Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Balzak    6

Ostatnio spotkłałem sie kilkoma uztkownikami JD i strasznie narzekają ze duzą im palą ON i bede wymienić ja na Fendty, gdyż one bardzo mało palą.zaznaczam ze mają maxymalnie 2 letnie te JD. czekam na wasze opinie.

 

Pozdrawim Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

kolejna bzdura.

 

ktos wyda kolejne kilkaset tysiecy bo róznica w spalaniu jest 0,5l /h :wacko: he (porównujac modele z podobnymi parametrami i wyposazeniem)

Faktycznie argument nie do podważenia :P Trzeba je wymienic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko że to są wypowiedzi praktyków a nie porównywanie teroretyczne...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mam John Deera i nikt mi nie wmówi że dużo pali :angry: , może troche więcej od średniej w lekkich robotach, ale w ciężkiej robocie to żaden ciągnik nie ma szans. Tylko zapinać porządną maszynę i heja w polę. Czy to Ursus a już na pewno Zetor nie spali mniej :wacko:

 

Jeżeli ktoś narzeka na spalanie Jelonka to po prostu nie umie wykorzystać jego możliwości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jak nie daleko mnie koleś ma jelonka jakieś 130 km i śmiga nim z średnią trójką obrotkiem to jak przeliczy na ha to mu dużo wychodzi, niektórzy nie mają sprzetu do swoich ciągniczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mi Jelonek w pługu wychodzi 15l/h to daje 11,5 litra na ha :P ,a na godzinkę robię 1,3 ha. Obroty 2100. To spalanie to chyba nie wysokie. Wcześniej 912 wychodziło więcej na ha :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

moim zdaniem masz w 100% racje tylko na taki sprzet musi być pole bo jak zaczniesz orać 1ha w kwadracie to wyjdzie troche inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

U mnie po 40 mth stwierdzam ,że pali nie dużo więc jak narazie również uważam ,że stwierdzenie ,że JD dużo palą to bzdura .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Kto Ci powiedział ze JD dużo pala? Ale ile zrobią i jakim komfortem wykonujesz dana prace,to już się nie liczy? :wacko:

Dużo zależy tez kto ma jakie pola i jaki sprzet do danej maszyny,bo jak ludzie do JD 100 km zapinają pług 3 skibowy zagonowy bo taki został po Ursusie i jeszcze pewnie ma same małe kliny no to pozniej nie ma się co dziwic :P Ale tak naprawde to dobre i ekonomiczne traktory takze nie ma co narzekać i wymieniac na Fendty bo one na wode również nie jezdza :P


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Pixel ja to wiem naprawde od konkretnych gospodarzy którzy rocznie oddaj po 1milion litrów mleka do mlecxarni wiec nie sądzisz chyba ze mają kiepski sprzęt. a ziemi mają gromade i dlatego dla nich kazdy gram paliwa jest wazny, a jak wiadomo Fendta nikt i nic nie pobije w spalaniu i dlatego chcą powymienić te "jelonki" ja osobiscie ic nie mam do JD.

 

Pozdrawiam Balzak!!


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Mam John Deera i nikt mi nie wmówi że dużo pali :angry: , może troche więcej od średniej w lekkich robotach, ale w ciężkiej robocie to żaden ciągnik nie ma szans. Tylko zapinać porządną maszynę i heja w polę. Czy to Ursus a już na pewno Zetor nie spali mniej :P

 

Jeżeli ktoś narzeka na spalanie Jelonka to po prostu nie umie wykorzystać jego możliwości :wacko:

Te "a już na pewno Zetor nie spali mniej"-to w tym miejscu polemizowałbym-mam i JD i Zetora-i to właśnie Zetor jest zdecydowanie oszczędniejszy-ale no właśnie i tutaj muszę Tobie rację przyznać-w lżejszych pracach-jeżeli zaś chodzi o naprawdę "hardcore" :P -to faktycznie JD to uwielbia :P -czasami się zastanawiam czy on ma naprawdę tylko te osiemdziesiąt kucyków :P

@Balzak-poczytaj sobie zachodnie fora dyskusyjne-i wtedy wygłaszaj teorie na temat najoszczędniejszych ciągników-era tych oszczędnych skończyła się z chwilą wprowadzenia nowych norm emisji spalin.Milion litrów i sporo hektarów tak ?-mój kuzyn ma ok 1000 ha i 25000 tuczników +potężną hurtownię+inne nie mniejsze interesy i dla jakiegoś bzdurnego zmniejszenia zużycia paliwa o 0,5 l/ha nie zamierza inwestować w najnowsze Fendty-obrabia to wszystko dwoma dużymi Case i parunastoma Ursusami-cały ten park maszynowy kosztuje tyle ile jakiś tam Fendt 936 a zrobi nieporównanie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jak kogoś stać na Fendta to może kupić i oszczędzać tylko ile ten Fendt kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

nie wiem gdzie wy zyjecie ale w moich okolicach stac ludzi na fendty i są bardzo z nich zadowolenie

a tak na margunesie nie mówimy o Fendtach gigantach bo to jak narazie to dla plskich rolników to abstrakcja

 

 

pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja mieszkam niedaleko Balzaka ,ale na Fendta mnie nie stać hehe ,a nowe mają o ile się orientuje jeden 412 vario i dwa 309 Ci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

50% gospdarzy mają fendty

 

wojtek3222 mało wiesz jest duzo wiecej tylko nie wiesz gdzie pozdrawaim


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Może i tak ,ale z tego co się ,,mało orientuje,, to najwięcej jest u nas Zetorów ,ale napewno nie Fendtow (nowych). Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

ale ja dotąd nie było sprecyzowane czy nowe czy stare pozdrawaim


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja nie bede duzo pisał ale ten watek albo bedzie na czerwono albo kulturalnie nabije dużo postów.... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
50% gospdarzy mają fendty

 

ciekawe w jakiej miejscowości bo u mnie nie ma ani jednegno a zetorów jest ok 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Tak jak już gdzieś pisałem Fendt wcale nie jest taki ekonomiczny jak będzie używany jako ciągnik do wszystkiego tzn. tu podepchać tam podjechać itp. A wszystko za sprawą hydraulicznego sprzęgła. Inaczej się sprawa ma jak pojedziemy w pole z odpowiednią maszyną. Z tego, co się dowiedziałem to podobno lepiej jest ze skrzynią VARIO, ale niestety osobiście nie mogę jej ocenić, więc się nie wypowiadam na jej temat. Moja ocena dotyczy modelu 511 ze zwykłą skrzynią z 4 półbiegami. W orce z Turem 5x40 spalanie 12-13 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam!

Koledzy a może na temat byście pisali. Tema spalanie JD a tylko Fendt. Temat zużycia paliwa ciekawy więc niech użytkownicy się wypowiedzą.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

Mój wujo ma nowego JD cos koło 100km i podpina pług 3 skibowy grudziacki to mówi ze pali mu przy tym pługu 17litów na 1mtg. Sasiad ma tez JD chyaba tez cos koło 100km tyle samo mu pali jak z nim rozmawiałem. Mówi ze JD mu pali jeżdżąc pusto po drodze to 10l mu bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj