nie laczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

ja mam też taki sam probem z licznikiem tylko u mnie obrotomierz działa normalnie tylko mtg nie bije, no tam czasami coś nabije a tak to stoi ;[

i to jest trochę ból bo nie wiem ile on ma od nowości naprawdę mtg ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Nie ma na co czekać, wyjmij licznik, wykręć obrotomierz, rozbierz go i zobaczysz wszystko. Pierwszy trybik od napędu cyferek ślizga sie po takim ślimaku, musisz tą ośkę ślimaka lekko podgiąć, by się po trybach nie ślizgała. Ot, cała naprawa licznika mtg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Mam ten sam problem co koledzy. Raz licznik działa raz nie i zaczyna mnie to wkurzać. Rozebrałem już i przeczyściłem cały panel wraz z obrotomierzem, wymieniłem szczotki w alternatorze i nic nie pomogło. Jak sprawdzić czy wina lezy po stronie alternatora czy obrotomierza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Najlepiej podłączyć drugi obrotomierz i będzie wiadomo ale tu jest problem skąd wziąć żeby nie kupować nie potrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj